Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie3 października 202320:59

Dlaczego warto mieć ochraniacz na materac?

Dlaczego warto mieć ochraniacz na materac? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Zakup materaca, który będzie komfortowy użytkowaniu i wykonany z wysokiej jakości materiałów, często wiąże się z niemałym wydatkiem. Z tego powodu, warto od początku użytkowania tego produktu, odpowiednio go zabezpieczyć. W tym celu wykorzystuje się ochraniacz na materac. Po taki produkt powinny sięgnąć szczególnie osoby, które mają małe dzieci lub zwierzęta. Jednak jego funkcjonalność doceniana jest niemal przez wszystkich użytkowników. Dlaczego i czy warto mieć ochraniacz na materac? Podpowiadamy.
Ochraniacz na materac a higiena snu 

Ochraniacz na materac to produkt, który w zależności od producenta może mieć różną formę. Nie należy go jednak mylić z pokrowcem, ponieważ jest on znacznie bardziej funkcjonalny niż dołączany przez producenta materaca pokrowiec. Ochraniacz na materac jest chętnie nabywany przez wszystkich użytkowników łóżek, w których wykorzystuje się materace, ze względu na to, że gwarantuje on większą higienę snu. 

Stosując go, chronimy materac przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. rozerwaniem, ale również zabrudzeniem, wsiąkaniem w materac potu, wilgoci, kurzu, resztek złuszczającego się naskórka czy roztoczy. Produkt ten pozwala więc zachować większą higienę snu, ponieważ zmieniając pościel, możemy wyprać również ochraniacz, w którym znajdują się wszystkie te zanieczyszczenia. Jeżeli nie wykorzystywalibyśmy tego produktu, wówczas zostałyby one wchłonięte przez materac, a jego czyszczenie nie byłoby już tak proste. Z tego powodu ochraniacze na materac są szczególnie doceniane przez alergików, ale także właścicieli zwierząt czy rodziców.

Czy warto wybrać wodoodporny ochraniacz na materac?

Obecnie na rynku dostępne są różne typy ochraniaczy na materace. Wśród popularnych wymienia się wersje wodoodporne. Są one wybierane zwłaszcza przez właścicieli zwierząt, a także rodziców małych dzieci. Takie produkty świetnie sprawdzają się również w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych lub obłożnie chorych. Taki ochraniacz na materac w wersji wodoodpornej, pozwoli uniknąć zamoczenia i zabrudzenia często kosztownego wyrobu medycznego. Jest on zbudowany z jednej strony z delikatnego i przyjemnego w dotyku materiału, z drugiej zaś nieprzemakalnego tworzywa, dzięki czemu zapewnia maksymalny komfort snu przy jednoczesnej ochronie materaca.

Jakie funkcje może spełniać ochraniacz na materac?

Ochraniacz na materac wykorzystywany jest przede wszystkim po to, aby niwelować niebezpieczeństwo rozwoju roztoczy, grzybów i pleśni spowodowanych zawilgoceniem i zanieczyszczeniem materaca. Pozwala on więc zachować najwyższą higienę snu, często jednocześnie poprawiając komfort wypoczynku. Niektóre ochraniacze wykonane są z materiałów, które pochłaniają nadmiar wilgoci i umożliwiają dobrą cyrkulację powietrza, a dodatkowo wyposażone są w nakładkę chłodzącą. Szczególnie dobrze sprawdzą się więc podczas gorących nocy. Dostępne są również wersje z pierza, które są niezwykle miękkie i mogą być stosowane wtedy kiedy kupimy zbyt twardy materac.

 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.