Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie5 listopada 202320:29

Firany gotowe do kuchni — Jak wybrać i dopasować?

Firany gotowe do kuchni — Jak wybrać i dopasować?  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Firany gotowe to spore ułatwienie nie tylko podczas wybierania odpowiednich firanek do kuchni, ale również w czasie ich montażu. Spodziewany efekt jest widoczny na od razu, więc firany gotowe to świetny wybór dla każdego, kto chce wiedzieć czego się spodziewać. Doradzamy jak wybrać firany do kuchni i jaki w montażu wybrać.

Firany gotowe do kuchni — Zalety 

Zaletą zakupu firan gotowych jest oczywiście to, że od razu po zakupie można przejść do montażu firan w naszej kuchni. Jest to ważne dla osób, które nie mają czasu na wybieranie wzoru oraz w zamian za noszenie i odbieranie firan od krawcowej. Zakup gotowych firan jest po prostu dużo prostszy. A jeśli dobrze zmierzymy firany a później znajdziemy odpowiedni rozmiar, to nie ma się nad czym zastanawiać. Poza wygodą i szybkością jest jeszcze taka zaleta, że nasze firany do kuchni będą prezentować się tak jak na obrazku. Do osób, które nie mają za bardzo wyobraźnię takie rozwiązanie jest po prostu najlepsze. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu a efekt jest po prostu taki jakiego oczekujemy. 

Jak dobrać firany do kuchni? 

Wybierając firany do kuchni powinniśmy się kierować kilkoma rzeczami. Przede wszystkim: 

  • Bezpieczeństwo – Firany musimy zawsze dopasować do miejsca w taki sposób, aby w naszej kuchni nie tworzyły zagrożenia. Pamiętajmy, bo wiem, że jest to miejsce, w którym korzystamy z palników i czasem otwartego ognia. Dlatego firany nie mogą być zbyt długie jeśli tylko istnieje jakieś ryzyko, że mogłyby dostać się choćby przez powie w wiatru do gotujących się na maszynce potraw. 
  • Dopasowanie do wystroju – Wybierając firanki oczywiście musimy sugerować się tym jak urządzona jest nasza kuchnia. Choć firanki pasują do każdej kuchni to trzeba je jednak odpowiednio dobrać. Tutaj warto zwrócić uwagę na teksturę kolory oraz oczywiście motyw przewodni. Firan jest tak dużo, że ciężko w tak krótkim artykule jednoznacznie odpowiedzieć jak dopasować firanki do wystroju w naszej kuchni. 
  • Do parapetu, czy za parapet – firanki do kuchni mogą sięgać za parapet lub do parapetu, dlaczego to ważne. Otóż jeśli mamy na parapecie jakieś akcesoria, bibeloty czy zależy nam na tym, aby mieć łatwy dostęp do okna, to wybierzmy firanki sięgające parapetu. Jeśli z kolei wolimy trochę dłuższa i możemy sobie na to pozwolić to oczywiście możemy zdecydować się na firany do kuchni sięgające za parapet. 

Firany gotowe — Montaż 

Montaż firan to kolejne ważne zagadnienia, o którym musimy pamiętać przed zakupem firan gotowych do kuchni. Mamy kilka możliwości. Możemy wybrać firany na przelotkach, wtedy jednak konieczne będzie karnisz, przez który przełożymy przelotki. Pamiętajmy, by zmierzyć ich średnicę przed zakupem tak, aby nie było niespodzianek. Kolejnym sposobem montażu firany do kuchni są firany na tak zwanej tasiemce. Ja również przekładamy przez karnisz i tutaj również warto sprawdzić ich wymiar. Inne mniej popularne, ale kiedyś bardzo znane sposoby montażu film do z do kuchni to montaż na szynie. Szyna przysufitowa pozwala na montaż firan na tak zwanych żabkach jeśli mamy coś takiego w domu, to najlepiej zdecydować się na firany z tasiemką lub jakieś inne, ale nie wybierajmy wówczas firan na przelotkach, bo nam się nie przydadzą i zepsują cały efekt. 

 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:16

Wyniki naborów do szkół ponadpodstawowych. Reforma ograniczyła narybek

Wyniki naborów do szkół ponadpodstawowych. Reforma ograniczyła narybek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
red., fot. poglądowe, arch. portalu/Qbik
Reklama
Aktualności11 lipca 202408:34

Wakacyjny rejs po Odrze. Dlaczego nie!

Wakacyjny rejs po Odrze. Dlaczego nie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
red., fot. Marina
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.