Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie26 sierpnia 202216:17

Dlaczego warto znać porowatość swoich włosów?

Dlaczego warto znać porowatość swoich włosów? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Nisko? Średnio? A może wysokoporowate są twoje włosy? Nie wiesz tego albo w ogóle nie bierzesz pod uwagę przy pielęgnacji włosów? Błąd! Porowatość to jedna z najważniejszych cech charakteryzujących strukturę twoich włosów. Różnice te przekładają się natomiast na potrzeby pielęgnacyjne.

Po co mi ta wiedza?

Jeśli myślisz, że określenie porowatości włosów ma znaczenie jedynie dla twojego fryzjera, jesteś w błędzie. Od tego, czy odpowiednio dobierzesz pielęgnację i kosmetyki do porowatości włosów, zależy czy też świetny szampon, który wszyscy ci naokoło tak zachwalają rzeczywiście zadziała, a olejowanie przyniesie tak spektakularne efekty, jak obiecuje fryzjer. Porowatość to cecha, która określa stopień odchylenia łuski włosa. Im jest on większy, tym włosy są bardziej porowate. Im większy jest stopień odchylenia, tym na przykład potrzebne są olejki o większych cząsteczkach. Włosy niskoporowate z kolei takimi olejkami błyskawicznie przeciążysz. Zamiast je odżywić, przeciążysz. Warto więc nie tylko wiedzieć, jakie ma się włosy, ale świadomie o tego dobierać pielęgnację. Jak sprawdzić porowatość włosów? Możesz o to zapytać fryzjera przy najbliższej wizycie albo po prostu uważnie im się przyjrzeć. Zapraszamy do przeczytania wpisu na temat określania porowatości włosów: https://4szpaki.pl/blog/jak-okreslic-porowatosc-wlosow

Jak rozpoznać porowatość włosów?

Porowatość włosów naprawdę nietrudno jest ocenić. Doskonale znasz przecież swoje włosy, wystarczy wiedzieć, czym charakteryzuje się konkretny poziom porowatości, a zorientujesz się bez problemu, który wyróżnia twoje kosmyki.

  • Włosy niskoporowate mają bardzo niewielki stopień rozchylenia łusek, są bardzo gładkie, proste, sypkie i błyszczące. Bez problemu z dobrymi kosmetykami na takich włosach można uzyskać efekt tafli. Znacznie trudniej jednak w tym przypadku o trwałe loki. Włosy te również łatwo przeciążyć źle dobranymi kosmetykami i sprawić, że będą oklapnięte. Aby odbić je od nasady, uzyskać efekt większej objętości, naprawdę uważnie trzeba dobierać do nich produkty pielęgnacyjne i stylizacyjne. 
  • Włosy średnioporowate to najczęściej występujący typ. Przede wszystkim wymagają jednak pracy nad utrzymaniem równowagi PEH. Odpowiednio nawilżone i odżywione nie będą się puszyć, a jednocześnie stosunkowo łatwo poddadzą się stylizacje (wydobyć możesz ich skręt lub mocniej wygładzić). Znacznie łatwiej jest je także odbić od nasady. Dają one efekt większej objętości, nie są nigdy idealnie gładkie, źle prowadzone mogą się puszyć. 
  • Włosy wysokoporowate są bardzo przesuszone, łatwo się łamią, a przez to sprawiają wrażenie zniszczonych. Często są matowe, pozbawione blasku. Wymagają zaawansowanej pielęgnacji, przede wszystkim jeśli chodzi o ich odżywienie i nawilżenie.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202214:19

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

- Jola to radosna, pełna życia dziewczyna - nasza dobra koleżanka. Niestety na jej drodze stanął nowotwór. Leczenie nie tylko wymaga od pacjentki ogromnego wysiłku, ale także jest bardzo drogie. Chcemy w tych trudnych chwilach wesprzeć Jolę, organizując specjalnie dla niej festyn charytatywny - tyle w zapowiedzi przesłanej do redakcji. Zgodnie z nią, w grodzie Drengów ruszyła plenerowa impreza.

fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności25 września 202217:38

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO]

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Motocykliści skupieni wokół grupy SRC Motocykle spotkali się dziś, 25.09., na corocznych nieszporach przy kościele pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.

Jan Ptak, w
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Pierwszy jesienny weekend piłkarski za nami. Nie brakowało emocji, ale i niespodzianek. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:41

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO]

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Na boisku przy Spacerowej w Kobyli doszło do starcia miejscowego Płomienia z Naprzodem z Borucina. Oba zespoły, z racji nie najlepszej passy w ostatnim czasie miały sobie coś do udowodnienia.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Sport25 września 202218:25

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO]

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W siódmej kolejce B klasy naprzeciw siebie stanęły ekipy z Cyprzanowa i Wojnowic. Choć obie miejscowości leżą w różnych gminach, to z racji względnie niedużej odległości między nimi spotkanie to można było nazwać małymi derbami.

fot. Katarzyna Kubik
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja25 września 202221:25

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

XXXV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai na finiszu. Cykl koncertów zbliża się do końca. W niedzielę wystąpiła grupa Solidaris Bras oraz wychowankowie Elżbiety Włosek-Żurawieckiej. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.