Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia26 kwietnia 201810:01

Porada na leniwego kocura – sposoby na aktywizację kocich pupili

Porada na leniwego kocura – sposoby na aktywizację kocich pupili - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Ruch w życiu kota jest bardzo ważny. Szczególnie jeśli chodzi o jego wagę i samopoczucie, które mogą się pogarszać, jeśli zwierzę nie będzie odpowiednio bardzo aktywne fizycznie. Do tego jednak potrzebne są odpowiednie bodźce, które mogłyby kota zmotywować do działania. O nie jednak bardzo trudno w domowym zaciszu, kiedy zamiast tego można całymi dniami się wylegiwać. Właśnie dlatego tak bardzo kluczowa jest aktywizacja pupila przez właścicieli. Warto mieć na to sprawdzone sposoby.

Myszki

Koty bardzo często są zaciekawione myszkami i innymi pluszowymi zwierzątkami. Wiele z tego typu zabawek dodatkowo ma zaszytą w sobie kocimiętkę, która wiele kotów wprawia w euforyczny stan.

Zabawki dla kota, które się rzuci, przykuwają uwagę zwierzęcia często próbującego je dopaść i odnieść właścicielowi. Problematyczny może być moment, kiedy zabawka wpadnie w miejsce niedostępne z pewnych powodów dla kota – wtedy po nią musi ruszyć się już właściciel.

Wędka dla kota

Wszystko, co wisi, a na dodatek jeszcze się rusza w specyficzny, niespodziewany sposób, przykuwa uwagę futrzastych drapieżników. Właśnie dlatego tak bardzo skuteczne są wędki dla kotów.

Mali drapieżnicy raz złapanego celu już tak łatwo nie odpuszczą, dzięki czemu tego typu zabawka nie tylko nakłania do skoków i susów, ale także pozwala na siłowanie się i przeciąganie.

Laser dla kota

W internecie można znaleźć mnóstwo nagrań kotów goniących za wędrującą po ścianach i podłodze czerwoną kropką. W rzeczywistości są bardzo skuteczne, żeby nie powiedzieć, że aż za bardzo.

Wiele kotów tak bardzo skupia się na laserze, że czasem nie widzą niczego poza tą kropką. Przez to przez nieuwagę można spowodować pewne szkody, jeśli coś się przewróci. Z drugiej strony jest to najbardziej efektywny i najmniej nudzący się zwierzęciu sposób na zaktywizowaniu kota.

Przysmaki warte zachodu

Koty to urodzeni łowcy. Właśnie dlatego mogą tak chętnie sięgać po pożywienie, o które muszą się postarać. Pozostawianie smakołyków w niedostępnych miejscach może zmusić kota do wysiłku fizycznego, o który nam właśnie chodzi.

Ważne jest przy tym, by smakołyki bardziej nęciły smakiem i nie były zbyt kaloryczne. Nie po to zachęcamy pupila do ruchu, by zapewnić mu jeszcze więcej kalorii.

W zachęcaniu kota do aktywności fizycznej najważniejsza jest determinacja. Koty jednak są kapryśnymi bestiami i nie wszystkie z propozycji mogą się im spodobać. Warto jednak szukać, ponieważ na szali stoi zdrowie i życie naszych milusińskich.

Autor: artykuł partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.