Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie7 czerwca 202318:07

Jak wykorzystać ścieżkę Smart do pozyskania kapitału na rozwój swojej firmy?

Jak wykorzystać ścieżkę Smart do pozyskania kapitału na rozwój swojej firmy? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Inteligentna specjalizacja, zwana również ścieżką Smart, to inicjatywa promowana przez Unię Europejską, która wspiera rozwój i innowacyjność przedsiębiorstw w regionach europejskich. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z różnych źródeł finansowania dostępnych w ramach tej ścieżki, w tym bezpośrednio od UE i innych powiązanych programów.

Śródtytuł: Finansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR)

Jednym z kluczowych źródeł finansowania dostępnych dla przedsiębiorców, którzy wybierają trasę Smart, jest Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR). Ten fundusz oferuje wsparcie finansowe poprzez różne programy skoncentrowane na inteligentnej specjalizacji. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dotacje na projekty badawczo-rozwojowe, inwestycje w nowe technologie, rozwój produktów i wiele innych działań związanych z innowacjami. Wsparcie finansowe jest przyznawane w konkursach ogłaszanych przez poszczególne regiony. Przedsiębiorcy powinni śledzić ogłoszenia konkursów i składać wnioski zgodnie z wytycznymi określonymi przez EFRR. Ten fundusz stanowi zatem cenny zasób, który przedsiębiorcy mogą wykorzystać, aby rozwijać swoje projekty innowacyjne i zwiększać swoją konkurencyjność na rynku.

Finansowanie z programu Horyzont Europa

Kolejnym źródłem finansowania dostępnym dla przedsiębiorców korzystających ze ścieżki Smart jest program ramowy Unii Europejskiej na rzecz badań i innowacji, znany jako program Horyzont Europa. Ten program oferuje znaczne możliwości finansowe dla firm w różnych sektorach, które dążą do rozwoju technologicznego i innowacyjnego. Program Horyzont Europa obejmuje wiele priorytetowych obszarów, takich jak zdrowie, energia, transport, cyfryzacja, zrównoważony rozwój i wiele innych. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dotacje na badania i rozwój, udział w międzynarodowych projektach, finansowanie demonstracji technologicznych i wiele innych działań związanych z innowacjami. Przedsiębiorcy powinni zapoznać się z priorytetami i wymogami programu Horyzont Europa oraz składać wnioski zgodnie z wytycznymi.

Finansowanie z programów krajowych i regionalnych

Oprócz bezpośredniego finansowania ze strony Unii Europejskiej, przedsiębiorcy mogą skorzystać z programów krajowych i regionalnych, które wspierają inteligentną specjalizację. Wiele krajów i regionów oferuje różne formy wsparcia finansowego, takie jak dotacje, preferencyjne pożyczki, ulgi podatkowe i inne instrumenty, które są dostępne dla firm rozwijających się w obszarach strategicznych dla danego regionu.

Przedsiębiorcy powinni dokładnie zbadać dostępne programy wsparcia w swoim kraju i regionie. W ramach tych programów, mogą otrzymać wsparcie finansowe na projekty badawczo-rozwojowe, inwestycje w nowe technologie, rozwój produktów, szkolenia pracowników, ekspansję rynkową i wiele innych działań związanych z innowacjami.

Ważne jest, aby przedsiębiorcy zapoznali się z wytycznymi i wymaganiami programów finansowych, zwracając uwagę na kwalifikujące się obszary tematyczne, warunki finansowania, dokumentację aplikacyjną i terminy składania wniosków. Dobrze zaplanowane i dobrze przygotowane wnioski mają większe szanse na uzyskanie finansowania. Przedsiębiorcy powinni również korzystać z doradztwa i wsparcia oferowanego przez instytucje odpowiedzialne za wdrażanie programów finansowych, takie jak agencje rozwoju regionalnego, izby handlowe czy inkubatory przedsiębiorczości.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://edoradca.pl/aktualnosci/sciezka-smart-czyli-nowe-mozliwosci-finansowania-dla-firm/

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
41
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.