Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie30 marca 202215:05

Dlaczego warto zainwestować w rekuperację?

Reklama
Polska:

Odpowiednia cyrkulacja powietrza w mieszkaniu jest warunkiem dobrego samopoczucia mieszkańców i utrzymania w dobrej kondycji samego budynku. Zaostrzone normy dotyczące szczelności i ograniczania ucieczki ciepła w nowych budynkach, a także rosnące ceny ogrzewania sprawiły, że dąży się do jak największego uszczelnienia ścian, okien, dachów i likwidacji mostów termicznych. W takim środowisku jednak tradycyjna wentylacja grawitacyjna sobie nie radzi, co skutkuje pojawieniem się pleśni i wilgoci w domu. Rozwiązaniem problemu jest dobrze zaprojektowana wentylacja mechaniczna z rekuperatorem.

Czym jest rekuperacja i dlaczego warto ją mieć w swoim domu?

Rekuperacja to część systemu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej, która pozwala na odzyskiwanie energii cieplnej w wywiewanego powietrza. Wymiennik ciepła w rekuperatorze podczas stałego wietrzenia pomieszczeń, sprawia, że wentylacja taka nie tylko nie wyziębia mieszkania, ale też nie pozwala na ucieczkę cennego ciepła, co przyczynia się do oszczędności w kosztach za ogrzewanie. Sprawnie działająca rekuperacja oprócz niższych rachunków przynosi o wiele więcej korzyści. Oto najważniejsze z nich:

- stały dopływ czystego powietrza

Rekuperacja odprowadza zużyte powietrze na zewnątrz, zatrzymując ciepło, a także doprowadza świeże do środka dodatkowo je filtrując. Dzięki temu zabezpiecza przed dostaniem się do wnętrza szkodliwego smogu, który coraz bardziej doskwiera, szczególnie mieszkańcom miast. Nawiewane do środka powietrze oczyszczane jest więc ze szkodliwych związków chemicznych, a także z pyłu i kurzu, czy roztoczy, co docenią z pewnością wszyscy alergicy. Inwestując w rekuperację, ma się zapewniony stały dopływ świeżego powietrza bez konieczności wietrzenia. Jeśli jej nie ma i trzeba często szeroko otwierać okna, wpuszcza się do środka cały ten nieoczyszczony smog, aby potem nim oddychać, a do tego w sezonie grzewczym traci się cenne ciepło.

- utrzymanie dobrej kondycji budynku i jego wyposażenia

Dobry rekuperator dzięki zapewnieniu sprawnej cyrkulacji powietrza we wszystkich pomieszczeniach domu jest gwarantem tego, że nie będą się w nim rozwijały grzyby i pleśń. W miejscach, w których się gotuje, czy prasuje i generuje parę, bez dobrej wentylacji występuje wilgoć, która sprzyja rozwojowi bakterii. Stała wymiana powietrza skutecznie temu zapobiega, dzięki czemu nie tylko ściany nie chłoną wilgoci, ale także obecne w mieszkaniu meble wykonane w litego drewna.

- zatrzymanie ciepła zimą i utrzymanie chłodu latem

Wytworzone w domu ciepło jest używane wielokrotnie dzięki rekuperacji i pozwala generować oszczędności, co w sezonie grzewczym zauważa się już w pierwszym miesiącu po zainstalowaniu rekuperatora. Latem natomiast brak konieczności regularnego wietrzenia zapobiegnie napływowi gorącego powietrza przez otwarte okna i pozwoli zachować przyjemny chłód w mieszkaniu. Dodatkową korzyścią jest dom wolny od much i owadów, które potrafią uprzykrzać życie.

Odpowiedni system wentylacyjny i jego bieżąca kontrola warunkiem powodzenia

Warunkiem osiągania powyższych korzyści jest zainstalowanie dobrej jakości systemu rekuperacji i jego regularna kontrola. Warto powierzyć to profesjonalistom takim jak firma Vasco, która nie tylko oferuje rekuperatory nowej generacji, ale też udziela 6-letniej gwarancji, a wraz z tym kompleksowe działania gwarantujące sprawne funkcjonowanie systemu. Obejmują one projekt techniczny, montaż instalacji oraz program corocznych przeglądów.

Rekuperacja to w dzisiejszych czasach nie tylko nowe możliwości, ale często wręcz konieczność, która jak się szybko okazuje, przynosi wiele korzyści. Nie trzeba obawiać się wysokich kosztów jej instalacji, szczególnie przy zakładaniu jej na etapie budowy domu. Ten wygodny system nowoczesnej wentylacji sterowany za pomocą aplikacji w smartfonie, nie tylko pozwoli stworzyć optymalne warunki w domu, ale też przyniesie wymierne korzyści w postaci niższych rachunków, lepszego samopoczucia mieszkańców i utrzymania w dobrej kondycji wyposażenia domu i jego murów. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.