Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 marca 202609:44

Zmiany klimatu. Racibórz inspiruje samorządy Polski wschodniej

Zmiany klimatu. Racibórz inspiruje samorządy Polski wschodniej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Przedstawiciele Urzędu Miasta Raciborza zaprezentowali doświadczenia związane z przygotowaniem Miejskiego Planu Adaptacji do Zmian Klimatu podczas ogólnopolskiej konferencji w Siedlcach. Spotkanie poświęcone było wzmacnianiu odporności miast na skutki zmian klimatycznych.

Konferencja „Wsparcie działań adaptacyjnych dla Polski Wschodniej” odbyła się w dniach 23–24 lutego 2026 r. w Siedlcach. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska z wiceministrą Urszulą Zielińską, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, władz Siedlec, samorządowcy z całego makroregionu Polski Wschodniej oraz eksperci i praktycy z urzędów miast, m.in. Siedlec, Bielska-Białej, Cieszyna i Raciborza.

Podczas konferencji omawiano m.in. kwestie związane z budowaniem odporności miast, przygotowaniem ambitnych projektów proklimatycznych oraz poprawą jakości miejskich planów adaptacji do zmian klimatu. Na te zagadnienia odpowiadali także przedstawiciele Raciborza – Justyna Szyndler, kierownik Referatu Zrównoważonego Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych w Wydziale Rozwoju, oraz Piotr Glapa, naczelnik Wydziału Komunalnego.

Przedstawiciele raciborskiego magistratu uczestniczyli w wydarzeniu na zaproszenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska. W trakcie wystąpienia zaprezentowano dotychczasowe doświadczenia miasta związane z opracowaniem Miejskiego Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Raciborza oraz aktualny stan prac nad dokumentem.

Podkreślono zaangażowanie władz miasta, urzędników oraz lokalnej społeczności w proces przygotowania planu. Zakończył się już etap spotkań informacyjnych i warsztatowych, a obecnie przygotowywana jest pierwsza wersja dokumentu. Zostanie ona przekazana do konsultacji społecznych w drugim kwartale bieżącego roku. Przyjęcie ostatecznej wersji Miejskiego Planu Adaptacji przewidziano na sesji Rady Miasta w listopadzie 2026 roku.

Spotkanie w Siedlcach pokazało znaczenie wymiany doświadczeń między samorządami oraz wspólnego poszukiwania praktycznych rozwiązań, które mogą pomóc w skutecznym przygotowaniu miast na wyzwania związane ze zmianami klimatu.

Autor: (um), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.