Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie30 stycznia 202313:23

Jak dobrać torebkę do reszty garderoby?

Jak dobrać torebkę do reszty garderoby? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Najczęstszym problemem w trakcie przygotowywania swojej stylizacji jest wzajemne dopasowanie składających się na nią elementów. Trudności mogą wystąpić między innymi w trakcie dobierania torebki względem sukienki. Dotyczy to zarówno kreacji wieczorowych, jak i tych noszonych na co dzień. Poniżej staramy się zaradzić temu problemowi oraz podpowiadamy jakimi kryteriami warto się kierować w trakcie tworzenia swojej kreacji.

Najważniejsze zasady dobierania torebki względem sukienki 

Kształt sukienki to pierwsza istotna kwestia. Jej kształt powinien odpowiadać kształtowi torebki, tak aby tworzyły razem harmonijny zestaw. Przykładowo, jeśli sukienka ma kształt litery A, torebka powinna być klasyczna, prosta i elegancka. 

Kolor sukienki to kolejna oczywista oczywistość. Powinien pasować do koloru torebki, tak aby razem tworzyły spójne - choć niekoniecznie harmonijne - połączenie. Jeśli planujesz ubrać sukienkę jednokolorową, wówczas Twoja torebka powinna odpowiadać tej samej tonacji lub prezentować odcień kontrastujący, jednak w całości pokrywający całą torebkę. 

Rozmiar sukienki również warto dopasować do rozmiaru torebki. Warto unikać nadmiernych kontrastów i nie łączyć skromnych sukienek z dużymi torebkami. Do sukienek oversizowych warto wybierać torebki nieco większe niż zwykle. 

Styl sukienki to oczywisty wyznacznik stylu torebki. Odradzam łączenie kreacji eleganckich z casualowymi torebkami, jak również sukienek połyskliwych z torebkami matowymi. Dla wielu Pań wskazówką jest okazja, na którą zakładają daną sukienkę. Oczywiście inną torebkę dobierzesz do sukienki na wesele, odmienną na spotkanie z przyjaciółmi na mieście. 

Torebka elegancka, codzienna - czy może uniwersalna? 

Torebki z reguły dzielimy na dwie wspomniane kategorie - eleganckie oraz casualowe, czyli właśnie na co dzień. Pierwsze z nich to akcesoria dedykowane na wyjątkowe i szykowne okazje. Mogą być to torebki kopertówki, listonoszki, czy torebki na ramię. Mogą być wykonane z materiałów takich jak skóra, satyna czy aksamit, a ich kolory mogą być ciemne lub metaliczne. 

Na okazje dzienne lepiej wybrać torebki shopperki, na ramię, proste listonoszki lub torebki-plecaki. Z ich rozbudowaną ofertą zapoznasz się pod linkiem: https://wojewodzic.com.pl/torebki-damskie-870. W ich przypadku wygląd również ma znaczenie, jednak nie musi być najważniejszą cechą. Ważna, aby torebka była komfortowa w czasie używania oraz praktyczna. Fasony na co dzień mogą być wykonane z materiałów takich jak skóra, tkanina czy len, a ich kolory mogą być jasne lub pastelowe. 

Torebki na okazje mieszane to często bezpieczny wybór, po który możesz sięgać w obu wspomnianych okazjach. Torebki uniwersalne mogą być wykonane z różnych materiałów - zarówno skóry, jak i tkanin syntetycznych - a ich kolory mogą być jasne, ciemne lub pastelowe. Mogą to być estetyczne torebki shopperki, torebki na ramię czy pół-formalne listonoszki. 

Podsumowując, warto podkreślić, że dobór torebki powinien być dopasowany do zamierzonej okazji, Twojego stylu i aktualnych potrzeb. Elegancka torebka na okazję wieczorową oraz casualowa na co dzień to często wybór niewystarczający, który warto uzupełnić o fason odpowiadający obu tym okazjom jednocześnie.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.