Sportowy piknik rodzinny w Szymocicach. Wielki finał akcji Działaj Lokalnie

W ostatnią niedzielę Szymocice stały się centrum sportowych emocji, goszcząc finałowy piknik rodzinny o tematyce piłkarskiej. Wydarzenie to, będące zwieńczeniem cyklu pięciu spotkań, które miały miejsce również w Jankowicach i Górkach Śląskich, przyciągnęło licznych mieszkańców oraz sympatyków sportu z okolicy.
Piknik w Szymocicach odbył się w ramach programu "Działaj Lokalnie", który ma na celu wspieranie lokalnych inicjatyw i aktywizowanie społeczności. Organizatorzy tegorocznej edycji zostali wyróżnieni za swoją pracę i zaangażowanie, zostając laureatami programu. Dzięki pozyskanym funduszom, udało się zakupić nowe wyposażenie dla sołectwa, które z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju lokalnych inicjatyw.
Niedzielny piknik obfitował w atrakcje, które zadowoliły zarówno najmłodszych, jak i dorosłych uczestników. Wolontariusze przygotowali bogato zaopatrzony bufet, który kusił smakoszy różnorodnymi przekąskami i napojami. Strażacy zadbali o ochłodę, zapewniając kurtynę wodną, która była prawdziwym hitem, zwłaszcza w upalne popołudnie. Dla dzieci przygotowano dmuchańce, na których mogły do woli skakać i bawić się.
Najważniejszym punktem programu był jednak turniej piłkarski, który wzbudził ogromne emocje i zaangażowanie wśród uczestników. Drużyny, złożone z mieszkańców okolicznych miejscowości, rywalizowały o miano najlepszej, a kibice z entuzjazmem wspierali swoich faworytów.
Patronem wydarzenia został legendarny bramkarz reprezentacji Polski oraz Górnika Zabrze, Hubert Kostka. Jego zaangażowanie dodało prestiżu i wyjątkowości piknikowi. Organizatorzy przygotowali także film, który przybliżył uczestnikom największe sukcesy polskiej reprezentacji w piłce nożnej oraz osiągnięcia samego Huberta Kostki. Projekcja była nie tylko źródłem wiedzy, ale również inspiracją dla młodych piłkarzy, którzy marzą o karierze sportowej.
Piknik rodzinny w Szymocicach zakończył się wielkim sukcesem, integrując społeczność i promując zdrowy, aktywny tryb życia. Organizatorzy zapowiadają, że to nie koniec sportowych wydarzeń w regionie i już planują kolejne inicjatywy, które mają na celu rozwój lokalnej społeczności oraz promocję sportu.
Dzięki wsparciu programu "Działaj Lokalnie", mieszkańcy Szymocic, Jankowic i Górek Śląskich mogą cieszyć się nowymi możliwościami i z niecierpliwością oczekiwać na kolejne spotkania.
Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji wydarzenia Wójtowi oraz pracownikom Gminy Nędza, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika, Aqua Brax Szymocice oraz lodziarni Amorino z Rud Raciborskich.























![Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778590670gre06371-.jpg)

![Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177856765112-20260505-dw421-km-1990-2740-2-.jpg)



![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)















![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)



























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany