Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie27 września 202317:16

Rodzaje kasków motocyklowych: Przewodnik po różnorodności

Rodzaje kasków motocyklowych: Przewodnik po różnorodności - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Świat motocykli to szeroka gama dostępnych pojazdów, które odzwierciedlają potrzeby, oczekiwania, ale również naturę oraz temperament swych użytkowników. Jednak wybór może dotyczyć również wszelkich akcesoriów oraz samego wyposażenia, co ma ogromny wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. W dzisiejszym artykule poznamy zróżnicowany asortyment kasków motocyklowych, wraz z ich zestawem korzyści oraz wad. Zapraszamy do lektury praktycznego zestawienia!

Zanim przejdziemy do sprawozdania, warto podkreślić, że każdy model posiada unikalny zestaw cech i właściwości. To właśnie wspomniane parametry warunkują funkcjonalność w poszczególnych okolicznościach jazdy. Jakie to atrybuty?

Kaski integralne

Pierwszym rodzajem wyposażenia jest właśnie kask integralny, czyli model nader kompleksowy. Co to oznacza w praktyce? Opisywany typ kasku cechuje się stałą i sztywną ochroną głowy oraz samej twarzy. Cała konstrukcja składa się bowiem z jednego elementu, który skutecznie chroni motocyklistę. 

Do bezspornych zalet zalicza się doskonałe właściwości ochronne. Mechanizm skorupy wpływa na kompleksową asekurację, co nie obniża jednak walorów użytkowych. Specjalistyczny sprzęt wyposażony jest w efektywny system wentylacji, który zapewnia świetne walory termiczne. Kask oferuje również doskonałą izolację hałasów!

Konstrukcja kasku jest jego największą zaletą, ale jednocześnie wadą. Ten rodzaj hełmu wymaga bowiem każdorazowego zdjęcia w przypadku potrzeby uzupełnienia płynów lub po prostu krótkiego odpoczynku. Mocnym minusem jest  brak wygody i praktyczności.

Kask otwarty

Kolejnym przykładem wyposażenia motocyklisty jest kask otwarty. To właśnie tytułowa nazwa zdradza charakter sprzętu, który nie został wyposażony w element ochronny szczęki. Zamiast tego kaski otwarte wyróżniają się specjalną szybką, która chroni oczy podczas jazdy. 

Wspomniany rodzaj kasku sprawdzi się w przypadku krótkich tras, rekreacyjnych wypadów lub codziennego użytkowania w miejskich warunkach. Model ten pozwala poczuć przestrzeń i gwarantuje idealną wentylację użytkownika w ciepłe dni.

Jednak dłuższe i bardziej wymagające trasy mogą okazać się niezwykle męczące. Kask otwarty oferuje mniejszą osłonę głowy, ale także silniejsze doświadczanie zmiennych warunków atmosferycznych, a nawet pyłów lub uderzeń owadów. 

Kask szczękowy

Trzecia kategoria akcesoriów jest prawdziwym kompromisem pomiędzy doskonałymi walorami asekuracji oraz funkcjonalnością użytkowania. Kaski szczękowe posiadają wyjątkowy element ruchomej przyłbicy, która może być podnoszona w razie takiej potrzeby. 

W konsekwencji kask szczękowy dostarcza pewnej swobody i elastyczności eksploatacji, co jest ogromnym benefitem dla wielu doświadczonych motocyklistów. Jeden szybki ruch umożliwia bowiem rozpoczęcie rozmowy lub skosztowanie przygotowanego posiłku, bez konieczności zdejmowania całej struktury.

Dodatkowa opcja wpływa jednak na ostateczną wagę urządzenia. Tego typu rozwiązanie osłabia również aspekt tłumienia dźwięków podczas dłuższych wypraw.

Kaski modułowe

Kaski modułowe także gwarantują pewien zakres wszechstronności. W tym przypadku element osłony szczęki może być odłączony, dostosowując charakter protekcji do panujących okoliczności.

Atutem jest wspomniana możliwość zwiększenia zakresu ochrony oraz praktyczna szybka. Główna wada to brak odpowiednich właściwości tłumienia hałasu. 

Kaski terenowe

Ten model kasków dedykowany jest motocyklistom, którzy uwielbiają alternatywne drogi. Właśnie dlatego kategoria ta zawiera wiele cech umożliwiających jazdę w trudnych warunkach. Kolejny raz głośność podróży konkuruje z niezwykłą lekkością, praktycznym daszkiem oraz doskonałym polem widzenia!

Wszystkie te produkty znajdziesz w ofercie profesjonalnego partnera Inter Motors: https://www.intermotors.pl/oferta/kaski-5010749.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.