Sport8 sierpnia 200921:55

UNITKI nie do zatrzymania

UNITKI nie do zatrzymania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Klub RTP Unia, 7 i 8 sierpnia, zorganizował Transgraniczny Turniej Piłki Nożnej Kobiet - Racibórz 2009. Przedsięwzięcie współfinansowane było ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa.

Dzień I – piątek

1 spotkanie – T.J Slovan Ostrawa – Rolnik B Głogówek zakończyło się wynikiem: 4:2 (1:1)
Gole dla Slovana zdobyły: Martina Breska, Martinka Bulakova, Martina Robotova’ oraz Nela Kotaskova’. Dla Rolnika trafiały: Sotor Ilona oraz Sobkowicz Agata.

2 spotkanie – 1DFC Hlucin – RTP Unia Racibórz zakończone wynikiem: 0:3 (0:1)
Gole dla Unii zdobyły: Nikola Kaletka, Olga Syerova oraz Renata Luberda.

3 spotkanie pomiędzy T.J Slovan Ostrava a raciborską Unią w którym padł wynik: 0:4 (0:1)
Do siatki Ostrawy trafiały: 2x Agnieszka Karcz, 2x Olga Syerova

4spotkanie – 1DFC Hlucin – Rolnik B Głogówek zakończone wynikiem: 4:2 (1:1)
Gole dla Hlucina zdobyły: 2x Adrea Kreckova oraz Veronika Kanova’. Dla Rolnika trafiały: Karolina Cholewa oraz Ilona Sotor

Dzień II – sobota

1DFC Hlucin – T.J SLOVAN Ostrawa

Punktualnie o godzinie 10:30 na murawę raciborskiego OSiR-u wybiegły dwa czeskie zepoły. 1DFC Hlucin i T.J Slovan Ostrawa. Mecz w kole środkowym rozpoczęły piłkarki Hlucina, które natychmiast po pierwszym gwizdku sędziny ruszyły do ataku. Pierwszą okazję do zdobycia gola zespół Hlucina miał okazję do objęcia prowadzenia. Niestety, strzał z rzutu wolnego podyktowanego za faul na jednej z zawodniczek był bardzo niecelny. W 10 minucie mimo bardzo dobrej ofensywnej gry piłkarek z Hlucina wynika nadal brzmiał 0:0. Pięć minut później bramkarka Ostrawy znalazła się w opałach po raz pierwszy w tym meczu. W pierwszym momencie nie potrafiła sobie poradzić ze strzałem, lecz już po chwili piłka znalazła się pewnie w jej rękach. Zespół Hlucina nie potrafił zamienić swej bardzo dobrej ofensywnej gry na gola. Udało się to dopiero w 30 minucie meczu, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki strzałem z woleja wbiła Andrea Kreckova. Pierwsze minuty drugiej połowy nie różniły się znacząco od pierwszych 30 minut. Nadal stroną przeważającą był 1DFC Hlucin. Przewagę tę zawodniczki tej drużyny udokumentowały w 4 minucie drugiej połowy. Po szybkiej akcji lewą flanką boiska zawodniczka oddała strzał, który jak się chwilę później okazało zmieścił się jakoś między słupkiem a bramkarką Ostrawy. 34 minuta 2:0. W 37 minucie bolesnej kontuzji doznała jedna z zawodniczek Ostrawy. Przy pomocy koleżanek musiała opuścić boisko. Niestety, kontuzja okazała się na tyle poważna, iż nie mogła kontynuować już gry w tym meczu. Na 5 minut przed końcem meczu zespołowi Ostrawy udało się przeprowadzić dwójkową akcję, która została zakończona strzałem, pewnie obronionym przez bramkarkę Hlucina. W odpowiedzi zespół 1DFC Hlucin wyprowadza kontrę, która zostaje pewnie zamieniona na gola. Niecałą minutę później pada czwarta bramka dla Hlucina. 57 minuta 4:0. Gole zdobyły: 2x Andrea Kreckova’ oraz 2x Elizka Stansurova’

RTP UNIA Racibórz – Rolnik B Głogówek

Po meczu czeskich zespołów na boisku pojawiły się ekipy Rolnika B Głogówek oraz raciborska Unia. Mimo, iż to zawodniczki Rolnika rozpoczynały mecz w kole środkowym, to Unia jako pierwsza oddała strzał na bramkę. Dobre podanie Patrycji Wiśniewskiej próbowała wykorzystać Olga Syerowa. Niestety strzał okazał się niecelny. Kolejny raz zespół gospodyń tego turnieju stanął przed szansą do objęcia prowadzenia już w 7 minucie kiedy to dośrodkowanie Agnieszki Karcz trafiło prosto na głowę Patrycji Wiśniewskiej. Na szczęście dla Rolnika jej strzał okazał się niecelny.
9 minuta meczu. Doskonałe podanie do Patrycji Wiśniewskiej, która spokojnym strzałem pakuje piłkę do siatki Rolnika B Głogówek. Niespełna trzy minuty później kibice są świadkami kolejnej zespołowej akcji drużyny Unii. Tym razem Patrycja Rżany zagrywa piłkę do Olgi Syerowej, ta z kolei podaje do Patrycji Wiśniewskiej, która strzela w kierunku bramki. Niestet, jej strzał został obroniony przez bramkarkę z Głogówka. Stare przysłowie mówi, co się odwlecze, to nie uciecze. Tak było i w tym przypadku. Patrycja Wiśniewska zagrała do Roksany Dziadek, a ta spokojnym strzałem pokonała bramkarkę Rolnika. 14 minuta 2:0. Od momentu straty drugiej bramki zawodniczki Rolnika rozpoczęły murowanie swej bramki. Na niewiele się to zdało. Olga Syerowa pięknym strzałem z przeszło 20 metrów posłała piłkę prosto w dolny róg bramki. 24 minuta meczu. Rzut wolny dla zawodniczek Unii. Piłkę ustawiła Olga Syerowa. Jej strzał został pewnie obroniony przez bramkarkę Rolnika. Równo po 30 minutach gry, sędzina zaprosiła obie ekipy na chwilę przerwy. Po zasłużonym odpoczynku sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Nadal stroną przeważającą była raciborska Unia. Pierwszą sytuację raciborski zespół wypracował w 5 minucie drugiej połowy. Zawodniczka Rolnika faulowała Patrycję Wiśniewską. Strzał z rzutu wolnego Renaty Luberdy okazał się bardzo niecelny. To, że Unia była nadal stroną dominującą udowodniła Nikola Kaletka, pakując piłkę do siatki Głogówka. 45 minuta 4:0. Niespełna 5 minut później przed szansą zdobycia gola stanęła Karolina Wieczorek. Jej strzał został obroniony przez bramkarkę Rolnika.
57 minuta meczu. Zawodniczki Głogówka wykorzystały małe nieporozumienie pomiędzy Marleną Janeczek a obroną Unii zdobywając bramkę. Wynik nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziny.

Bezpośrednio po tym meczu miała miejsce ceremonia wręczenia nagród. Organizatorzy postanowili wybrać najlepszą bramkarkę turnieju, najlepszą zawodniczkę, oraz nagrodzić królową strzelczyń. Oto ich decyzje:

Najlepsza bramkarka: Dorota Wilk (RTP UNIA Racibórz)
Najlepsza zawodniczka: Agnieszka Karcz (RTP UNIA Racibórz)
Królowa Strzelczyń: Olga Syerowa (RTP UNIA Racibórz)

Końcowa Klasyfikacja Turnieju:

I RTP UNIA Racibórz
II 1DFC Hlucin
III T.J Slovan Ostrawa
IV Rolnik B Głogówek

Trenerzy i kibice bardzo chwalili grę młodych zawodniczek: Nikoli Kaletki, Elżbiety Zygli, Karoliny Wieczorek i Darii Mrozek. Jako ciekawostkę należy podać, iż pięć zawodniczek Unii wyszło w dniu dzisiejszym w pierwszym składzie reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z Holandią. Były to: Hanna Konsek, Agnieszka Winczo, Daria Kasperska, Daria Antończyk oraz Anna Żelazko. Powołana była także Anna Sznyrowska.

RTP UNIA wystąpiła w następującym składzie: Bramkarki: Dorota Wilk, Marlena Janeczek
Zawodniczki z pola: Kamila Darda, Agnieszka Różkowska, Patrycja Rżany, Renata Luberda, Agnieszka Karcz, Agata Mańczyńska, Roksana Dziadek, Patrycja Wiśniewska, Olga Syerowa, Nikola Kaletka, Karolina Wieczorek, Daria Mrozek, Elżbieta Zygla.