Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie16 grudnia 202113:18

PWSZ w Raciborzu częścią Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla

PWSZ w Raciborzu częścią Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa podpisała list intencyjny w sprawie uczestnictwa w wyjątkowym projekcie. Dzięki współpracy z drużyną „Jastrzębski Węgiel” stanie się jednym z elementów ambitnego przedsięwzięcia o skali ponadregionalnej – Centralnego Akademickiego Ośrodka Siatkarskiego.

Wyjątkowe przedsięwzięcie – zacni goście

Do podpisania umowy doszło 10 grudnia 2021 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu. Na uroczystości pojawili się Adam Gorol – Prezes Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A., Tomasz Cudny – Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., Sebastian Świderski – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Ryszard Czarnecki – Członek Prezydium Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Kamil Bortniczuk – Minister Sportu, Piotr Pyzik – Wiceminister Aktywów Państwowych, Tomasz Rzymkowski – Wiceminister Edukacji i Nauki oraz Andrzej Gołaszewski – Przewodniczący Rady Nadzorczej PLS.

Uczelnię reprezentowali Rektor dr Paweł Strózik, Prorektor do spraw organizacji dr inż. Tomasz Czyszpak i Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia dr Marek Sroka.

Akademia – szansa dla młodych sportowców

Akademia Talentów to miejsce, które łączy możliwość rozwijania sportowej pasji wśród dzieci i młodzieży z edukacją na wysokim poziomie. Ambicją twórców jest zapewnienie możliwości rozwoju talentów siatkarskich od szkół podstawowych aż po uczelnie wyższe. Chodzi o to, aby zawodnicy rozwijali się sportowo i zdobywali wykształcenie zapewniające im w przyszłości zatrudnienie, w przypadku, gdyby sukces sportowy nie wystarczył na samodzielne utrzymanie. Wiadomo, że tylko nieliczni sportowcy osiągają spektakularne sukcesy… W tym celu podpisano listy intencyjne – specjalne umowy m.in. z Miastem Racibórz – (jako organem prowadzącym szkoły z klasami sportowymi) – oraz raciborską Uczelnią. PWSZ w Raciborzu zapewni kontynuację kształcenia oferując studia wyższe zgodnie z zainteresowaniami zawodników.

– Uczelnia w Raciborzu z przyjemnością przyjęła zaproszenie do projektu „Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla”. Rozszerzenie klasycznej misji klubu sportowego o kształcenie, i to kształcenie na wysokim poziomie (zdawalność matury w Akademii wynosi 100%), znakomicie koreluje z naszymi założeniami strategicznymi – z naszą misją. Chętnie zaprosimy sportowców na studia do Raciborza. W naszej ofercie mogą znaleźć nie tylko kierunki związane z kulturą fizyczną. Uczelnia może z powodzeniem pomóc w zdobyciu także innych interesujących zawodów z przyszłością. Już dzisiaj funkcjonują u nas wypracowane modele kształcenia, pozwalające na łączenie treningów i zawodów sportowych ze studiowaniem. Umowa pozwala zrealizować jeszcze jeden cel: wzmocnienie rozwoju siatkówki w mieście” – powiedział Rektor dr Paweł Strózik.

Autor: PWSZ Racibórz - materiał partnerski, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202517:36

Zmarł ks. Andrzej Kałuża, były proboszcz z Borucina

Zmarł ks. Andrzej Kałuża, były proboszcz z Borucina - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Marian Wasiczek
Reklama
Aktualności25 kwietnia 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Nadchodzący weekend obfitował będzie w wiele ciekawych wydarzeń. Sprawdź, co będzie się działo w Raciborzu i okolicach.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 kwietnia 202518:02

II LO żegna swoich maturzystów. Są gotowi do podboju świata

II LO żegna swoich maturzystów. Są gotowi do podboju świata - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

150 uczniów z pięciu klas czwartych Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza opuściło dziś mury swojego liceum. W styczniu bawili się na studniówce, a dziś zakończył się dla nich ostatni semestr. "Stajecie u progu nowego życia, jesteście gotowi do podboju świata" - żegnał ich dzisiaj, 25 kwietnia, dyrektor Maciej Malinowski.

fot. Mirosław Basista, FotoPerla.eu
Aktualności25 kwietnia 202518:10

Pożegnanie rocznika 2020/2025 w Zespole Szkół Ekonomicznych

Pożegnanie rocznika 2020/2025 w Zespole Szkół Ekonomicznych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. ZSE, fot. Iwona Kwapisz, Maciej Mazur
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 kwietnia 202514:29

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Nadchodzący weekend po raz kolejny wypełniony będzie piłkarskimi emocjami. Rozegrane zostaną mecze na szczeblu od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Z kolei hali OSiR Racibórz czeka nas sportowa rywalizacja oldbojów z charytatywnym akcentem.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.