Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia4 lipca 201809:01

Zadbaj o zdrowie, utratę kilogramów i piękno swoich stóp

Zadbaj o zdrowie, utratę kilogramów i piękno swoich stóp - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Masz problemy ze stopami? Dopadła Cię grzybica paznokci? Dokuczają Ci haluksy czy wrastający paznokieć? Nie wiesz z kim powinieneś się skonsultować i dokąd się udać? Już pomagamy. Raciborskie Studio Figura otwiera swoje drzwi dla wszystkich osób mających problemy ze stopami. W ofercie studia oprócz zabiegów odchudzających pojawiły się usługi podologa. Zapraszamy od 10 lipca.

Raciborskie Studio Figura to miejsce, w którym każda z pań znajdzie dla siebie fantastyczne zabiegi i ćwiczenia na różnych urządzeniach m.in.: vacu shaper, swan, roll shaper. To tutaj zadbasz o swoją sylwetkę, pozbędziesz się zbędnych kilogramów, to tu otrzymasz fachowe porady dotyczące powrotu do formy sprzed ciąży i poprawisz swoją sprawność fizyczną. Wreszcie, to właśnie tu możesz pozbyć się niechcianej pomarańczowej skórki – cellulitu. Teraz warto wspomnieć o nowościach w ofercie tego niezwykłego miejsca.

Mówiąc ogólnie podologia to nauka zajmująca się stopami. Problemami stóp, deformacjami, zaburzeniami wzrostu paznokci u stóp i wszystkimi problemami dotyczącymi tej części naszego ciała. Podolog pomoże wtedy, gdy cierpimy z powodu odcisków, brodawek, modzeli czy wrastających paznokci. Pomaga również w pielęgnacji stopy cukrzycowej.

Sylwia Prusowska: Kiedy warto zgłosić się do podologa?

Joanna Mazurek, podolog: Do podologa można się zgłosić w każdym momencie a na pewno wtedy, gdy dzieje się coś niepokojącego. Jeśli niepokoi nas wygląd paznokcia/stopy, mamy podejrzenia, że coś może być nie tak, wtedy najlepiej zgłosić się do nas. Podologia to również taka profilaktyka innych chorób przez stopę, bo podolog sprawdza prawidłowość ukrwienia i unerwienia stopy.

SP: Studio funkcjonuje już 3 tygodnie, ale usługi podologiczne są u Was nowością. Z jakimi problemami można się do Was zgłosić?

JM: Ze stopą cukrzycową, z wrastającymi paznokciami, z odciskami, modzelami, pękającymi piętami, z paznokciami grzybiczymi, w stanach po urazach paznokci, z brodawkami czy krwiakami podpaznokciowymi. Zapraszamy też wszystkie osoby, które po prostu nie radzą sobie z pielęgnacją paznokci i stóp – tu zapraszamy szczególnie osoby starsze, którym może być już ciężko zadbać o zdrowie swoich stóp.

SP: Jak powinniśmy dbać o nasze stopy, by chronić się przed zakażeniem np. grzybicą?

JM: Najważniejsza jest własna higiena osobista. Zawsze zalecam używanie swoich ręczników i własnych przyborów do pielęgnacji stóp. Nie powinno się pożyczać sobie butów. Nigdy nie wiemy, czy osoba, od której mamy buty nie boryka się np. z grzybicą. Codziennie zmieniamy też skarpetki. Po kąpieli dokładnie wycieramy stopy, szczególnie pamiętając o przestrzeniach międzypalcowych. Jeśli wystąpi jakiś problem zgłaszamy się do podologa i tu już specjalista dobierze takie preparaty i takie sposoby, by zadbać o zdrową stopę i paznokcie.

Przy paznokciach grzybiczych przede wszystkim chory paznokieć jak najmocniej oczyszczamy i skracamy (musimy odciąć chorą część by nie zarażała tej zdrowej), materiał wysyłamy do badań i stosujemy preparaty podologiczne ukierunkowane właśnie na ten problem. Jeśli zmiany są spore bądź problem jest złożony, wtedy kierujemy taką osobę do gabinetu lekarskiego – do dermatologa, gdzie dodatkowo może zostać wdrożone leczenie farmakologiczne wspomagające cały proces. Na basenie możemy pomyśleć o stosowaniu sprayu dezynfekującego.

SP: Po takim drastycznym skróceniu paznokci w związku z jakimś problemem występuje problem estetyczny, który szczególnie może dokuczać kobietom. Czy temu też można jakoś zaradzić?

JM: Oczywiście. Jeśli np. któraś z pań wybiera się na wesele czy inną ważną uroczystość i chciałaby pójść w sandałkach wtedy możemy wykonać rekonstrukcję paznokci specjalną masą do tego przeznaczoną, po czym malujemy paznokcie na wybrany kolor i możemy cieszyć się zadbanymi stopami.

SP: Z jakimi jeszcze problemami stóp spotkała się Pani w swojej pracy?

JM: Na pewno są to haluksy. Niewiele osób wie, że właśnie u podologa również znajdzie pomoc w zakresie tego problemu. Podolog mówi jak można tę stopę odciążyć, pokazuje jak wykonać ćwiczenia uaktywniające tę część, może również wykonać taping podologiczny (naklejanie specjalnych taśm/plastrów), dzięki któremu zmniejszone zostaną dolegliwości bólowe.

SP: Czy do Waszego gabinetu można zgłosić się także bez jakiegokolwiek problemu? Na standardową pielęgnację stóp?

JM: Jak najbardziej. Wykonujemy wtedy zabieg pielęgnacyjny - opracowujemy płytkę paznokciową, później całą stopę. Dbamy o odpowiednie nawilżenie stóp. A jeśli klientka sobie życzy możemy wykonać również malowanie paznokci, tak, by zaproponować kompleksową pielęgnację stóp.

Studio Figura w swojej ofercie proponuje również zabiegi beauty. Wśród nich znajduje się liposukcja kawitacyjna. Na czym polega zabieg? Przy pomocy fali ultradźwiękowej dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej, która ulega pęknięciu a później jest naturalnie usuwana z organizmu. Już po jednym zabiegu możemy zauważyć utratę centymetrów. Zabieg polecany jest na brzuch, uda, pośladki i ramiona. Jak często wykonujemy zabieg? Raz w tygodniu. Warto jednak skorzystać z serii 6-10 zabiegów.

Ciekawym zabiegiem jest endermologia. Jest to pewnego rodzaju masaż próżniowy połączony z falą radiową i laserem. W tym wypadku również dochodzi do rozbicia tkanek tłuszczowych. - Bardzo fajnie znika nam po tych zabiegach cellulit i świetnie działa fala radiowa, która ujędrnia od razu skórę. Nie ma takiego efektu, kiedy klientka chudnie, a skóra jej wiotczeje – mówi kosmetolog. W tym przypadku również warto zdecydować się na serię 10 zabiegów na ciało po 1 w tygodniu.

Jeśli zależy nam na niechirurgicznym liftingu twarzy warto zdecydować się na zabieg HIFU. W trakcie zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki, które nie uszkadzają z zewnątrz skóry. Skóra po zabiegu wygląda jak po liftingu, jest napięta i wyraźnie gładsza.


Zapisz się już dziś!!

Studio Figura
ul. Kochanowskiego 3 Racibórz
tel. 517 185 224

Polub nas na Facebooku

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:17

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną?

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Strażacy z Raciborza praktycznie od samego rana w akcji. Już przed godziną 6 rozpoczęli działania związane z neutralizacją sporych rozmiarów plamy, która ciągnęła się na długości ponad dziewięciu kilometrów!

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od 5 do 8 sierpnia strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem dwadzieścia interwencji. Prawie połowę z nich stanowiły działania związane z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły interwencji.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności9 sierpnia 202209:33

Część ulicy Matejki w Raciborzu zmieni nazwę

Część ulicy Matejki w Raciborzu zmieni nazwę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
red., fot. arch. PWSZ
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202212:58

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prof. Eugeniusz Sąsiadek (na zdj. z lewej), nim związał się ze stolicą Dolnego Śląska mieszkał w Raciborzu, w kamienicy przy Staszica. Wspólnie ze swym przyjacielem i kolegą ze szkolnej ławy, Stanisławem Gałońskim, odwiedził po raz ostatni Racibórz w 2015 roku. Uczestniczyli wówczas w jubileuszu 70-lecia I LO.

red.
Aktualności10 sierpnia 202209:03

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Doszło do zaprószenia ognia w uprawach. Ogień strawił zboże na pniu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się ograniczyć straty.

red., fot. poglądowe/arch. OSP Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Biznes9 sierpnia 202218:14

Posłowie PO chcą odtajnienia korespondencji Rafako z Tauronem

Posłowie PO chcą odtajnienia korespondencji Rafako z Tauronem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

W związku z koniecznością przeprowadzenia pełnego procesu oczyszczenia kotła oraz odżużlacza, blok o mocy 910 MW został odstawiony - informuje Tauron. Sebastian Gola, dotychczasowy prezes spółki celowej Nowe Jaworzno Grupa, odpowiedzialnej za eksploatację bloku o mocy 910 MW w Jaworznie już nią nie kieruje. Kompetencje przejął prezes Tauron Polska Energia, a PO domaga się ujawnienia korespondencji z Rafako.

red., źródło: komunikat Tauron oraz Śląskiej PO
Sport8 sierpnia 202208:33

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:30

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 5 sierpnia. Ze zgłoszenia wynikało, że w rejonie Rudyszwałdu doszło do silnego zadymienia.

red., fot. Janusz Tlon
Aktualności9 sierpnia 202212:13

Miasto przymierza się do zakupu Systemu Informacji Pasażerskiej

Miasto przymierza się do zakupu Systemu Informacji Pasażerskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

Z końcem lipca na przystanku autobusowym przy Batorego zamontowane zostały dwie tablice Systemu Informacji Pasażerskiej, które mają ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej, a docelowo być może zastąpić papierowe rozkłady umieszczone na przystankach.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202209:19

Raport 998. Dziewięć arów ścierniska poszło z dymem w Rzuchowie

Raport 998. Dziewięć arów ścierniska poszło z dymem w Rzuchowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Poniedziałkowa służba dla strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP obfitowała w zdarzenia. Wśród odnotowanych interwencji wymienić można złamane konary, kolizję na Rybnickiej, pożar w Rzuchowie oraz kilka interwencji związanych z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna Rzuchów
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202209:10

Ratusz planuje kanalizację deszczową na ul. Anny

Ratusz planuje kanalizację deszczową na ul. Anny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202217:35

Problem z multimedialnym muzeum na zamku. Brak ofert w kluczowym przetargu!

Problem z multimedialnym muzeum na zamku. Brak ofert w kluczowym przetargu! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

Ani jedna firma nie złożyła oferty na prace budowlane związane z adaptacją słodowni i modernizacją domu książęcego raciborskiego zamku na potrzeby multimedialnego muzeum. Tylko jedna oferta dotyczy przygotowania ekspozycji. Pochodzi od firmy, która wymyśliła takie zagospodarowanie pomieszczeń dawnej siedziby Piastów.

red.
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski, fot. arch.
Aktualności9 sierpnia 202213:18

Ekipa programu Gamoń w kuchni gościła na raciborskim zamku

Ekipa programu Gamoń w kuchni gościła na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski w Raciborzu
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.