Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie28 maja 202417:06

Czy warto wybrać dom modułowy?

Czy warto wybrać dom modułowy? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Posiadanie własnego domu jest dla wielu osób celem w życiu. Daje to poczucie bezpieczeństwa, pozwala zorganizować swoje życie i zapewnia stabilność, która pozwala normalnie funkcjonować. Obecnie nowoczesna technologia pozwala na stworzenie wymarzonego budynku w znacznie krótszym czasie i taniej niż dotychczas.

 

Czym jest dom modułowy?

Domy modułowe to budynki, których elementy powstają w fabrykach. Po ich połączeniu powstaje cała konstrukcja. Mogą się one składać z jedynie kilku komponentów, czasami jednak jest ich o wiele więcej. Całość składana jest na placu budowy. Dzięki temu, że budynku nie tworzy się od zera, a jedynie składa z już przygotowanych elementów, całość przebiega bardzo szybko. Bywa, że dom modułowy jest gotowy już po kilku dniach. To zatem szybki, stosunkowo tani i bezpieczny sposób. Na rynku dostępne są także domy prefabrykowane oraz domy kontenerowe - należy pamiętać, że nie są one tym samym co domy modułowe.

Gotowe domy modułowe całoroczne - jakie mają wady i zalety?

Ogromną zaletą domów modułowych jest fakt, że ich budowa jest naprawdę szybka. Dzięki temu, że tworzy się je z gotowych elementów, przygotowanych w fabryce wybudowanie domu modułowego zajmuje kilka dni. Czas potrzebny do doprowadzenia budynku do stanu, w którym można się już do niego wprowadzić to około dwa miesiące. Pozwala to także uniknąć wielu trudności, jakie napotyka zwyczajny plac budowy, takich jak trudne warunki atmosferyczne, bałagan, kłopoty konstrukcyjne. Kolejną zaletą budynków modułowych jest ich uniwersalność - mogą one być stawiane w miejscach o bardzo różnych warunkach. Niektórzy z powodzeniem stawiają je nawet na podłożu piaszczystym. Ich wadą jest fakt, że ze względu na sposób budowania nie wszystkie rozwiązania mogą być zastosowane. Oznacza to, że sprawdzają się one raczej dla osób, którym nie przeszkadza tradycyjny kształt bryły domu. Co więcej, trzeba pamiętać że w domach modułowych najczęściej mieszka się okazjonalnie. Są one wykorzystywane na przykład jako budynki letniskowe. Istnieje jednak coś takiego jak dom modułowy całoroczny. Jest to konstrukcja przeznaczona do użytku bez względu na porę roku. Może być zatem zwyczajnym domem, w którym mieszka cała rodzina. To świetny wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie pełną niezależność, a jednocześnie dla tych, którym zależy na jak najszybsze wprowadzenie się. Trzeba pamiętać, że domy modułowe wymagają zgromadzenia i wydania środków za jednym zamachem. Nie można zatem, jak przy budowie domu tradycyjnego, rozłożyć koszty na dłuższy czas.

Domy modułowe pod klucz - na co zwrócić uwagę, wybierając budynki modułowe dla siebie?

Wybierając domy modułowe należy przede wszystkim zdecydować się na usługi producenta, który doskonale zna się na swoim rzemiośle. Warto sprawdzić opinie poprzednich klientów oraz skontaktować się z pracownikami, aby rozwiać ewentualne wątpliwości. Konieczne jest także oczywiście ustalenie dobrej wielkości budynku. Przykładowo, domy modułowe 100m2 to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zapewnić sobie przestrzeń do życia z całą rodziną. To duże, wygodne budynki, które mogą zostać doskonale zorganizowane. Nieco mniejsze domy modułowe 70m2 sprawdzają się dla tych, którzy cenią sobie przytulne warunki życia, lecz nie potrzebują tak dużej przestrzeni. Warto zauważyć, że na rynku można znaleźć także znacznie mniejsze domy całoroczne modułowe, które świetnie sprawdzą się dla osób samotnych lub dla młodych małżeństw. Dzięki dużemu wyborowi można z łatwością znaleźć model budynki idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Warto postawić na domy modułowe z drewna. Dzięki temu są one nie tylko solidne i wytrzymałe, ale także maksymalnie ekologiczne.

Ile czasu trwa budowa domu modułowego?

Przed podjęciem decyzji na temat zakupu i budowy domu modułowego warto przeanalizować realny czas realizacji inwestycji. Postawienie budynku z gotowych elementów to kilka dni, nie jest to jednak wszystko, co musi zostać wykonane. Całość tak naprawdę trwa nieco dłużej. Przede wszystkim, po podpisaniu umowy i złożeniu zamówienia rozpoczyna się czas oczekiwania na przyjazd elementów prefabrykowanych. Może to trwać nawet do kilku miesięcy, zazwyczaj jednak jest nieco szybsze. Później, po montażu całej konstrukcji konieczne jest także wykończenie wnętrz. Zazwyczaj trwa to do dwóch miesięcy, wiele zależy jednak od wymagań klienta. W zależności od wybranego standardu wykończenia proces może zająć mniej lub więcej czasu. Cały proces budowy domu modułowego może zatem zająć nawet do około pół roku. Zazwyczaj jest jednak znacznie krótszy od stawiania budynku w sposób tradycyjny. Oczywiście wiele zależy od stopnia zaawansowania projektu (domy parterowe powstają na przykład łatwiej i szybciej niż piętrowe), od tego, jakie decyzje i metody stosuje producent domów modułowych oraz od tego, jaki model domu został wybrany.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności14 czerwca 202409:38

Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie przy Jana

Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie przy Jana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności14 czerwca 202404:47

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności14 czerwca 202409:44

Nieprzytomny mężczyzna pod Biedronką na Siwonia

Nieprzytomny mężczyzna pod Biedronką na Siwonia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu/Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 czerwca 202421:57

Dziesięć do zera, Unia Racibórz żegna outsidera [FOTO]

Dziesięć do zera, Unia Racibórz żegna outsidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Kibice, którzy postanowili obejrzeć sobotnie spotkanie klasy okręgowej pomiędzy Unią Racibórz a Startem Mszana, nie mogli narzekać na brak goli. Padło ich aż dziesięć, wszystkie dla raciborzan. Rozegrano jednak tylko jedną połowę. Na drugą część meczu goście z Mszany już nie wyszli. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy dla uczczenia pamięci śp. Marcina Mizi, byłego gracza Unii, który padł ofiarą brutalnej napaści w Sosnowcu.

(greh)
Reklama
Aktualności15 czerwca 202421:08

OSP Pogrzebień najlepsza w zawodach gminnych w Kobyli

OSP Pogrzebień najlepsza w zawodach gminnych w Kobyli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. w, M. Niewrzoł
Kultura i edukacja14 czerwca 202422:31

Europejski projekt w szkole na Płoni

Europejski projekt w szkole na Płoni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja16 czerwca 202400:21

Fenomenalna gala raciborskiej SKAZY [FOTO i WIDEO]

Fenomenalna gala raciborskiej SKAZY [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Trzynastka okazała się szczęśliwa dla Zespołu Tanecznego Skaza, szczególnie w obszarze modern, jazz i teatr tańca. W niedzielę, 16.06., druga okazja, by obejrzeć wszystkie układy.

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Nasz Racibórz 24.05.2024
23 maja 202423:06

Nasz Racibórz 24.05.2024

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.