Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie30 maja 202311:19

Wynajem krótkoterminowy auta - zasady i formalności

Wynajem krótkoterminowy auta - zasady i formalności - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Posiadanie samochodu do własnej dyspozycji zapewnia wolność oraz swobodę dysponowania własnym czasem. Aby to osiągnąć, wcale nie musimy kupować auta na własność, zwłaszcza jeśli samochód jest nam potrzebny kilka razy w miesiącu lub chcemy mieć konkretne auto na konkretną okazję. W takich sytuacjach warto postawić na wynajem krótkoterminowy. To usługa, dzięki której za niewielką, dzienną opłatą możemy korzystać z samochodu.

Czym jest wynajem krótkoterminowy? Dla kogo dedykowana jest ta usługa?

Wynajem krótkoterminowy to usługa stworzona specjalnie z myślą o osobach, które od czasu do czasu potrzebują auta do realizacji własnych potrzeb. Pozwala na wynajęcie dowolnego samochodu na okres od 1 do 30 dni. Z wynajmu krótkoterminowego najczęściej korzystają osoby, których samochód znalazł się w naprawie, ludzie organizujący przeprowadzkę na własną rękę, a także przedsiębiorcy np. wybierając się w podróż służbową do innego miasta. Wynajem krótkoterminowy świetnie nadaje się także na ślub lub inne ważne wydarzenie, na wakacje, a także dla firm, kiedy wymagane jest chwilowe zwiększenie floty samochodowej. 

Wynajem krótkoterminowy to usługa, dzięki której można szybko i sprawnie zapewnić sobie możliwość korzystania z wybranego auta. Charakteryzuje się minimalną ilością formalności, jakich należy dopełnić oraz atrakcyjną ceną – za wynajęcie nowego samochodu zapłacimy bowiem już od 140 zł za dobę. W dzisiejszych czasach auto można wynająć w zaledwie kilka chwil, np. przez internet i zapewnić sobie do niego dostęp jeszcze tego samego dnia. Aby to zrobić, trzeba jednak dopełnić pewnych formalności, których specyfikę przybliżamy poniżej!

Kto może wynająć samochód w ramach wynajmu krótkoterminowego?

Wynajem krótkoterminowy polega na odpłatnym użyczeniu samochodu. Jest to usługa skierowana zarówno do osób prywatnych, które potrzebują pojazdu do własnych potrzeb, jak i do firm, pragnących okazjonalnie powiększyć swoją flotę samochodową. Aby wynająć samochód w ramach wynajmu krótkoterminowego, trzeba spełnić pewne warunki. Pierwszym z nich jest wiek.

wynajem_krtkoterminyauta

Większość firm oferujących wynajem krótkoterminowy wymaga, aby osoba podpisująca umowę miała ukończone 21 lat. Obowiązkowe jest także posiadanie prawa jazdy, przynajmniej rocznego doświadczenia w prowadzeniu samochodu, a także dowodu osobistego. Auto w ramach wynajmu krótkoterminowego mogą wynająć zarówno Polacy, jak i obywatele UE i spoza UE – w przypadku tych ostatnich, konieczny jest paszport oraz międzynarodowe prawo jazdy. 

Do wynajęcia samochodu wymagane jest także posiadanie karty kredytowej/debetowej, a niekiedy także wpłata ustalonej kaucji zwrotnej. Firma musi natomiast posiadać zaświadczenie NIP i REGON, Wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub zaświadczenie z KRS oraz upoważnienie dla osoby, która w jej imieniu odbierze auto.

Jak szybko i sprawnie wynająć auto w ramach wynajmu krótkoterminowego?

Jeśli spełniamy wszystkie powyższe warunki i posiadamy wymaganą dokumentację, możemy przystąpić do procedury wynajmowania auta. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest osobista wizyta w siedzibie firmy oferującej wynajem krótkoterminowy oraz wybór auta i dopełnienie formalności przy wsparciu jej pracownika. 

Drugim, szybszym i łatwiejszym sposobem, jest natomiast wynajęcie auta przez internet. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę internetową wybranej firmy, zapoznać się z jej ofertą oraz wybrać auto, które najlepiej pasuje do naszych potrzeb. Do wyboru mamy auta różnych klas, które można dopasować do osobistych preferencji oraz budżetu.

Następnie należy podać swoje dane, określić okres wynajmu oraz datę odbioru auta. Po wysłaniu formularza, pozostaje czekać na kontakt od firmy, która potwierdzi rezerwację oraz ustali szczegóły odbioru pojazdu. Samochód może zostać podstawiony przez firmę pod wskazany adres, co zwykle wiąże się z dodatkową opłatą lub odebrany przez wynajmującego ze wskazanego miejsca. 

I to już wszystko – auto jest do dyspozycji wynajmującego tak długo, jak zostało to ustalone w umowie! 

Dowiedz się więcej na: interfleet.pl/pl/wynajem-krotkoterminowy-1-30-dni

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
41
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Aktualności27 września 202309:20

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.