Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie26 czerwca 202421:53

Jakie są korzyści dla firm z wdrożenia szkoleń wellbeing?

Jakie są korzyści dla firm z wdrożenia szkoleń wellbeing? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

W świecie biznesu dobrostan pracowników staje się kluczowym elementem strategii zarządzania organizacją. Firmy coraz częściej inwestują w szkolenia z zakresu wellbeingu, dostrzegając liczne korzyści płynące z poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego swoich pracowników.

Poprawa efektywności i zaangażowania pracowników

Jednym z głównych benefitów wdrożenia szkoleń wellbeing jest zauważalna poprawa efektywności oraz zaangażowania pracowników. Zdrowi i szczęśliwi pracownicy są bardziej skoncentrowani, zmotywowani i wydajni. Szkolenia z zakresu zarządzania stresem, technik relaksacyjnych oraz zdrowego stylu życia mogą znacząco wpłynąć na jakość pracy, redukując wypalenie zawodowe i poprawiając samopoczucie pracowników.

Redukcja kosztów związanych z absencjami i rotacją pracowników

Inwestycja w wellbeing przynosi firmom znaczne oszczędności finansowe. Jak czytamy w raporcie Mental Health. Emocje i biznes. Odporność psychiczna pracowników z cyklu Praca, moc, energia w polskich firmach, przygotowanym przez firmę szkoleniowo-doradczą Human Power (https://humanpower.pl/), szacuje się, że obecnie źródłem ponad połowy absencji w pracy jest nadmierny stres. Pracownicy, którzy wiedzą, jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne, są mniej narażeni m.in. na choroby cywilizacyjne.

Ponadto zadowoleni pracownicy są mniej skłonni do zmiany miejsca pracy, a to redukuje koszty związane z rekrutacją i szkoleniem nowych pracowników. Długofalowe programy wellbeing mogą również zapobiegać wypaleniu zawodowemu, co dodatkowo zwiększa lojalność pracowników i stabilność zespołu. Przykłady firm wdrażających te programy pokazują, że nawet niewielkie inwestycje w wellbeing zwracają się wielokrotnie poprzez zwiększenie efektywności i redukcję kosztów operacyjnych.

Budowanie pozytywnego wizerunku firmy

Firmy, które dbają o dobrostan swoich pracowników, budują pozytywny wizerunek na rynku pracy. Takie organizacje są postrzegane jako odpowiedzialne społecznie, co przyciąga utalentowanych kandydatów oraz zwiększa zaufanie klientów i partnerów biznesowych. Dbanie o wellbeing pracowników staje się również ważnym elementem strategii employer brandingowej, pomagając w budowaniu silnej, zdrowej i zmotywowanej społeczności pracowniczej. Przykłady firm, które z powodzeniem wdrożyły programy wellbeing, pokazują, że inwestycje te przynoszą korzyści nie tylko pracownikom, ale również całej organizacji. Zwiększona atrakcyjność firmy na rynku pracy przekłada się na łatwiejsze pozyskiwanie nowych talentów, a to jest przecież kluczowe w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym.

Wdrożenie szkoleń wellbeingowych to inwestycja, która przynosi wielowymiarowe korzyści zarówno pracownikom, jak i całej firmie. Poprawa efektywności, redukcja kosztów związanych z absencjami i rotacją oraz budowanie pozytywnego wizerunku to tylko niektóre z nich. Warto zatem zastanowić się nad wdrożeniem programów wellbeing w swojej organizacji, aby cieszyć się zdrową, zmotywowaną i zaangażowaną kadrą pracowniczą.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 lipca 202416:17

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red./KPP Wodzisław Śl.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.