Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia27 grudnia 201709:50

Gryzienie na strachu ulżenie

Gryzienie na strachu ulżenie  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Z wiekiem psy robią się ospałe i otępiałe. Podobnie jak szczenięta, gorzej znoszą nagłe zmiany, a także intensywne bodźce jak np. wystrzały w okresie około sylwestrowym. Jak wspomóc naszego czworonożnego przyjaciela, aby lepiej wraz z nami wszedł w nowy rok i z ufnością zostawał sam w domu?

Okazuje się że w pewnym wieku psy coraz gorzej znoszą nowe doznania, co więcej, tak jakby zapominały starych wyuczonych nawyków. Niestety wiąże się to z tym, że po 7 roku życia, także mózg psa się starzeje i pojawiają się objawy otępienia. Może się okazać że dojrzały pies zaczyna gorzej znosić pozostawianie w domu wyjąc w trakcie nieobecności właściciela lub szczekając na wszelkie odgłosy. Także znoszone do tej pory intensywne bodźce, jak np. fajerwerki, które do tej pory psu nie przeszkadzały – nagle mogą wywołać napad paniki.

Z kolei młode psy, które nie miały dotychczas taki doświadczeń, mogą różnie zareagować na niewyjaśnione odgłosy połączone z rozbłyskami światła za oknem, czy towarzyszące spacerom. Dlatego pamiętaj, aby w tym okresie zawsze wychodzić z psem na smyczy, a w domu zapewnić psu dostęp do ustronnego wyciszonego miejsca, w którym może się schować. Może to być prowizoryczna buda z tekturowego pudła nakrytego kocykiem, psia klatka czy dolna półka w szafie w przedpokoju w którym nie ma okien.

purina-proplan_dentalprobar-adult_150g

Pozwól psu już wcześniej korzystać z ustronnego miejsca ucząc go, że dostaje tam zajmujący gryzak, dzięki któremu będzie się relaksował i miał poczucie bezpieczeństwa. Wtedy, gdy na dworze zaczną puszczać fajerwerki, albo będzie np. burza, Twój pies instynktownie pójdzie schować się do przygotowanego ustronnego miejsca, a ty wręczysz mu gryzak PRO PLAN® Dental Pro Bar. Przyjemne z pożytecznym, gdyż przysmak PRO BAR dodatkowo pomoże w zapobieganiu odkładania kamienia nazębnego!

Aby z dnia na dzień łagodzić objawy otępienia psychicznego u starszych psów, warto sięgnąć po jedyną na rynku karmę zawierającą dodatki funkcjonalne o potwierdzonym działaniu klinicznym Purina PRO PLAN® Adult 7+ z OPTIAge™. Karma ta zawiera unikalną kompozycję składników, która skuteczniej pomaga odżywiać komórki mózgowe starszych psów, dzięki czemu mniej cierpią z powodu otępienia starczego czy demencji. Dzięki temu także na spacerach, dojrzały pies robi się bardziej reaktywny i reaguje na właściciela. Także już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia jedzenia, dojrzałe psy lepiej akceptują nowe rzeczy i mniej stresują się zmianami w otoczeniu. Są także bardziej skłonne do współpracy. Karma jest lekkostrawna i specjalnie skomponowana pod kątem, proporcji składników odżywczych niezbędnych dojrzałemu psu w drugiej połowie życia. W połączeniu z regularnym podawaniem gryzaków, pomaga poprawiać jakość życia starszych często łatwo ulegającym dezorientacji psom, pomagając zredukować stres środowiskowy.

Regularne podawanie przekąski zawierającej antyseptycznie działające goździki - Purina PRO PLAN® Dental Pro Bar, to dobry rytuał, nie tylko wspomagający utrzymywać optymalną higienę jamy ustnej, który chroni przed odkładaniem się kamienia nazębnego nawet o 40% mniej. To także świetny sposób na obniżenie poziomu stresu w okresie, gdy nasz pies mierzy się z trudnymi do zrozumienia wydarzeniami – jak fajerwerki czy burza. Zapytaj o gryzaki i karmę zmniejszającą otępienie u psów od PRO PLAN® w sklepach sieci ZOO MAR.

zoomar

Adresy sklepów:

Długa10
Opawska 82
Słowackiego 59
Rudzka 37
www.zoo-mar.pl

Artykuł sponsorowany

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.