Rogale i muzyka. Święty Marcin ponownie zawitał do Krzanowic

– Niedzielne popołudnie w Krzanowicach upłynęło w wyjątkowej, radosnej atmosferze. Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne zorganizowało tradycyjne Obchody Świętego Marcina, które jak co roku zgromadziły licznie mieszkańców miasta i okolic.
Wydarzenie rozpoczęło się przy kościele św. Mikołaja, gdzie odprawiono krótkie nabożeństwo. Następnie uczestnicy wyruszyli barwnym przemarszem z latarenkami na rynek, tworząc pełen światła i ciepła korowód. Centralnym punktem programu była inscenizacja o świętym Marcinie w języku morawskim, a muzyczną oprawę zapewniła MIX ORCHESTRA pod batutą Adama Bobera.
Nie zabrakło tradycyjnych smaków – uczestnicy mogli skosztować rogali świętomarcińskich, zupy z gęsiny oraz aromatycznej kawy i herbaty. Dla najmłodszych przygotowano słodkie upominki za udział w procesji z latarenkami, co sprawiło dzieciom wiele radości.
W trakcie obchodów przeprowadzono również akcję dobroczynną „Dar od Serca – w duchu św. Marcina”, w ramach której mieszkańcy przynosili rzeczy w dobrym stanie – książki, zabawki, ubrania i drobiazgi. Powstało stoisko wymiany darów, gdzie każdy mógł zostawić coś od siebie lub zabrać coś, co mu się spodobało. To, co pozostało po wydarzeniu, zostanie przekazane do domów dziecka z terenu powiatu raciborskiego.
Obchody Świętego Marcina w Krzanowicach ponownie stały się okazją do wspólnego świętowania, okazywania serdeczności i wzajemnej życzliwości. W duchu słów patrona dnia, mieszkańcy połączyli tradycję z gestami dobroci, tworząc prawdziwie wspólnotową atmosferę.
Projekt został zrealizowany przy wsparciu środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w ramach inwestycji A2.5.1: Program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych, nadzorowanej przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie.



















































































![Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778590670gre06371-.jpg)



![Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177856765112-20260505-dw421-km-1990-2740-2-.jpg)



![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)

















![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)


















![Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778705529dsc-6188-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany