Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia13 maja 201915:02

Ładowarki teleskopowe - teraz jeszcze tańsze niż myślisz!

Ładowarki teleskopowe - teraz jeszcze tańsze niż myślisz! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Ładowarki teleskopowe nie są sprzętem, który nabywa się codziennie. Ich zakup każdorazowo jest starannie przemyślany. Oferty skrupulatnie analizowane, aby na końcu zadecydować o wyborze najlepszej i najatrakcyjniejszej cenowo. A co, jeśli powiemy Ci, że teraz ładowarki teleskopowe możesz mieć taniej niż myślisz? Jak? Zobacz sam!

Nic tak nie sprawdza się w przemyśle ciężkim i budownictwie, jak ładowarki teleskopowe. Ich niewiarygodna wydajność i wytrzymałość sprawia, że równie często są one wykorzystywane także w logistyce wojskowej, podczas transportowania ładunków, budowania baz oraz utrzymania magazynów. Jednak coraz częściej przedsiębiorcy myślą o nich również w kontekście usprawnienia pracy w portach (zarówno morskich, jak i lotniczych), efektywnego wykonywania prac związanych z utrzymaniem infrastruktury oraz wszelkich zadań wymagających użycia solidnego sprzętu o dużym udźwigu, jakim bez wątpienia są ładowarki teleskopowe.

Jakie ładowarki teleskopowe dostępne są na rynku?

1

Nie każdy wie, ale ładowarki teleskopowe mogą się od siebie znacznie różnić. I nie chodzi tu tylko o rozmiar maszyny czy konstrukcję charakterystyczną dla danej firmy, ale o rodzaj pojazdu.
Istnieją dwa podstawowe typy ładowarek teleskopowych:
- czołowe - w przypadku których kabina operatora znajduje się na ramie urządzenia, a wysięgniki są umieszczone po prawej stronie; posiadają dodatkowe podpory boczne, ułatwiające im utrzymanie stabilnej pozycji podczas unoszenia ładunku;
- obrotowe - z charakterystyczną obrotową głowicą, która umożliwia zmianę pozycji wysięgnika o (nawet!) 360 stopni!
Dwa powyższe typy ładowarek teleskopowych stosuje się także w nieco innych celach, gdyż ich różna budowa sprawia, iż posiadają one całkowicie odmienne możliwości. Ładowarki teleskopowe czołowe odpowiedzialne są głównie za wszelkie prace, w których wymagany jest duży udźwig. Dzięki podporom i solidnej konstrukcji są w stanie unieść ładunek o wadze nawet do 20 ton!
Takim udźwigiem maksymalnym nie mogą poszczycić się ładowarki obrotowe. Natomiast ich głównym atutem jest duża wysokość podnoszenia. W zależności od modelu może to być nawet do 30 metrów!

Ile kosztują nowe ładowarki teleskopowe?

Ceny ładowarek teleskopowych zależy od wielu czynników i są bardzo zróżnicowane. Koszt takiego nowego urządzenia zaczyna się od ok. 200 000zł i wzrasta wraz z:

  • wielkością pojazdu;
  • rokiem produkcji;
  • parametrami (udźwigiem, wysokością podnoszenia);
  • ilością dodatkowego osprzętu;
  • dodatkowymi usługami (np. opcją serwisowania pojazdu).

Finalnie, znaleźć można oferty ładowarek teleskopowych opiewających nawet na kwotę rzędu miliona (i więcej) złotych. Jak łatwo się domyślić, nie każdego przedsiębiorcę stać jednorazowo na taki wydatek. I właśnie dlatego, radzimy Wam, jak z usług ładowarki teleskopowej można skorzystać znacznie taniej!

Tanie ładowarki teleskopowe

2

Ładowarki teleskopowe są bardzo wydajnym i wielofunkcyjnym sprzętem. Ich użycie może znacznie poprawić komfort, efektywność oraz czas pracy całego przedsiębiorstwa. To niepodważalne argumenty przemawiające za zakupem tych urządzeń. Co jednak jeśli zaporę stanowi cena? Istnieje kilka korzystnych wyjść z takiej sytuacji:
1. Promocje - warto zakupić sprzęt, kiedy będzie on w promocji. Jeśli nie chcesz czekać, skontaktuj się z doradcą marki i zapytaj o najbliższe promocje oraz przewidywane ceny.
2. Używany sprzęt - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, nawet duże marki takie jak Manitou wprowadzają do swojej oferty także znacznie tańsze używane ładowarki teleskopowe. Pojazdy, które znajdziecie tutaj, są nawet o połowę tańsze od nowych modeli!
3. Wynajem - opcja ta jest szczególnie wygodna w przypadku, gdy zakup ładowarki teleskopowej nie jest konieczny na stałe, a niezbędna jest ona do wykonania tymczasowych lub okresowych robót. Dodatkowo, firmy często oferują opcję wynajmu urządzenia wraz z operatorem, co rozwiązuje ewentualny problem z brakiem przeszkolonej osoby do prowadzenia i obsługi ładowarki (więcej o wynajmie wózków unoszących dowiesz się tutaj).
4. Pożyczka- przed zakupem sprzętu warto upewnić się u dealera, czy dostępna jest któraś z tych opcji finansowania, jaki powinien być udział własny i ile wynosi suma rat oraz łączny koszt odsetek.
5. Leasing - wiele firm poza opcją leasingu oferuje także leasing z możliwością późniejszego zakupu sprzętu, po zakończeniu umowy.
Każde z tych rozwiązań jest atrakcyjne i wygodne w przypadku braku możliwości zakupienia ładowarki teleskopowej za gotówkę. Na pewno warto rozważyć powyższe, zaprezentowane opcje i dopasować je bezpośrednio do potrzeb i możliwości swojej firmy.

Dlaczego warto?

3

Wiele mówiliśmy o wielofunkcyjności i wydajności ładowarek teleskopowych. Nie sposób zatem nie wspomnieć o tym, co wpływa bezpośrednio na uniwersalność tego sprzętu - czyli o osprzęcie.
Osprzęt do ładowarki teleskopowej to każdy wymienny element, który jest z nią kompatybilny i w określony sposób zmienia charakter pojazdu. Dzięki tej zmianie, ładowarka teleskopowa zyskuje nowe możliwości i zwiększa się jej zakres wykonywanych obowiązków.
Najczęściej wybierany osprzęt do ładowarek teleskopowych stanowią:
- widły;
- łyżki;
- platformy robocze;
- chwytaki.
Część z tego osprzętu jest całkowicie wyłączona z oferty dla tradycyjnych czołowych wózków widłowych (np. elektrycznych widlaków takich jak tutaj) i jest produkowana tylko i wyłącznie dla ładowarek teleskopowych. Dodatkowe elementy pozwalają im pełnić funkcję nawet trzech różnych maszyn!:

  • podnośnika teleskopowego;
  • żurawia;
  • kosza podnośnikowego/ pomostu podnośnikowego.

Chyba nie musisz dłużej zastanawiać się, czy warto inwestować w tego typu sprzęt?

Podsumowanie

4

Ładowarki teleskopowe są wyjątkowymi oraz przydatnymi w wielu pracach urządzeniami. Wykonywanie zadań przy ich użyciu znacząco przyśpiesza i usprawnia pracę. Pomimo ich dość wysokiej ceny, z łatwością można wybrać jedno z licznych alternatywnych rozwiązań i poprawić dzięki temu wydajność swojej firmy.

Autor: artykuł partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.