Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 października 201913:11

Raciborskie miejsca pamięci pod okiem IPN

Raciborskie miejsca pamięci pod okiem IPN - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Członkowie Komisji do spraw Ochrony Miejsc Pamięci Narodowej powołanej przez Katowicki IPN wizytowali w Raciborzu. W ramach wyjazdowego posiedzenia członkowie komisji odwiedzili raciborskie miejsca Pamięci Narodowej.

Spotkali się także z prezydentem Dariuszem Polowym. Jako przewodnik komisji towarzyszyła Aleksandra Buban, podinspektor ds. turystyki i rekreacji Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Raciborzu. Goście z IPN w Katowicach odwiedzili m.in. pomniki Powstańców Śląskich oraz Matki Polki; w Brzeziu - pomnik pomordowanych w latach 1939-1945 oraz polskich policjantów - ofiar zbrodni katyńskiej; na cmentarzu Jeruzalem - pomnik Sybiraków, pomnik ofiar wojny i przemocy, grób wojenny siostry Celiny Anny Klamminger i grób ks. prałata Stefana Pieczki. Wizytę w Raciborzu zakończyło spotkanie w Domu Kultury Strzecha z młodzieżą na temat pielęgnowania tradycji narodowych i historii lokalnej.

Autor: UM Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności19 marca 202613:06

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO]

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
77
Racibórz:

W czwartek, 19 marca, przed wejściem do Urban Labu w Raciborzu odbył się briefing prasowy posłanki Gabriela Lenartowicz. Głównym tematem spotkania był program SAFE oraz jego znaczenie dla rozwoju regionu, szczególnie w kontekście decyzji prezydenta Karol Nawrocki o zawetowaniu ustawy regulującej zasady wykorzystania środków z tego mechanizmu.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie20 marca 202613:10

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 20 marca raciborską Akademię Nauk Stosowanych odwiedził wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Marek Gzik. Wizycie towarzyszyli parlamentarzyści regionu – posłanka Gabriela Lenartowicz oraz senator Henryk Siedlaczek. Spotkanie było okazją do zaprezentowania potencjału uczelni, jej zaplecza dydaktycznego oraz planów rozwojowych na najbliższe lata.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.