Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie11 listopada 202210:56

Jak wyregulować okna na zimę?

Reklama
Polska:

Koniecznie przygotuj się na zimę i maksymalnie uszczelnij swój dom. Dzięki temu będziesz w stanie zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu, a przy okazji zyskasz większy komfort w postaci cieplejszego domu. Na samym początku koniecznie zacznij od tego, aby wyregulować okna na zimę. Nie wiesz, jak to zrobić? W takim razie już teraz przeczytaj nasz praktyczny poradnik. Szybko przekonasz się, że poświęcenie tych kilku minut na czytanie tego artykułu sprawi, że Twoje rachunki za ogrzewanie się zmniejszą.

Dlaczego okna mają tryby i warto przestawić okna na tryb zimowy?

Może nawet nie zdajesz sobie sprawę z tego, że okna w Twoim domu mają kilka trybów – zazwyczaj tryb zimowy, jesienny, wiosenny i jesienny. Dzięki temu możesz dopasować go do aktualnej pory roku.

Nadal nie każdy wie, że tryby w oknach zostały tak skonstruowane, aby móc regulować przepływ powietrza w pomieszczeniu. To ważne, gdyż z jednej strony wpływa na nasz komfort, ale też na bezpieczeństwo.

Twoim obowiązkiem jest to, aby zadbać, by co roku samodzielnie wyregulować okna przy każdej zmianie pory roku. W praktyce jest to związane z modyfikacją docisku uszczelki. Jeśli nie wyrobiła się ona jeszcze za bardzo, to przy trybie zimowym, powinna zapewniać maksymalny docisk. Co to oznacza? Dopływ powietrza zostanie właściwie całkowicie uniemożliwiony.

Zatem nawet bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów będziesz w stanie zadbać o lepszą izolację swojego domu. Jeśli po wykonaniu poprawnej regulacji nadal będziesz czuć, że z okolicy okien wieje wiatr i w wybranym pomieszczeniu jest chłodno, to znaczy, że najwidoczniej powód takiego stanu rzeczy jest zupełnie inny. Jaki? Być może nadmierny przepływ powietrza wynika z tego, że należy wymienić uszczelki lub zawiasy wymagają pielęgnacji czy naprawy. Warto rozpocząć od tych kroków, a dopiero później w razie potrzeby skontaktować się ze specjalistą ds. montażu okien.

Przekonaj się, że szczelne okna i drzwi mogą bardzo mocno wpłynąć na temperaturę w domu. Dlatego nie ignoruj informacji na temat tego, jak wyregulować okna na zimę. Po prostu przekonaj się, jak robić to w odpowiedni sposób.

Jak przestawić okna na tryb zimowy?

Przejdźmy jednak do praktyki, czyli do tego, jak w prawidłowy sposób samodzielnie wyregulować okna na tryb zimowy.

Jak podaje Tomkar Okna, firma dostarczająca okna dla firm i klientów indywidualnych, cały proces rozpocznij od otwarcia okna. Bardzo szybko Twoim oczom ukaże się kilka bolców – bardzo często masz do dyspozycji 3 bolce. Są na tyle charakterystyczne, że trudno ich nie zauważyć, więc na pewno dasz radę je dostrzec.

Gdy już je zlokalizujesz, musisz po prostu delikatnie wcisnąć pierwszy z nich, a następnie przestawić o 90 st. Zazwyczaj bolec ma delikatną kreskę, która może posłużyć jako drogowskaz. Gdy chcesz ustawić na tryb zimowy, musisz sprawić, aby kreska była skierowana w stronę wnętrza domu. Zazwyczaj możliwe jest ustawienie bolca przy pomocy palców, ale w razie większy problemów, możesz użyć odpowiedniego klucza imbusowego lub niewielkich kombinerek.

Jeśli nie jesteś pewien, czy dobrze wyregulowałeś okno, to po prostu je zamknij i sprawdź, czy czujesz, że przez uszczelkę przedostaje się powietrze. Tak? W takim razie próbuj dalej. Charakterystyczną cechą trybu zimowego jest lekko większy opór podczas zamykania okna.

Powtórz te czynności w stosunku do poszczególnych bolców i wszystkich skrzydeł okien w Twoim domu. Wystarczy, że poświęcisz te kilka minut, a szybko zauważysz dwie różnice – większą ilość ciepła oraz większe wyciszenie dźwięków z zewnątrz, co też jest ważne dla wielu osób.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.