Wystawa malarstwa Dariusza Kejzy w Bibliotece Pedagogicznej w Raciborzu

W siedzibie Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Słowackiego 55 w Raciborzu swoje prace prezentuje Dariusz Kejza. Autor wystawianych prac jest absolwentem Edukacji Artystycznej raciborskiej PWSZ w zakresie sztuk plastycznych. Studiował również malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz architekturę wnętrz i design w Wyższej Szkole Humanistycznej.
Na wystawie artysta zaprezentował swoje prace autorskie jak i kopie dzieł mistrzów malarstwa XIX w. (m.in. Camille Pissarro, Santiago Rusiniol, John Singer Sargent, Eduard Manet, George Michel, Jean-Baptiste-Camille Corot). Zapytany o preferowaną tematykę w swej twórczości odpowiada, że nie ma ulubionych tematów, ponieważ interesuje go wszystko w tym samym stopniu. Bliskie są mu zarówno portret, akt, pejzaż jak i malarstwo abstrakcyjne.
Artysta podkreśla, że malarstwo to nieustanna praca nad warsztatem technicznym i nad jego stroną liryczną. Traktuje je jako ciągłą, niekończącą się (ma taką nadzieję) drogę. Uważa, że jest na jej początku, a jednym ze sposobów na rozwój artystyczny jest dla niego obcowanie z twórczością uznanych malarzy, studiowanie dzieł mistrzów oraz wykonywanie kopii. Jak mówi: „w sztukach plastycznych, podobnie jak w sporcie, ważny jest systematyczny trening”. Niestety - przyznaje - proza życia nie zawsze na to pozwala.
To jak ważne dla artysty są inspiracje i fascynacje twórczością dawnych mistrzów, może świadczyć pewien fakt, dotyczący obrazu Józefa Chełmońskiego „Jesień”. Pan Dariusz opowiada: „przychodziłem popatrzeć na to dzieło kilka dni z rzędu. Gdy obraz opuścił wrocławskie muzeum (należał do prywatnej kolekcji) to jeździłem za nim do kolejnego, ponieważ obraz jest wspaniały. Mając kontakt z wielkimi dziełami nasuwa się wniosek: praca, praca, praca…”. Zapraszamy zatem na wystawę prac pana Dariusza.













![Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772969479photo-104-of-117-.jpg)

![Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Śląska U16 w Raciborzu. Jeden medal gospodarzy [FOTO i WIDEO] Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Śląska U16 w Raciborzu. Jeden medal gospodarzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772917307bez-nazwy-136-.jpg)
![Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO] Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772920562gre05192-.jpg)

![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772958373621839216-1217445060573819-8914340143689542740-n-.jpg)

![Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177304144920260304-161527-duz-y-.jpeg)

































Komentarze (0)
Dodaj komentarz