Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia26 kwietnia 201810:01

Porada na leniwego kocura – sposoby na aktywizację kocich pupili

Reklama
Racibórz:

Ruch w życiu kota jest bardzo ważny. Szczególnie jeśli chodzi o jego wagę i samopoczucie, które mogą się pogarszać, jeśli zwierzę nie będzie odpowiednio bardzo aktywne fizycznie. Do tego jednak potrzebne są odpowiednie bodźce, które mogłyby kota zmotywować do działania. O nie jednak bardzo trudno w domowym zaciszu, kiedy zamiast tego można całymi dniami się wylegiwać. Właśnie dlatego tak bardzo kluczowa jest aktywizacja pupila przez właścicieli. Warto mieć na to sprawdzone sposoby.

Myszki

Koty bardzo często są zaciekawione myszkami i innymi pluszowymi zwierzątkami. Wiele z tego typu zabawek dodatkowo ma zaszytą w sobie kocimiętkę, która wiele kotów wprawia w euforyczny stan.

Zabawki dla kota, które się rzuci, przykuwają uwagę zwierzęcia często próbującego je dopaść i odnieść właścicielowi. Problematyczny może być moment, kiedy zabawka wpadnie w miejsce niedostępne z pewnych powodów dla kota – wtedy po nią musi ruszyć się już właściciel.

Wędka dla kota

Wszystko, co wisi, a na dodatek jeszcze się rusza w specyficzny, niespodziewany sposób, przykuwa uwagę futrzastych drapieżników. Właśnie dlatego tak bardzo skuteczne są wędki dla kotów.

Mali drapieżnicy raz złapanego celu już tak łatwo nie odpuszczą, dzięki czemu tego typu zabawka nie tylko nakłania do skoków i susów, ale także pozwala na siłowanie się i przeciąganie.

Laser dla kota

W internecie można znaleźć mnóstwo nagrań kotów goniących za wędrującą po ścianach i podłodze czerwoną kropką. W rzeczywistości są bardzo skuteczne, żeby nie powiedzieć, że aż za bardzo.

Wiele kotów tak bardzo skupia się na laserze, że czasem nie widzą niczego poza tą kropką. Przez to przez nieuwagę można spowodować pewne szkody, jeśli coś się przewróci. Z drugiej strony jest to najbardziej efektywny i najmniej nudzący się zwierzęciu sposób na zaktywizowaniu kota.

Przysmaki warte zachodu

Koty to urodzeni łowcy. Właśnie dlatego mogą tak chętnie sięgać po pożywienie, o które muszą się postarać. Pozostawianie smakołyków w niedostępnych miejscach może zmusić kota do wysiłku fizycznego, o który nam właśnie chodzi.

Ważne jest przy tym, by smakołyki bardziej nęciły smakiem i nie były zbyt kaloryczne. Nie po to zachęcamy pupila do ruchu, by zapewnić mu jeszcze więcej kalorii.

W zachęcaniu kota do aktywności fizycznej najważniejsza jest determinacja. Koty jednak są kapryśnymi bestiami i nie wszystkie z propozycji mogą się im spodobać. Warto jednak szukać, ponieważ na szali stoi zdrowie i życie naszych milusińskich.

Autor: artykuł partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.