Oliwa ozonowana na zmarszczki – hit czy kit?
Jednym z najnowszych trendów w pielęgnacji skóry jest oliwa ozonowana. Połączenie ozonu z naturalnym emolientem gwarantuje działanie nawilżające, zmiękczające, wygładzające oraz uelastyczniające cerę dojrzałą. Trójatomowa postać tlenu stymuluje produkcję elastyny i kolagenu w skórze, czyli kluczowych białek odpowiadających za jej młodzieńczą gęstość oraz sprężystość.
Właściwości oliwy ozonowanej a wpływ na zmarszczki
Oliwa ozonowana to naturalny produkt pielęgnacyjny, którego bazowy składnik stanowi tłoczona zimno oliwa z oliwek. Nasycono ją ozonem (O3) – który zabezpiecza jej czystość mikrobiologiczną, ponieważ słynie z właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych oraz antywirusowych.
Oliwa z oliwek to naturalny emolient. Zawiera korzystne dla skóry kwasy tłuszczowe, w szczególności kwas oleinowy, który wzmacnia barierę ochronną skóry. W oliwie z oliwek znajdują się również antyoksydacyjne witaminy: A i E. To silne antyoksydanty, które neutralizują wolne rodniki tlenowe. Tym samym przeciwdziałają one procesom starzeniowym skóry, spowalniając występowanie i pogłębianie się zmarszczek.
Właściwości ozonu mają korzystny wpływ na skórę, także na cerę dojrzałą. Ozon łączy się z kwasami tłuszczowymi oliwy z oliwek, dzięki czemu przenika w głębsze warstwy skóry. Działa dotleniająco, poprawiając mikrokrążenie w skórze. W rezultacie wspomaga zachodzące w niej procesy regeneracyjne i odnowę komórkową.
Jak wyjaśnia Magdalena Jaglarz, autorka bloga poświęconego tematyce beauty https://magdalenajaglarz.pl/ – ozonoterapia to coraz popularniejszy zabieg w medycynie estetycznej. Ozon wykorzystuje się m.in. do:
- oczyszczania i odkażania powierzchni skóry,
- stymulowania produkcji kolagenu i elastyny w skórze,
- wspomagania leczenia trądziku,
- odbudowy płaszcza lipidowego skóry,
- rozjaśniania przebarwień skórnych.
Oliwa ozonowana ma naturalny kolor i przyjemny zapach, dlatego nie wymaga stosowania dodatkowych substancji zapachowych. Stanowi kosmetyk komfortowy w codziennym użyciu, bez alkoholu, parabenów, silikonów i innych, zbędnych składników.
Oliwa ozonowana – dla kogo najlepsza?
Możesz wypróbować oliwę ozonowaną na swojej skórze, jeśli masz cerę suchą, mieszaną i problematyczną. Poza działaniem anti-aging ten składnik kosmetyczny słynie przede wszystkim z właściwości normalizujących – skórę trądzikową, z AZS oraz łuszczycą.
Oliwa ozonowana jest stosunkowo bezpieczna, w większości przypadków nie powodując podrażnień. Przeciwwskazaniem do stosowania oliwy ozonowanej może być jednak alergia na oliwę z oliwek. Dlatego warto najpierw przetestować ją na małym obszarze skóry. Jeżeli nie występuje podrażnienie, możesz zaaplikować kosmetyk na twarz.
Osoby po medycznych lub kosmetycznych zabiegach skóry powinny skonsultować stosowanie oliwy ozonowanej ze specjalistą. Podobnie osoby z chorobami skóry nie powinny stosować oliwy ozonwanej bez konsultacji z dermatologiem.
Zastosowanie oliwy ozonowanej w pielęgnacji skóry ze zmarszczkami
Oliwa ozonowana ma szerokie możliwości zastosowania w codziennej pielęgnacji skóry. Nadaje się m.in. do:
- demakijażu – jako pierwszy krok w dwuetapowym oczyszczaniu skóry, świetnie radzi sobie także z makijażem wodoodpornym,
- bezpośredniej aplikacji – jako serum na oczyszczoną skórę: do stosowania rano lub wieczorem,
- masażu twarzy – możesz łączyć ją także z innymi, ulubionymi olejkami, wtedy jeszcze intensywniej pobudzisz mikrokrążenie w skórze,
- maseczek – oliwa ozonowana wzbogaci formułę domowej lub gotowej maseczki przeciwzmarszczkowej.
Czy oliwa oznowana to hit na zmarszczki? Podsumowanie
Połączenie oliwy z oliwek z ozonem daje produkt o silnym działaniu przeciwstarzeniowym, nawilżającym i regenerującym. Dzięki oliwie z oliwek ozon przenika w głąb skóry, stymulując mikrokrążenie oraz produkcję kolagenu. Oliwa z oliwek wzmacnia barierę lipidową skóry, wspierając prawidłowe nawilżenie skóry, którą zmiękcza i wygładza. W rezultacie cera dojrzała może zyskać optyczne spłycenie zmarszczek, bardziej równomierny koloryt i zdrowy, młodzieńczy blask.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.