Sport29 sierpnia 202021:32

Klasa okręgowa. Wymęczony remis Krzyżanowic [FOTO i WIDEO]

Klasa okręgowa. Wymęczony remis Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W szóstej kolejce trzeciej grupy klasy okręgowej Podokręgu Racibórz ekipa Krzyżanowic podejmowała zespół Zameczku Czernica. Przed tym spotkaniem zespół Marcina Malinowskiego miał na swym koncie sześć punktów, co dawało mu szóste miejsce w tabeli. Czernica, prowadzona przez Tomasza Babuchowskiego zdobyła do tej pory jedni oczko, co czyniło z niej "czerwoną latarnię" ligi. Jak było w sobotnim meczu?

Z większym animuszem do meczu przystąpili gracze gospodarzy, którzy już w swej pierwszej akcji mogli wyjść na prowadzenie. Strzał gracza Krzyżanowic został jednak zablokowany przez bramkarza Zameczku, a dobitka Łukasza Musioła okazała się niecelna. Mimo to gospodarze nie zwalniali tempa i co rusz gościli na połowie przyjezdnych. Swe akcje w pierwszych trzydziestu minutach próbowali stworzyć także goście, lecz ich ataki w większości kończyły się na defensywie Krzyżanowic lub niecelnym strzałem. W związku z tym mimo usilnych starań obu ekip po dwóch kwadransach wynik brzmiał 0:0.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy gra nie różniła się znacząco od tej, którą oba zespoły prezentowały od początku spotkania. Gra toczyła się w większości w środkowej strefie boiska, a częściej przy piłce byli gospodarze. Z tego posiadania nie wyniknęło jednak nic, co mogłoby wpłynąć na zmianę wyniku. Nieliczne ofensywne akcje Czernicy także nie były na tyle dobre, by mogły zakończyć się zdobyciem gola. W związku z tym po pierwszej części spotkania obie ekipy schodziły z boiska przy bezbramkowym remisie.

Początek drugiej części sobotniego pojedynku pomiędzy Krzyżanowicami a Czernicą nie różnił się znacząco od pierwszej odsłony. Nadal to Krzyżanowice miały więcej z gry, były częściej przy piłce a stwarzane okazję były groźniejsze. Mimo to rezultat spotkania nie zmieniał się. Swego rodzaju marazm boiskowy nie zrażał graczy Zameczku. W 56 minucie wywalczyli rzut wolny, z którego dośrodkowanie trafiło w pole karne Krzyżanowic. Piłka sprawiła wiele problemów bramkarzowi gospodarzy, a ostatecznie po strzale głową Bartosza Kuciela trafiła do siatki. Kibice gospodarzy ze zdumieniem przecierali oczy. Krzyżanowice choć dotąd zdecydowanie przeważały, to przegrywały.

Po stracie gola miejscowi czym prędzej chcieli doprowadzić do wyrównania by powalczył jeszcze w tym spotkaniu. Niestety, bramka dla przeciwnika podcięła im skrzydła. Choć nadal przebywali częściej przy piłce, to z ich akcji ofensywnym wciąż niewiele wynikało. Choć gracze Krzyżanowic robili co w ich mocy by doprowadzić do wyrównania, to ich starania szły na marne. Zameczek wzmocnił swe defensywne mury, skutecznie rozbijając próby ataków Krzyżanowic. Mało tego. W 82 minucie goście mogli podwyższyć wynik, lecz strzał ich zawodnika w kierunku dalszego słupka okazał się minimalnie niecelny. W odpowiedzi gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, lecz i ona nie przyniosła zmiany wyniku.

Starania Krzyżanowic opłaciły się. W 87. minucie piłka trafiła do Adama Turkiewicza, który silnym strzałem posłał ją pod poprzeczkę Czernicy. Dało to wyrównanie w tym meczu. W odpowiedzi goście mogli zdobyć bramkę. Wywalczyli rzut wolny z około dwudziestu metrów. Silny strzał nie sprawił jednak problemów bramkarzowi Krzyżanowic.

W samej końcówce oba zespoły robiły co w ich mocy by przechylić szale zwycięstwa na swą stronę. Zarówno goście jak i gospodarze walczyli o każda piłkę, licząc, że jedno podanie otworzy drogę do bramki przeciwnika. Niestety, mimo tych prób wynik nie uległ już zmianie. Dla Krzyżanowic było to drugie spotkanie zakończone zdobyczą punktową pod wodzą nowego trenera. Z kolei Zameczek z dwoma punktami na koncie nadal zamyka tabelę tej klasy rozgrywkowej.

LKS Krzyżanowice – LKS Zameczek Czernica 1:1 (0:0)

0:1 Bartosz Kuciel 56’
1:1 Adam Turkiewicz 87’

Żółte kartki: Marcin Pawłowski (LKS Krzyżanowice)

Składy wyjściowe

LKS Krzyżanowice: Mateusz Kühn (kpt.) – Marcin Stachurski, Marcin Malinowski, Dawid Michalak, Radosław Minta, Marcin Pawłowski, Adam Turkiewicz, Mateusz Krasicki, Przemysław Szewieczek, Mateusz Kiljan, Łukasz Musioł
Rezerwa: Michał Fulneczek, Tobiasz Wodecki, Piotr Gołąbek, Kacper Mrozek, Paweł Grud
Trener: Marcin Malinowski
Kierownik drużyny: Fabian Fichna

LKS Zameczek Czernica: Dmytro Svintsitskyi – Karol Bochenek, Michał Świdergoł, Szymon Kaizik, Bartosz Kuciel, Norbert Franke, Mateusz Tuleja, Sebastian Mańka, Grzegorz Styczeń, Marcin Sobczak, Krzysztof Łaciok (kpt.)
Rezerwa: Łukasz Sell, Patryk Łanoszka, Łukasz Gembalczyk
Trener: Tomasz Babuchowski
II trener: Przemysław Warło
Kierownik drużyny: Zbigniew Klimsza

Spotkanie sędziowali: Maciej Radziejewski (sędzia główny), Mateusz Dragan, Piotr Grajek (asystenci) – KS Katowice