Co to za cyrki? Spektakl na raciborskim Rynku

Humorystyczny spektakl uliczny w nurcie Nowego Cyrku o tytule "Co to za cyrki?" w wykonaniu Stowarzyszenia Teatr Ludyczny można było obejrzeć wczoraj, 13.07., na raciborskim Rynku.
Bohater sztuki to listonosz pracujący w służbie poczty, ma za zadanie przygotowywać i dostarczać paczki do odpowiednich odbiorców, lecz ta pozornie prosta czynność przeobraża się w niezwykłą, magiczną podróż. W spektaklu będzie można było zobaczyć elementy artystyczne sztuki z nurtu Nowego Cyrku (czyli cyrku bez zwierząt), takie jak:
• klaunowanie,
• iluzję wizualną,
• lewitujące szklane kule,
• manipulację przedmiotami,
• akrobacje sceniczne,
• żonglerkę odbijającymi piłkami,
• budowanie scenografii i konstrukcji z kartonów.
Przedstawienie było interaktywne — główny bohater zaprosił na scenę widzów, aby wsparli go w jego zmaganiach z paczkami i przy okazji wspólnie z nim odkryli nieco magicznej ciekawości.
Stowarzyszenie Teatr Ludyczny zajmuje się tworzeniem lokalnych wydarzeń kulturalnych, spektakli teatralnych oraz szerzeniem idei nowego cyrku, czyli cyrku bez zwierząt. Wzorem ubiegłych lat stworzyli program artystyczno-teatralny, który ma wzbogacić kulturę lokalną polskich miejscowości. Ideą Stowarzyszenia jest przybliżenie sztuki zwykłym mieszkańcom naszego kraju, poprzez tworzenie darmowych spektakli dla odbiorców w każdym wieku.
Zadanie publiczne zostało dofinansowane przez Miasto Racibórz.

























































































































































![I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765557622jubileusz80lo1-570-kopia-.jpg)









![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)

![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)










![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)



























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany