Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie30 kwietnia 201815:11

Gdzie na studia? Kierunek pedagogika. Spotkanie dla uczniów szkół średnich

Gdzie na studia? Kierunek pedagogika. Spotkanie dla uczniów szkół średnich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dyrekcja Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, pracownicy oraz studenci zaprosili uczniów szkół średnich na warsztaty dotyczące rozwoju zawodowego: Gdzie na studia? Spotkanie stało się interesującą okazją do prezentacji specjalności na kierunku pedagogika oraz ukazania uczniom możliwości rozwoju własnej osobowości, samorealizacji jako studentów PWSZ w Raciborzu.

26 kwietnia 2018 roku w sali 217 zgromadziło się ponad 100 uczniów z raciborskich szkół średnich wraz z opiekunami oraz kadra Instytutu Studiów Edukacyjnych. Spotkanie rozpoczęła dyrektor ISE dr Gabriela Kryk przedstawieniem oferty dydaktyczno – naukowej na kierunku pedagogika. Prowadząca wskazała niepowtarzalność i walory poszczególnych specjalności oraz nakreśliła czekające nas zmiany legislacyjne w kształceniu pedagogów. W dalszej części spotkania uczniowie mogli poznać najciekawsze przedsięwzięcia naukowe, dydaktyczne i wolontaryjne realizowane w Instytucie Studiów Edukacyjnych. Szeroko pojmowaną aktywność kół naukowych kolejno przedstawili ich naukowi opiekunowie: dr Gabriela Kryk i dr Monika Urbanek. Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych mgr Zofia Jędorowicz gorąco zachęciła osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności do realizacji swoich marzeń o zdobyciu wykształcenia wyższego.

W dalszej części spotkania uczniowie mieli okazję wziąć udział w czterech specjalistycznych warsztatach tematycznych. Do jednego z nich dr Monika Urbanek zaprosiła wychowawcę penitencjarnego kpt. Tomasza Brzozowskiego oraz rzecznika prasowego Zakładu Karnego Raciborzu, szer. Piotra Króla. Spotkanie zakończono zaplanowaniem kolejnego, w czerwcu: tym razem w murach więziennych Zakładu Karnego w Raciborzu, gdzie oprócz walorów poznawczych uczniowie zyskają pierwsze, bezcenne kontakty zawodowe. Warsztat dotyczący resuscytacji krążeniowo-oddechowej osoby dorosłej z użyciem AED poprowadziła trener pierwszej pomocy – mgr Zofia Jędorowicz. Co warto wiedzieć przed maturą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskali uczestnicy warsztatów pt. Mity, półprawdy i prawdy w psychologii, przygotowanych przez mgr Ewę Świerczek wraz z Kołem Naukowym Pedagogów.

Zajęcia warsztatowe - Czy masz dysleksję? Jeśli tak – to nie martw się, bo dysleksja to wyspa trudności na oceanie możliwości - poprowadziły dr Urszula Kalicińska i mgr Beata Gawłowska. Spotkanie było próbą zagłębienia się w zagadnienie dysleksji – i nie tylko. Głównym punktem okazała się dyskusja na temat mocnych stron osób z dysleksją Młodzież goszcząca w murach Uczelni mogła również skorzystać z pomiarów masy ciała i wskaźnika BMI, które wykonywała dr Ilona Gembalczyk. Dzięki współpracy pracowników Instytutu Studiów Edukacyjnych oraz zaangażowaniu studentów z Koła Naukowego „Resocjalizacja”, Koła Naukowego Pedagogów, a także Studenckiego Koła Naukowego „Foton” (prowadzących obsługę fotograficzną) uczniowie mieli okazję poznać specyfikę i walory studiowania w PWSZ w Raciborzu oraz nawiązać niejednokrotnie pierwsze kontakty z kadrą dydaktyczną uczelni.

Autor: PWSZ Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport26 kwietnia 202521:22

Piłkarskie zmagania oldbojów z charytatywnym akcentem [FOTO]

Piłkarskie zmagania oldbojów z charytatywnym akcentem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 26 kwietnia w hali sportowej przy ulicy Łąkowej rozegrano turniej charytatywny na rzecz Patryka Lesia. Wydarzenie było dedykowane zawodnikom kategorii oldbojów. Na parkiecie było wiele sportowych emocji i dynamicznych zmagań.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Sport27 kwietnia 202500:01

Osiem do zera! Unia Racibórz żegna z Czernicy outsidera [FOTO]

Osiem do zera! Unia Racibórz żegna z Czernicy outsidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

26 kwietnia na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu rozegrano jednostronne spotkanie pomiędzy miejscową Unią Racibórz a Zameczkiem Czernica, drużyną zamykającą tabelę III grupy klasy okręgowej. Mecz obserwowali licznie zgromadzeni kibice obu zespołów.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.