Holi Święto Kolorów kolejny raz w Raciborzu, tym razem jednak nie przy lodowisku, a przy moście Zamkowym.
Statki, samoloty, czołgi, samochody, budynki, maszyna parowa, Lenin i Putin - te modele można obejrzeć na dwudniowej wystawie w RCK przy ul. Chopina.
Gamów w gminie Rudnik świętuje dwa dni. Dziś zamienił się w wioskę czterech żywiołów, jutro, 25.06., huczne obchody 800-lecia pierwszej wzmianki. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo ze starej kuźni.
Tradycyjnie seria występów tanecznych oraz wokalnych wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, a także fire show i puszczanie wianków wypełniły, 23.06., Noc Świętojańską w Kornicach.
Ze szkołą przy Słowackiego żegnają się nie tylko absolwenci. Po wielu latach fotel dyrektorski zwalnia Dariusz Malinowski. Od września ma w nim zasiąść kobieta.
Uroczystość odbyła się nie jak dotąd w magistracie, a w szkole w Borucinie. Wyróżniono 23 uczniów. Pogratulowano rodzicom.
Uroczystość odbyła się w nowej auli. Najlepszym uczniom wręczono świadectwa z wyróżnieniem, pożegnano odchodzących na emeryturę czterech nauczycieli oraz absolwentów szkoły branżowej I st. nr 4.
Parlamentarzyści z naszego regionu, Gabriela Lenartowicz i Marek Krząkała, wraz z innymi posłami (m.in. Franciszek Sterczewski, Klaudia Jachira, Krzysztof Śmiszek) alarmują: w rzece utrzymuje się wysokie stężenie soli, a złote algi występują w zasadzie na całej jej długości. W galerii wykonane wczoraj dronem, 22.06., zdjęcia starej Odry na wysokości centrum Raciborz.
Dziś, 22.06., Szkoła na Ostrogu nagrodziła uczniów, którzy rozsławiali jej imię poza placówką. Pożegnała też ósmoklasistów.
Do zdarzenia doszło w środę, 21.06., o godzinie 8.37 w miejscowości Turze w gminie Kuźnia Raciborska.