Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie13 października 202315:33

Stresująca praca czyli - jak efektywnie zarządzać emocjami w miejscu pracy?

Stresująca praca czyli - jak efektywnie zarządzać emocjami w miejscu pracy? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

W codziennym życiu niemożliwe jest całkowite uniknięcie stresujących sytuacji, które zarówno jednorazowo jak i chronicznie mogą wpływać na samopoczucie, efektywność w pracy oraz motywację do właściwego wykonywania obowiązków. Stres w pracy może pojawiać się z przyczyn, leżących po stronie pracodawcy, współpracowników, kontrahentów lub klientów. Sposobem na radzenie sobie z jego skutkami w pracy oraz minimalizację jego efektów jest skuteczne zarządzanie stresem. Przekonaj się, na czym to polega i jak stosować, by odczuć realne zmiany.

Stres w pracy - jak sobie z nim radzić?

Stres w pracy pojawia się najczęściej na skutek zmierzenia się z nadmiarem zadań oraz oczekiwań, których nie jesteś w stanie wykonać, zorganizować lub zlecić. Czynniki stresogenne jako powód stresu w miejscu pracy mogą zostać zminimalizowane i to jest najskuteczniejszy sposób na radzenie sobie z objawami stresu w pracy.

By nie dopuścić do zdenerwowania, połączonego z brakiem koncentracji oraz logicznego myślenia (objawami stresu) warto unikać sytuacji, które mogą wpłynąć na odczucie stresu. Najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie tych czynników jest dokładne planowanie oraz organizacja pracy, dysponowanie odpowiedniej ilości zadań poszczególnym pracownikom oraz rozłożenie ich w czasie tak, by ich wykonanie było możliwe. Sytuacje stresujące będą zdarzały się, jednak znacznie rzadziej. 

Zarządzanie stresem w miejscu pracy - na czym polega?

Zarządzanie stresem w pracy jest zespołem działań, mających na celu

  • minimalizowanie czynników stresogennych,
  • modyfikowanie reakcji pracowników na sytuacje stresowe oraz
  • eliminowanie skutków stresu.

W skutecznym zarządzaniu stresem w pracy kluczową rolę odgrywa dobra organizacja oraz przemyślana strategia terminowa. Wielu pracowników w następstwie stresu w miejscu pracy poszukuje innej formy zatrudnienia, chce zmienić pracodawcę, aplikując do konkurencyjnych firm (https://www.aplikuj.pl/praca/raciborz), jednak przed zmianą pracy warto zastanowić się, czy u innego pracodawcy zmienią się źródła stresu i czy to właśnie jest przyczyną chęci zmian. 

Skutki zarządzania stresem w miejscu pracy

Dla wielu osób, dla których praca stacjonarna i bezpośredni kontakt ze źródłem stresu są problematyczne znajduje rozwiązanie w postaci pracy w trybie zdalnym. Czy pracownicy w Raciborzu przechodzą na pracę zdalną? W niektórych branżach jest to możliwe, jednak w takich segmentach jak transport, produkcja, usługi nie jest to możliwe, a wśród ofert zatrudnienia niewielki odsetek ogłoszeń, dotyczących Raciborza odnosi się do zdalnej formy zatrudnienia. W efekcie zarządzania stresem w miejscach pracy wielu pracowników pracuje efektywniej i posiada większą odporność na czynniki stresogenne.

Jak zminimalizować reakcję na stres w pracy?

Zastanawiasz się, jak samemu wpłynąć na minimalizację stresu w pracy? Zwróć uwagę na dobre planowanie swoich zajęć, asertywność w przyjmowaniu dodatkowych obowiązków (lub odmowie ich przyjęcia) oraz potrzebne chwile przerwy, połączone z relaksem, śmiechem i żartami. Dzięki odskoczni w postaci zabawnych anegdot lub oglądania kabaretu wraz ze współpracownikami zyskasz dystans, konieczny do eliminacji stresu na swoim stanowisku pracy. Eliminując stres możesz zyskać opanowanie i zwiększyć efektywność oraz radość z wykonywanych obowiązków. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.