Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie16 grudnia 202212:23

Folia grzewcza — jakie generuje zużycie prądu?

Folia grzewcza — jakie generuje zużycie prądu? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

W dobie kryzysu energetycznego warto korzystać z energooszczędnych rozwiązań. Mowa tutaj także o ogrzewaniu, które z roku na rok staje się coraz droższe. Na szczęście na rynku istnieje sporo rozwiązań, które mogą pomóc znacząco obniżyć rosnące koszty. Wśród nich warto wymienić folię grzewczą — nowoczesną propozycję, która na rynku znajduje się od stosunkowo niedługiego czasu.

Folia grzewcza — szereg zalet w pakiecie

Działanie folii grzewczej opiera się na emitowaniu promieni podczerwonych, które dają ciepło. Produkt ten wykonany jest z węgla oraz masy aluminiowej, co zapewnia wytrzymałość i trwałość nawet po latach użytkowania. Mechanizmem steruje się za pomocą specjalnego panelu, który wbudowuje się np. w ścianę budynku. W ten sposób można ogrzać niemal dowolne pomieszczenie — na rynku dostępne są folie grzewcze w wielu wymiarach i o różnej mocy, ale w razie konieczności można też złożyć indywidualne zamówienie na konkretny wymiar. 

Folia grzewcza szybko i skutecznie ogrzeje całe mieszkanie. Jest to rozwiązanie bezpieczne dla paneli, płytek, wykładziny czy kamienia. Dlatego też folię grzewczą można spotkać w biurach, kościołach, domkach letniskowych itd. Co więcej, produkt ten stosuje się także do ogrzewania ścian oraz sufitów. W niektórych modelach nie jest wymagane podłączenie do sieci elektrycznej — wystarczy naładowany akumulator. Moc folii i jej rozmiar muszą być dostosowane do wielkości pomieszczenia i tego, w jakim stopniu się ono ochładza. Folia grzewcza może stanowić formę pełnoprawnego ogrzewania domowego lub być wykorzystywana wyłącznie jako jego wsparcie. 

Folia grzewcza to ogromna oszczędność pieniędzy

Folie grzewcze wykorzystują sporo energii, a ogrzane w ten sposób obiekty długo oddają ciepło. Poszczególne parametry mogą się jednak różnić w zależności od wyboru konkretnego modelu (jego mocy oraz wielkości). Kosztowne jest także samo wykonanie całej instalacji grzewczej. 

Z drugiej strony, jeśli obiekt posiada dobrą izolację, to taka inwestycja może się szybko zwrócić. Zużycie prądu przez folię grzewczą uzależnione jest bowiem wyłącznie od izolacji budynku. Oczywiście, należy mieć na uwadze, że jeśli zostanie ona nieprawidłowo zainstalowana, to istnieje ryzyko, że ciepło będzie uciekać, a to z kolei wydłuży proces nagrzewania się pomieszczenia. Cena ogrzewania podłogowego za pomocą folii to koszt około 180 zł za metr kwadratowy, a w przypadku ogrzewania sufitowego około 120 zł za metr kwadratowy. Przy powierzchni mieszkania, wynoszącej 120 m2, całkowity koszt takiej instalacji wynosi nawet 20 000 zł. 

Sporo zależy od wyboru modelu folii i tego, jaką moc ona generuje. Jest to rozwiązanie opłacalne pod względem ekonomicznym, bo pozwala zaoszczędzić energię o ponad 10%. Folia grzewcza może być też kompatybilna z panelami fotowoltaicznymi, co jeszcze bardziej obniży rachunki za prąd. Dla wielu osób dodatkową zaletą będzie z pewnością faktu, że taki mechanizm działa automatycznie — nie trzeba kontrolować temperatury czy przejmować się poszczególnymi ustawieniami.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 lutego 202309:14

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Najpoważniejsze z nich miało miejsce w Owsiszczach przy ulicy Wydale, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

red., fot. Czytelnik
Reklama
Aktualności6 lutego 202310:07

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
39
red., fot. arch. portalu/FB Dawid Wacławczyk wiceprezydent R-rza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.