Przedszkolaki z Rud poznały twórczość Joanny Kulmowej

W miniony piątek w rudzkiej bibliotece gościły dzieci z grup Misie i Biedronki miejscowego przedszkola. Celem wizyty było poznanie postaci i twórczości Joanny Kulmowej, polskiej poetki, prozaiczki, autorki wielu utworów sceniczych. Działania animacyjno czytelnicze przeprowadzono na podstawie słynnego wiersza pt. Słoń.
Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie, pospiesznie wyruszyły na poszukiwanie słoni ukrytych w bibliotece. Kolorowały także swoje własne słoniątka na szczęście. Przedszkolaki sprawiły bibliotekarką ogromną niespodziankę, śpiewając piosenkę pt. Cztery, słonie zielone słonie. Spotkanie naładowany było samą pozytywną energią. Organizatorki dziękują dzieciom za przybycie i wspaniałą, wspólną zabawę.








![Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177425810955-926939-2-.jpg)


![Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774172721bez-nazwy-139-.jpg)






![Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774250829dsc05363-.jpg)




![Słodkie imperia dawnego Raciborza. Spotkanie z historią i degustacja [ZAPROSZENIE] Słodkie imperia dawnego Raciborza. Spotkanie z historią i degustacja [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774340794zrzut-ekranu-2026-03-24-o-09-25-54-.png)





![Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774254308dsc-0029-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany