Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia10 lipca 201910:20

Praca zespołowa w stomatologii - po co i dlaczego?

Praca zespołowa w stomatologii - po co i dlaczego? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Termin pracy zespołowej (via Wikipedia) oznacza powierzenie określonej grupie pracowników czynności lub operacji wydzielonych z procesów pracy i cechuje ją współpraca, udzielanie sobie pomocy, pełnienie określonych funkcji i odpowiedzialność za ich wykonanie.

Obecnie praktycznie w każdej branży można zaobserwować to zjawisko i dlatego w nowoczesnej stomatologii podstawą sukcesu, czyli możliwości kompleksowego leczenia pacjentów jest zgrany zespół specjalistów z różnych dziedzin stomatologii.

Właśnie takie zespoły stworzyliśmy dla naszych pacjentów w centrach stomatologicznych Dentica Center w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim. Pacjent trafiający do naszych gabinetów leczy się w jednym miejscu u wielu specjalistów. Leczenie rozpoczyna się od stworzenia szczegółowego planu przez lekarzy liderów, którzy poprzez wnikliwe badanie i pełną diagnostykę mogą przekazać i uświadomić pacjentom ich potrzeby stomatologiczne. Taki plan działania jest przedstawiany i omawiany pacjentom i po akceptacji można przystąpić do jego realizacji.

Wszyscy dentyści poszczególnych dziedzin biorący udział we wspólnym leczeniu pacjenta są zapoznani z planem i wiedzą jakie są potrzeby konkretnego pacjenta aby osiągnąć wyznaczony cel. Pacjent nie musi się zastanawiać i martwić od czego zacząć leczenie i w jakiej kolejności je wykonać, ponieważ jest to dokładnie przemyślane i zaplanowane. Kolejne procedury medyczne wykonywane są przez dentystów, którzy specjalizują się w danej dziedzinie: lekarze stomatologii zachowawczej zajmują się leczeniem próchnicy i estetyczną odbudową zniszczonych tkanek zębów, lekarze endodonci zajmują się leczeniem kanałowym zębów, lekarze ortodonci zajmują się prawidłowym ułożeniem i uszeregowaniem zębów, chirurdzy zajmują się usuwaniem zniszczonych zębów i ich korzeni, implantolodzy zajmują się uzupełnianiem braków zębowych poprzez wszczepianie implantów, lekarze protetycy zajmują się wykonywaniem uzupełnień brakujących zębów dzięki protezom, koronom i mostom protetycznym, higienistki zajmują się usuwaniem kamienia nazębnego, piaskowaniem i wybielaniem zębów, a cały zespół uzupełniają asystentki stomatologiczne i rejestratorki, które czuwają nad komfortem podczas zabiegów i terminami wizyt pacjentów.

Jedynie zespół złożony ze specjalistów różnych dziedzin może zagwarantować skuteczne i efektywne leczenie gdyż wtedy każdy z lekarzy może wykonywać procedury z zakresu swoich kompetencji na naprawdę wysokim poziomie. Kolejną zaletą takiego sposobu pracy i leczenia jest możliwość wspólnych konsultacji i wybrania optymalnego leczenia w danej sytuacji. Pacjenci rozpoczynający proces leczenia w naszych placówkach w nowej formule pracy bardzo szybko doceniają profesjonalizm lekarzy i higienistek, a także płynność pracy i procesu leczenia.

Centra Stomatologiczne:

Rybnik: ul. Dworek 12B (za CH Plaza) tel. 32 44 02 224
Racibórz: ul. Jana Kochanowskiego 3 tel. 32 770 02 24
Wodzisław Śląski ul. 26 marca 94 a tel. 32 440 84 94

https://www.denticacenter.pl/

Autor: artykuł partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 września 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Robert Ambroziewicz
Aktualności11 września 202511:19

Niebezpieczny arsenał w garażu w Tworkowie

Niebezpieczny arsenał w garażu w Tworkowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Aktualności11 września 202516:01

Uber Eats startuje w Raciborzu

Uber Eats startuje w Raciborzu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
mat. prasowy
Aktualności13 września 202510:23

Tak powstaje nowy most na Odrze pod Raciborzem - najnowszy raport z prac

Tak powstaje nowy most na Odrze pod Raciborzem - najnowszy raport z prac - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Powiat:

W sierpniu prace wkroczyły w kolejny etap, którym jest nasuwanie gotowych elementów. Według planu, obiekt będzie oddany do użytku na początku 2027 roku.

red., źródło: ZDW Katowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 września 202515:57

Szkoła Podstawowa nr 2 na Płoni świętuje 80 lat. Jubileusz z historią, mszą i festynem

Szkoła Podstawowa nr 2 na Płoni świętuje 80 lat. Jubileusz z historią, mszą i festynem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W 2025 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Noblistów Polskich na raciborskiej Płoni obchodzi wyjątkowy jubileusz – 80 lat istnienia. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę, 13 września, w południe od części oficjalnej w murach placówki, po której uczestnicy wzięli udział w mszy świętej. Świętowanie zakończył festyn rodzinny w farskich ogrodach.

waw
Reklama
Aktualności13 września 202516:19

Deszcz nie przegonił modelarzy. Trwa RC AirShow [FOTO i WIDEO]

Deszcz nie przegonił modelarzy. Trwa RC AirShow [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

120 pilotów stawiło się nad Ulgą, by wziąć udział w 18. edycji imprezy, jednej z największych tego typu w kraju. Pierwsi uczestnicy przyjechali już w czwartek. Jednak to weekend wypełniony jest atrakcjami. Impreza relacjonowana jest na żywo, a w naszej krótki relacji zobaczycie m.in. start i lot modelu F15 Krzysztofa Majewskiego z Przemyśla.

(waw)
Aktualności13 września 202516:11

Dzień Kultury Niemieckiej w Łubowicach. Zjechali członkowie DFK z całego regionu

Dzień Kultury Niemieckiej w Łubowicach. Zjechali członkowie DFK z całego regionu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W sobotę, 13 września 2025 r., w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach zorganizowano Dzień Kultury Niemieckiej połączony z jubileuszem 35-lecia działalności DFK, organizacji mniejszości niemieckiej w województwe śląskim.

waw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.