Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie13 grudnia 202320:53

Pompa ciepła All In One – czym jest i jak działa?

Pompa ciepła All In One – czym jest i jak działa? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Pompy ciepła typu „all in one” cieszą się coraz większą popularnością. Co wyróżnia te urządzenia, w jaki sposób one działają i czy warto zamontować je w swoim domu?

Co to jest pompa ciepła All In One?

Pompą ciepła All In One – inaczej zwana „kompletną kotłownią” – nazywamy urządzenie grzewczo-chłodzące wykorzystujące energię z powietrza, wody czy gruntu. Łączy ono w sobie kilka funkcji między innymi ogrzewanie oraz chłodzenie i składa się z:

  • pompy ciepła;
  • buforu;
  • zasobnika ciepłej wody użytkowej
  • naczyń przeponowych do c.o. oraz c.w.u.
  • opcjonalnie grzałek elektrycznych.

W zimie pompa ciepła pobiera ciepło z otoczenia – aby ogrzać dom, przekazuje je wówczas do jego wnętrza. Latem z kolei odprowadza ona ciepło z budynku na zewnątrz, co skutkuje ochłodzeniem wnętrz. W zasobniku ciepłej wody użytkowej magazynuje się gorącą wodę do użytku w kuchennym kranie czy w wannie, a bufor – przechowuje ciecz grzewczą na potrzeby c.o. . Dzięki takiej pompie ciepła możliwe jest utrzymanie wewnątrz budynku stałej, odpowiedniej temperatury czy zrównoważenie całego systemu ogrzewania. Pompy ciepła All In One zapewniają mieszkańcom budynku komfort przez cały rok – bez względu na panujące w danym momencie warunki atmosferyczne. Warto wiedzieć, że osoby fizyczne, które są właścicielami nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych, mogą otrzymać dofinansowanie do zakupu pompy ciepła z programów Moje Ciepło.

Pompa ciepła All In One czy warto?

Wybór pompy ciepła All In One niesie za sobą szereg korzyści. To kompaktowe rozwiązanie, które można z łatwością zamontować nawet w wyjątkowo małych pomieszczeniach – bez konieczności gospodarowania osobnej kotłowni. To wszystko zasługa umieszczenia wszystkich niezbędnych komponentów w jednej obudowie. Oszczędność miejsca wynika właśnie z braku potrzeby instalowania kilku różnych urządzeń do ogrzewania, chłodzenia czy grzania wody użytkowej. Urządzenie pracuje cicho, nie zakłócając tym samym pracy czy odpoczynku domowników. Stanowi ono również ekologiczne rozwiązanie – m.in. ze względu na wykorzystywanie energii odnawialnej. To z kolei wpływa także na wydatki związane z eksploatacją pompy. Pompy All In One nadają się zarówno do nowych budynków mieszkalnych, jak i do starszego budownictwa.

Pompa ciepła All In One – gdzie kupić?

Pompy ciepła typu „all in one” oferowane są obecnie przez coraz więcej firm. Jedną z nich jest marka Immergas, dbająca o ogrzewanie w polskich domach już od ponad 25 lat. Dodatkowe informacje na temat produktów firmy znajdują się na stronie https://www.immergas.pl/klient-indywidualny/pompy-ciepla-all-in-one/. Immergas wykorzystuje podczas produkcji urządzeń sprawdzone technologie. Pompy ciepła i inne produkty firmy objęte są dwuletnią gwarancją producenta, którą można wydłużyć o dodatkowe darmowe trzy lata. To bezpieczne, ekonomiczne i niemal bezobsługowe urządzenia, które gwarantują ciepło w mroźne zimowe dni i przyjemny chłód w największe upały. Są one dostępne w kilkuset punktach sprzedaży z ważną akredytacją marki. Montaż i obsługa pomp ciepła All In One producenta są wyjątkowo proste, a w razie potrzeby użytkownicy mogą skorzystać z obsługi fachowców.

Pompy ciepła All In One to ekonomiczne i przyjazne środowisku rozwiązanie, które może zagwarantować Ci wysoki komfort niezależnie od pory roku. Sprawdź ofertę firmy Immergas i dobierz odpowiednie urządzenie do swojego domu!

Artykuł sponsorowany

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.