Szkoła w Nędzy nagrodzona w ogólnopolskim programie Planeta Energii!

Kolejna edycja programu Planeta Energii za nami. To był wyjątkowy sezon. Do 14. edycji projektu nauczyciele zgłosili aż 529 grup, a w sprawozdaniach z zajęć o wodzie i bioróżnorodności terenów podmokłych potwierdzono udział ponad 14 tys. uczniów. Wszyscy wspólnie udowodnili, że troska o przyrodę potrafi łączyć ludzi w całej Polsce.
W gronie 100 placówek wyróżnionych w programie znalazła się klasa III ze Szkoły Podstawowej w Nędzy, pod kierunkiem pani Sylwii Linek, która – jako jedna z 20 najbardziej zaangażowanych nauczycieli z całej Polski – wzięła udział w dwudniowym spotkaniu warsztatowym Akademii Planety Energii na terenie Pojezierza Kaszubskiego.
„Trafiliście na Planetę Energii, bo macie w sobie wielką energię” – podsumował dyrektor szkoły Ireneusz Fiet, wręczając laureatom nagrody, dyplomy i gratulacje. Wielką energię swoich uczniów potwierdza wychowawczyni klasy Sylwia Linek, która mówi: „Uczniowie wykonali szereg zadań, doświadczeń i eksperymentów w terenie. Odwiedzili miejsca, w których woda, pełna tajemnic, pisze swoją historię. Spotkali specjalistów, którzy uzupełnili wiadomości i umiejętności młodych ekologów. Sami wcielili się w role ekoedukatorów. Dziękuję, że byliście ze mną w tej wodnej podróży”.
Do wyróżnionych klas trafiły biopakiety – zestawy atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, które wspierać będą realizację kolejnych działań środowiskowych i ułatwią tworzenie przy szkołach przestrzeni sprzyjających bioróżnorodności.
Trzymamy kciuki za powodzenie w przyszłości. Wielkie gratulacje!
„Za treści zawarte w materiale dofinansowanym ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja”.









![Ponad 1200 mieszkań w Raciborzu bez ciepła z powodu awarii sieci [KOMUNIKAT] Ponad 1200 mieszkań w Raciborzu bez ciepła z powodu awarii sieci [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17702889391484229380dsc03899-2-.jpg)


![Zderzenie dwóch samochodów na DK 45 w Raciborzu Sudole [FOTO] Zderzenie dwóch samochodów na DK 45 w Raciborzu Sudole [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770475503631021649-122120989347079676-7477121162547670929-n-.jpg)


![Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768906466klub-radnych-silny-racibo-rz-3-.jpg)


































![Art Camp na Zamku Piastowskim – młodzi artyści stworzą dzieła do zamkowych zbiorów i własnoręcznie przygotują wernisaż [ZAPROSZENIE] Art Camp na Zamku Piastowskim – młodzi artyści stworzą dzieła do zamkowych zbiorów i własnoręcznie przygotują wernisaż [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770276174dsc-8710-.jpg)


![Zamkowy wieczór dla koneserów wina [ZAPROSZENIE] Zamkowy wieczór dla koneserów wina [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770464656zrzut-ekranu-2026-02-7-o-12-43-31-.png)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany