Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 grudnia 202010:58

I miejsce dla Teatru TETRAEDR z Raciborza

I miejsce dla Teatru TETRAEDR z Raciborza  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

11. Ogólnopolskie Prezentacje Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Ttadeusza Kantora „Kantoralia” przyniosły raciborskiemu Teatrowi Tetraedr I miejsce. 

Do konkursu zgłoszono 11 spektakli teatralnych, komisja kwalifikacyjna do ścisłego finału wybrała 5 prezentacji konkursowych. Jury w składzie Bogdan Renczyński, Czesław Drąg i Andrzej Piecuch w dniach od 19.09.2020r. do 29.11.2020r. obejrzało spektakle konkursowe XI Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Tadeusza Kantora Kantoralia. 29.11.2020 r. jury dokonało oceny wszystkich obejrzanych prezentacji teatralnych i postanowiło przyznać I miejsce i nagrodę ufundowaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego Teatrowi TETRAEDR z Raciborza za spektakl „Gwoli jakiejś tajemnicy” w reżyserii Grażyny Tabor.

A tak o samym pobycie opowiada Teatr TETRAEDR: „Dane nam było jeszcze we wrześniu zagrać Gwoli jakiejś tajemnicy wg. W. Gombrowicza w sali wypełnionej po brzegi publicznością. Dane nam było do woli posiedzieć w Kantorówce wśród scenografii „Wielopola, Wielopola”, powłóczyć się po zakamarkach tego świata, pogadać z Miejscowymi, pogapić się na pejzaż okalający ryneczek Wielopolski, poczuć, jak inaczej płynie czas w tych stronach, no i doświadczyć gościnności organizatorów.

Zobaczcie na FB

Autor: RCK, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 listopada 202519:01

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO]

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
Racibórz:

Po latach oczekiwań, nieporozumień i - według poprzedniego prezydenta - prób blokowania inwestycji w poprzedniej kadencji samorządu, w której rządząca w Radzie Miasta większość chciała większego, murowanego w całości obiektu, Racibórz wreszcie doczekał się nowoczesnego lodowiska. W sobotę, 8 listopada, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Zamkowej odbyło się oficjalne otwarcie Lodowiska Piastor – obiektu, który ma stać się jedną z głównych atrakcji rekreacyjnych miasta.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport9 listopada 202522:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele sportowych emocji towarzyszyło pierwszym dniom długiego weekendu. Grali piłkarze na szczeblu od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik, siatkarki, siatkarze, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności10 listopada 202509:32

O bezpieczeństwie w przedszkolu w Rudach

O bezpieczeństwie w przedszkolu w Rudach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.