Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia21 marca 201709:04

Z Kuźni Raciborskiej na okładki magazynów! Wywiad z fotomodelką Magdaleną Przybyłą

Z Kuźni Raciborskiej na okładki magazynów! Wywiad z fotomodelką Magdaleną Przybyłą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kuźnia Raciborska: Kiedyś jej oryginalna uroda była powodem drwin ze strony rówieśników, dziś ustawia się kolejka fotografów, chcących na zdjęciach utrwalić, pokazać i zatrzymać jej piękno. Z Magdą rozmawiałam o początkach jej kariery fotomodelki, sesjach zdjęciowych, o diecie, pielęgnacji, fitnessie i... nie tylko o tym. Zapraszam do lektury.

Ma 162 cm wzrostu, jak na modelkę - raczej mało. Niski wzrost nie przeszkodził jej jednak w karierze fotomodelki. Kluczem była jej niezwykła uroda. Jak zaczęła się jej kariera przed obiektywem? - Dość spontanicznie. Miałam wtedy 16 lat i wymyśliłyśmy sobie z koleżanką, że zrobimy sobie zdjęcia pozowane. Do współpracy poprosiłyśmy pewną fotografkę - Katarzynę Derbich, która wykonała nam takie zdjęcia. Po trzech miesiącach postanowiłam założyć sobie profil na Maxmodels i wtedy zaczęły spływać zaproszenia do udziału w sesjach - wyjaśniła Magda.

Ciekawe sesje Magda tworzyła z Pauliną Cichosz z Paula takes photos, również z Kuźni Raciborskiej. Jak powstawały te sesje? - Z Pauliną na początku podglądałyśmy się wzajemnie na naszych profilach na portalach społecznościowych, później padł pomysł, by zdziałać coś razem. Pomysły na sesje tworzyłyśmy obie, wzajemnie się inspirując. Po dopracowaniu samego pomysłu przychodził czas na szukanie ubrań w naszych szafach albo w pełnych perełek second handach. Jednym z moich ulubionych zdjęć wykonanych przez Paulę jest to wzorowane na Lily Cole. Mocny makijaż w czerni, męski strój i kapelusz - powiedziała modelka.

Nietuzinkową urodę Magda odziedziczyła po mamie. - Mama jest ze mnie bardzo dumna. Chwali się wszystkim moimi osiągnięciami - śmieje się Magda. Warto tu wspomnieć, że przepiękne ogniste włosy ma też siostrzenica Magdy, z którą modelka również pozowała już do zdjęć. Kiedyś jednak jej włosy i piegi były powodem drwin ze strony rówieśników. - Problemy przez to, jak wyglądam, miałam głównie w podstawówce, w gimnazjum już mniej. Byłam wyzywana, szturchana, wyśmiewana. Na szczęście mój starszy brat stawał w mojej obronie. Wsparcie dawali mi też przyjaciele i oczywiście mama. W liceum i na studiach problemu nie ma.

Jakie rady dałaby dziewczynom, które chcą spróbować swoich sił jako fotomodelki? - Przede wszystkim najważniejsze jest to, by starannie dobierać sobie osoby, z którymi zamierzamy współpracować. Przed rozpoczęciem każdej współpracy dokładnie sprawdzam opinie na temat danego fotografa, czytam recenzje, oglądam zdjęcia i oczywiście jasno określam, jakie zdjęcia mnie zupełnie nie interesują. Mówię przed spotkaniem, w jakim zakresie pozuję. Z tego też powodu nigdy nie zdarzyła mi się żadna nieprzyjemna sytuacja. Nigdy też nie odważyłabym się pozować nago. Akty w moim przypadku nie wchodzą w grę - tłumaczy Magdalena.

Do tej pory Magda reklamowała już m.in. oprawki, kosmetyki mineralne, lakiery do paznokci i ubrania. Jej twarz pojawia się także obecnie w ogólnopolskiej reklamie Nest Banku. Na swoim koncie ma także okładki zagraniczne, dwie okładki książek, okładki magazynów (m.in. Hebe czy Make-Up Trendy) i plakaty. - Niektórzy znajomi wyolbrzymiają moje hobby i osiągnięcia, ja nie lubię ani mówić o sobie, ani się chwalić. Dla mnie to po prostu częściowo hobby a po części także sposób na jakiś zarobek - dodaje.

Jest fotomodelką, ale jak prawie każda z kobiet ma jakieś małe kompleksy. - Włosy od zawsze mi się podobały. Jedynie w szkole średniej jeden jedyny raz postanowiłam zafarbować końcówki na turkusowo. Ze swojej figury jestem zadowolona. Wagi w domu nie mam i każdemu to polecam, gdyż daje ona niemiarodajne wyniki. Inaczej wygląda ktoś, kto ma 60 kg i regularnie ćwiczy, a inaczej ktoś, kto ma 60 kg i nie ćwiczy w ogóle, dlatego osoby o tej samej wadze i wzroście mogą zupełnie inaczej wyglądać. Polecam częściej spoglądać w lustro niż na wagę. Zdrowo się odżywiam, uprawiam sport, na swoją formę nie mogę narzekać. Jednak dbam o swoją sylwetkę, bo lubię dobrze wyglądać i dobrze się czuć. Nie podoba mi się mój uśmiech i w tym roku moim celem jest założenie aparatu. Kiedyś nie podobały mi się moje piegi, ale na szczęście teraz mi już nie przeszkadzają - wyjaśniła Magdalena. Jak powiedziała, jej samoocenę znacząco podniosły wszystkie współprace z fotografami, którzy zawsze zachwyceni byli jej urodą i profesjonalizmem w pozowaniu. - To naprawdę bardzo mi pomogło. Zbieram bardzo wiele komplementów. Wydaje mi się też, że nietrudno było mi się wybić z taką nietypową urodą. Mało jest dziewczyn rudych z piegami, a to wyróżnia mnie na tle innych dziewczyn. Wzrost wiadomo, ogranicza, ale na pewno nie przekreśla - dodaje.

Fotomodelka studiuje obecnie wychowanie fizyczne w raciborskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. W przyszłości chciałaby zostać instruktorką fitnessu lub kontynuować studia w zakresie dietetyki. Magdzie życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!

Sylwia Prusowska

1. Fotograf: Beata Cymbor Photography / Makijaż: Katarzyna Kmiecik Makeup Artist

2. Fotograf: Dark Estrella / Makijaż: Matylda Bojda Make up

3. Fotograf: Jolanta Ryłko Foto / Makijaż: Anna-Cudna Make up Art & Bodybuilding

4. Fotograf: Paulina Siwiec Fotografia

5. Fotograf: Paulina Siwiec Fotografia / Makijaż: Dagmara Bretner MakeUp

6. Fotograf: Radosław Rędzikowski & Asida Turawa / Makijaż: Matylda Bojda Make up

7. zdjęcie: Asida Turava&Radosław Rędzikowski
makijaż: Matylda Bojda Make up
włosy: Wioletta Kasprzyk
stylistka: Sandra Głowacka
paznokcie: Nails Company

8-9. Fotograf: Rober Wypiór Finus - fotografia

10.Fotograf: Daria Błahut / Makijaż i włosy: Ewelina Czerniawska Make Up Artist & Stylist

11-15 Fotograf: Paulina Cichosz (w 12 wzorowane na Lily Cole, makijaż wykonała: Alicja Kozubska make up lusiakowy)

Autor: Sylwia Prusowska, sylwia@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:17

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną?

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Strażacy z Raciborza praktycznie od samego rana w akcji. Już przed godziną 6 rozpoczęli działania związane z neutralizacją sporych rozmiarów plamy, która ciągnęła się na długości ponad dziewięciu kilometrów!

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od 5 do 8 sierpnia strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem dwadzieścia interwencji. Prawie połowę z nich stanowiły działania związane z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły interwencji.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności9 sierpnia 202209:33

Część ulicy Matejki w Raciborzu zmieni nazwę

Część ulicy Matejki w Raciborzu zmieni nazwę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
red., fot. arch. PWSZ
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202212:58

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prof. Eugeniusz Sąsiadek (na zdj. z lewej), nim związał się ze stolicą Dolnego Śląska mieszkał w Raciborzu, w kamienicy przy Staszica. Wspólnie ze swym przyjacielem i kolegą ze szkolnej ławy, Stanisławem Gałońskim, odwiedził po raz ostatni Racibórz w 2015 roku. Uczestniczyli wówczas w jubileuszu 70-lecia I LO.

red.
Biznes9 sierpnia 202218:14

Posłowie PO chcą odtajnienia korespondencji Rafako z Tauronem

Posłowie PO chcą odtajnienia korespondencji Rafako z Tauronem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

W związku z koniecznością przeprowadzenia pełnego procesu oczyszczenia kotła oraz odżużlacza, blok o mocy 910 MW został odstawiony - informuje Tauron. Sebastian Gola, dotychczasowy prezes spółki celowej Nowe Jaworzno Grupa, odpowiedzialnej za eksploatację bloku o mocy 910 MW w Jaworznie już nią nie kieruje. Kompetencje przejął prezes Tauron Polska Energia, a PO domaga się ujawnienia korespondencji z Rafako.

red., źródło: komunikat Tauron oraz Śląskiej PO
Sport8 sierpnia 202208:33

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności10 sierpnia 202209:03

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Doszło do zaprószenia ognia w uprawach. Ogień strawił zboże na pniu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się ograniczyć straty.

red., fot. poglądowe/arch. OSP Krzyżanowice
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:30

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 5 sierpnia. Ze zgłoszenia wynikało, że w rejonie Rudyszwałdu doszło do silnego zadymienia.

red., fot. Janusz Tlon
Aktualności9 sierpnia 202212:13

Miasto przymierza się do zakupu Systemu Informacji Pasażerskiej

Miasto przymierza się do zakupu Systemu Informacji Pasażerskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

Z końcem lipca na przystanku autobusowym przy Batorego zamontowane zostały dwie tablice Systemu Informacji Pasażerskiej, które mają ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej, a docelowo być może zastąpić papierowe rozkłady umieszczone na przystankach.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202209:19

Raport 998. Dziewięć arów ścierniska poszło z dymem w Rzuchowie

Raport 998. Dziewięć arów ścierniska poszło z dymem w Rzuchowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Poniedziałkowa służba dla strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP obfitowała w zdarzenia. Wśród odnotowanych interwencji wymienić można złamane konary, kolizję na Rybnickiej, pożar w Rzuchowie oraz kilka interwencji związanych z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna Rzuchów
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202209:10

Ratusz planuje kanalizację deszczową na ul. Anny

Ratusz planuje kanalizację deszczową na ul. Anny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski, fot. arch.
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202217:35

Problem z multimedialnym muzeum na zamku. Brak ofert w kluczowym przetargu!

Problem z multimedialnym muzeum na zamku. Brak ofert w kluczowym przetargu! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

Ani jedna firma nie złożyła oferty na prace budowlane związane z adaptacją słodowni i modernizacją domu książęcego raciborskiego zamku na potrzeby multimedialnego muzeum. Tylko jedna oferta dotyczy przygotowania ekspozycji. Pochodzi od firmy, która wymyśliła takie zagospodarowanie pomieszczeń dawnej siedziby Piastów.

red.
Aktualności9 sierpnia 202213:18

Ekipa programu Gamoń w kuchni gościła na raciborskim zamku

Ekipa programu Gamoń w kuchni gościła na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski w Raciborzu
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.