Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie23 listopada 202217:33

Pomoc prawnika w Holandii – w ramach ubezpieczenia czy jednorazowej konsultacji?

Reklama
Zagranica:

Pomocy prawnej w Holandii możesz potrzebować z wielu powodów w różnych i często całkowicie nieprzewidzianych sytuacjach. Kiedy już zaistnieje potrzeba konsultacji, na przykład przez stłuczkę na drodze czy choćby konflikt z pracodawcą, masz do wyboru dwie możliwości. Pierwsza z nich to jednorazowe wsparcie holenderskiego prawnika, wiążące się z wysokimi kosztami. Drugie to skorzystanie z ubezpieczenia dla Polaków w Holandii, w ramach którego możesz liczyć na nieodpłatną konsultację nawet w najbardziej nieoczekiwanej sytuacji. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne? Jakie są warunki ubezpieczenia i dlaczego jest ono skierowane właśnie do Polaków?

Ubezpieczenie umożliwiające kontakt z prawnikiem

W Holandii mieszka i pracuje wielu Polaków i to do nich skierowana jest oferta ubezpieczenia pomocy prawnej z polskojęzyczną obsługą. Jeżeli i Ty wybierasz się do kraju kwitnących tulipanów, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak dużym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu za granicą jest brak znajomości języka. Już w ciągu pierwszych kilku tygodni w Holandii możesz nauczyć się wszystkich zwrotów, które ułatwią Ci porozumienie się z przechodniem na ulicy, kasjerką w sklepie, czy współpracownikiem. Po paru tygodniach prawdopodobnie nie będziesz jednak w stanie zrozumieć sformułowań prawniczych używanych w umowach – tego rodzaju określenia nawet w języku ojczystym potrafią nam nastręczać trudności.

holandia2

Pomoc prawna w Holandii to przede wszystkim możliwość skorzystania z usług prawnika w zamian za opłacanie stałej miesięcznej stawki ustalanej indywidualnie. Niezwykle ważny dla Polaków jest przede wszystkim fakt, że usługi świadczone są w języku polskim.

Podczas konsultacji z prawnikiem nie ma miejsca na nieporozumienia, zwłaszcza jeśli czas spotkania jest z góry przewidziany i opłacony. Polskojęzyczna obsługa może oszczędzić stresu podczas niekomfortowych sytuacji, bo z reguły właśnie w takich okolicznościach potrzebna jest pomoc prawna. Ofertę ubezpieczenia prawnego, a także innych ubezpieczeń łatwo sprawdzisz na stronie firmy pod adresem https://polisa.nl/.

Jednorazowa konsultacja z holenderskim adwokatem

Jednorazowe spotkanie z prawnikiem w Holandii teoretycznie może wydawać się tańszym rozwiązaniem, choćby ze względu na sporadyczną potrzebę korzystania z tego rodzaju usług. Każdy, kto wyjeżdża do Holandii, powinien jednak zdawać sobie sprawę z bardzo wysokich stawek tamtejszych adwokatów. Koszty jednorazowej konsultacji są nieporównywalnie wyższe od tych, które należy ponieść, spotykając się z prawnikiem w Polsce.

holandia3

Jeśli więc zdecydujesz się zaryzykować i nie wykupywać ubezpieczenia w zakresie pomocy prawnej powinieneś mieć na ten cel oszczędności. Najlepiej zacząć odkładać je jak najszybciej, ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy okażą się one niezbędne.

Jednorazowa konsultacja w porównaniu z ubezpieczeniem pomocy prawnej może okazać się znacznie droższym wyborem. Chociaż polisa ubezpieczeniowa wymaga comiesięcznej opłaty, stawki godzinowe holenderskich prawników często przekraczają równowartość kosztów rocznej polisy. Pamiętaj także o barierze językowej, zwłaszcza jeśli dopiero uczysz się używać języka obcego na co dzień. W takiej sytuacji wysokie koszty konsultacji nie zawsze przełożą się na satysfakcjonujący rezultat z uwagi na niemożliwość porozumienia się ze specjalistą.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.