Racibórz powrócił na Jakubowy Szlak

W kościele pw. św. Jakuba odprawiona została uroczysta Msza św. z poświęceniem Drogi Jakubowej, której odnoga została przeprowadzona przez miasto Racibórz.
Nabożeństwem w kościele pw. Trójcy Świętej w Bierawie rozpoczął się VI Jakubowy Rajd Rowerowy. Uczestnicy rajdu mieli do pokonania 35 km. Miejscem docelowym był Racibórz – kościół pw. Św. Jakuba Starszego w Raciborzu, gdzie odbyła się Msza św. oraz dokonano uroczystego otwarcia Drogi św. Jakuba od Ujazdu do Nasiedla. We Mszy św. udział wzięli mieszkańcy Raciborza, pielgrzymi oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Drogi św. Jakuba w Polsce na czele z przedstawicielem opolskiej części stowarzyszenia. Pod koniec mszy św. została poświęcona muszla jakubowa, która została umocowana na jednym z filarów kościoła. O szlaku obszernie pisze [tutaj] Artur Wierzbicki









































![Racibórz. Finanse miasta w tarapatach, podatek od nieruchomości w górę [PROPOZYCJE STAWEK] Racibórz. Finanse miasta w tarapatach, podatek od nieruchomości w górę [PROPOZYCJE STAWEK] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17612141581761146903gre00718-.jpg)













![50-lecie Przedszkola nr 3 w Raciborzu w RCK Strzecha [FOTO i WIDEO] 50-lecie Przedszkola nr 3 w Raciborzu w RCK Strzecha [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761341867bez-nazwy-23-.jpg)
![Tajemnice raciborskiego średniowiecza i piękno chorału gregoriańskiego [ZAPROSZENIE] Tajemnice raciborskiego średniowiecza i piękno chorału gregoriańskiego [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761250792chatgpt-image-23-paz-2025-o-22-18-40-.png)

























![Dzień Grozy na Stacji Młodych [ZAPROSZENIE] Dzień Grozy na Stacji Młodych [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761299145baner-dzien-grozy-.png)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany