Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie20 grudnia 202313:03

Nieruchomości śląskie – gdzie szukać okazji do inwestycji

Nieruchomości śląskie – gdzie szukać okazji do inwestycji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Śląskie przyciąga inwestorów swoją stale rozwijającą się gospodarką i dużym rynkiem pracy. Wzmożone zainteresowanie województwem przekłada się na wysokie zapotrzebowanie na nowe nieruchomości. Gdzie można szukać okazji do inwestycji na Śląsku? W jakich miastach warto rozwijać swój biznes? Więcej o nieruchomościach śląskich dowiesz się z poniższego artykułu.

Okazje inwestycyjne. Nieruchomości na Śląsku jako szansa na rozwój biznesu

Śląsk to region, który zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród inwestorów, jak i właścicieli firm oraz osób zainteresowanych obrotem nieruchomościami. Nic w tym dziwnego – śląskie obiekty mieszkalne oraz budynki biurowe z roku na rok stają się coraz atrakcyjniejsze ze względu na:

  • swoje korzystne położenie;
  • rozwijającą się infrastrukturę;
  • konkurencyjne ceny.

W województwie śląskim występuje duża różnorodność nieruchomości – od mieszkań po domy, biura czy lokale usługowe. Na ich potencjał wpływa stale rozwijająca się gospodarka regionu, która z kolei przekłada się na stabilność dokonywanych inwestycji oraz potencjalne zyski.

Pamiętaj:

Śląsk to dobre miejsce na rozwój biznesu oraz realizację różnych inwestycji. Województwo należy do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, słynie z rozbudowanej sieci drogowej, a także lotniczej (nieopodal stolicy regionu znajduje się port lotniczy).

Gdzie szukać śląskich nieruchomości, okazji i ciekawych inwestycji?

Poszukiwanie nieruchomości na Śląsku może być wyzwaniem, ale też szansą na rozwój biznesu. W końcu to region, w którym znajdują się zarówno modne aglomeracje (choćby Katowice czy Gliwice), jak i malownicze gminy oraz wsie, oferujące spokój i bliskość natury.

Gdzie rozglądać się za nieruchomościami na sprzedaż na Śląsku? Poszukiwania warto rozpocząć od serwisów ogłoszeniowych. Za przykład może posłużyć oferta Nieruchomości Orange – wśród 300 propozycji obiektów o przeznaczeniu komercyjnym i mieszkalnym na terenie całej Polski, inwestorzy odnajdą blisko  wiele atrakcyjnych śląskich nieruchomości. Budynki nadają się do adaptacji na różnorodne cele, w tym m.in. akademiki, hotele czy biura. Więcej szczegółów o nieruchomościach od Orange można znaleźć na stronie: https://www.nieruchomosci.orange.pl/szczegoly_ogloszenia/1967/0/.

Oprócz serwisów i portali ogłoszeniowych, podczas rozglądania się za nową inwestycją, warto zajrzeć na strony poświęcone licytacjom komorniczym. Oczywiście, w trakcie przeglądania ofert, można też skorzystać z pomocy agenta nieruchomości. Z pewnością doradzi, która nieruchomość jest warta uwagi, a także pomoże podczas negocjacji. Należy jednak pamiętać, że specjalista za konsultację pobierze stosowną opłatę.

Inwestycje na Śląsku. Czy nieruchomości będą tanieć?

Śląsk od dawna jest regionem, w którym inwestycje w nieruchomości cieszą się dużą popularnością. Jednak w obliczu zmian na rynku i w gospodarce, coraz więcej osób zastanawia się, czy ceny śląskich obiektów komercyjnych i mieszkaniowych przeznaczonych na sprzedaż zaczną spadać.

Ze względu na dynamiczny rozwój miast, stale udoskonalaną infrastrukturę oraz bliskość granicy z Czechami i Słowacją, Śląsk stale przyciąga nowych inwestorów. Wysoki popyt w połączeniu z aktualną sytuacją geopolityczną na świecie na tę chwilę nie wróżą nagłych obniżek cen za metr kwadratowy nieruchomości. Jednak trend ten może się zmienić w najbliższych miesiącach, m.in. ze względu na znaczną podwyżkę stóp procentowych oraz słabnące zainteresowanie kredytami inwestycyjnymi.

Poszukujesz nieruchomości śląskich na sprzedaż? Śląsk to region o dużym potencjale. Dlatego nie zwlekaj już dłużej i zacznij rozglądać się za atrakcyjną inwestycją, dzięki której rozwiniesz swój biznes.

Źródła:

https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/czy-oplaca-sie-inwestowac-w-mieszkania-pod-wynajem-na-slasku/3418/ (dostęp: 07.12.2023);

https://moniter.pl/blog/czy-ceny-nieruchomosci-spadna/ (dostęp: 07.12.2023).

Autor: artykuł sponsorowany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202410:43

W mieszkaniu w Kuźni Raciborskiej ujawniono ciało mężczyzny

W mieszkaniu w Kuźni Raciborskiej ujawniono ciało mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Aktualności11 kwietnia 202408:49

NZK w Rudach. Na pomoc było za późno

NZK w Rudach. Na pomoc było za późno - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pogladowe/arch. OSP Rudy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.