Raport 998. Skoda fabia uderzyła w dzika w Bieńkowicach

W trakcie wtorkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP interweniowali trzykrotnie. Działania prowadzono w Raciborzu, Bieńkowicach i Kobyli.
Pierwsze zdarzenie odnotowano o godzinie 17.07 przy ulicy Mysłowickiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego raciborskiej policji, z którego wynikało, że pod wskazanym adresem znajduje się samochód przewrócony na bok. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Strażackie działania polegały na ustawieniu pojazdu na kołach oraz upewnieniu się o braku wycieków substancji ropopochodnych. Wspomnianym pojazdem był Volkswagen Golf.
Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 17.31 w Bieńkowicach przy ulicy Raciborskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia dzika ze skodą fabią. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji wycieków substancji ropopochodnych. Dzik uciekł w nieznanym kierunku. Straty materialne oszacowano na kwotę 5 000 złotych.
Ostatnie wtorkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 18.12 w Kobyli przy ulicy Głównej. W jednym z domostw doszło do zalania piwnicy. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na wypompowaniu wody z zalanej piwnicy. Pomieszczenie zalane było na wysokość około 70 cm. Zagrożony zalaniem był także piec centralnego ogrzewania. Strat materialnych nie odnotowano.
![Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766161897dsc-6195-.jpg)









![Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766306996h2o-1-5-.jpg)
![Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766141672bez-nazwy-20-.jpg)


![Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766228926zrzut-ekranu-2025-12-20-o-12-07-59-.png)





![Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766308107599929311-1326272479527647-5388029056641683131-n-2-.jpg)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany