Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia1 grudnia 201409:50

Fizjo-Med - najwyższe standardy leczenia

Fizjo-Med - najwyższe standardy leczenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

NZOZ Fizjo-Med to centrum diagnostyki i rehabilitacji, które mieści się przy ul. Lwowskiej 9 w Raciborzu. Fizjo-Med dzięki stale doskonalącej się kadrze oraz bogatej gamie zabiegów rehabilitacyjnych oferuje pacjentom wiele różnorodnych form terapii, które skutecznie pomagają w leczeniu wszelkich dolegliwości narządu ruchu i pozwalają żyć bez bólu. O działalności ośrodka opowiada kierownik, doktor Marek Sroka, specjalista fizjoterapii.

Kim są specjaliści pracujący w ośrodku Fizjo-Med?
To wykwalifikowany, doświadczony zespół lekarzy i fizjoterapeutów. Nasz personel medyczny zobowiązany jest do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwoju naukowego, śledzenia na bieżąco postępu wiedzy medycznej, czynnego uczestnictwa w kongresach i sympozjach, odbywania międzynarodowych stażów. Fizjoterapeuta należy do zawodów medycznych, dlatego też wymagane jest ciągłe dokształcanie. Efektem takiej polityki firmy jest coraz większa skuteczność leczenia.

Co wyróżnia NZOZ Fizjo-Med od innych ośrodków diagnostyczno-rehabilitacyjnych?
Przede wszystkim stosowanie terapii funkcjonalnej, czyli wprowadzanie najnowocześniejszych metod fizjoterapii, które wymagają czasu, ale dają lepsze efekty. Stawiamy na dobrą diagnostykę, bo to ona decyduje o skuteczności leczenia. Całościowe podejście do procesu leczenia wyróżnia nas wśród innych ośrodków i centrów medycznych. W praktyce oznacza to przeprowadzenie bardzo dużej ilości testów funkcjonalnych, z pomocą których jesteśmy w stanie odnaleźć źródło dolegliwości. W Fizjo-Medzie stosujemy system najbardziej znanych na całym świecie metod oceny. Praca z pacjentem musi zaczynać się od diagnostyki, a kończyć zaleceniami, w tym wypadku zestawem ćwiczeń, jakie pacjent musi realizować, żeby utrzymać uzyskany efekt leczenia.

Co oferuje Fizjo-Med swoim pacjentom?
Nasi pacjenci mogą liczyć na opiekę terapeutyczną, lekarską i diagnostyczną, pełny zakres zabiegów rehabilitacyjnych, również rehabilitację neurologiczną, pooperacyjną i pourazową. Wykorzystujemy bardzo szeroki zakres metod, które dostosowujemy do potrzeb konkretnych pacjentów. Są to: kinezyterapia, masaż klasyczny, limfatyczny, relaksacyjny, fizykoterapia, terapia manualna, neuromobilizacje, kinetic control, metoda PNF oraz wiele innych.

Pacjenci z jakimi schorzeniami mogą znaleźć u was pomoc?
Specjalizujemy się w leczeniu dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem, ale także z obręczą barkową, kończynami górnymi, obręczą miedniczną i kończynami dolnymi. Zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem wad postawy. Dużą część naszej pracy poświęcamy pacjentom po udarach mózgu. Prowadzimy rehabilitację pourazową, w tym po skręceniach stawów i złamaniach. Wiek nie stanowi dla nas przeszkody, każdemu pacjentowi staramy się pomóc. Niejednokrotnie próbuję uświadomić pacjentom, że wiek nie stanowi przeszkody do rehabilitacji, a starość nie musi oznaczać pogodzenia się z faktem, że w tym wieku musi boleć. Zawsze jesteśmy w stanie w jakimś stopniu zmniejszyć ból, a nawet się go całkowicie pozbyć oraz poprawić sprawność ruchową, co dla pacjentów w starszym wieku jest niezmiernie ważne, bo są w stanie funkcjonować bez pomocy osób drugich.

Czy możemy mówić o bólach kręgosłupa jako o jednych z najczęstszych dolegliwości, na które uskarżają się pacjenci?
Większość przypadków, z jakimi spotykamy się w swojej praktyce, to bóle kręgosłupa. Co ciekawe uskarżają się na nie nie tylko osoby pracujące fizycznie. Największą grupą są ludzie prowadzący siedzący tryb życia.

Jak wygląda terapia, jeśli chodzi o osoby uskarżające się na bóle kręgosłupa?
Terapię ustalamy, gdy znajdziemy źródło bólu. Może to być bowiem problem dyskowy, stawowy, mięśniowy, torebkowy lub nerwów obwodowych. Tak naprawdę leczenie dostosowane musi być do indywidualnego przypadku, bo nie ma dwóch tych samych bólów kręgosłupa, z każdym pacjentem pracuje się inaczej.

Na czym polega kompleksowość usług świadczonych przez Fizjo-Med?
Nasza terapia obejmuje wszelkie działania, od ostrego bólu do nauki, jak postępować po terapii, by ból nie powrócił. Pracujemy nie tylko nad tym, by pozbyć się bólu, ale uczymy również, jak należy siedzieć, w jakich pozycjach wypoczywać, czyli jak najdłużej żyć bez bólu i cieszyć się tym. Pacjent dostaje od nas cały pakiet informacji, zadań i ćwiczeń. Zalecamy też kontrolę, pacjent po jakimś czasie odwiedza nas, byśmy mogli zweryfikować dalsze postępowanie.

Jakie znaczenie dla skutków leczenia ma zaangażowanie pacjenta?
Zawsze wymagamy dużego zaangażowania od naszych pacjentów. Dostają zadania, które muszą wykonywać w domu. Połączenie dobrego nastawienia pacjenta i naszej pracy przekuwa się na bardzo dobre efekty terapeutyczne. Trzeba chcieć się pozbyć bólu i mieć świadomość, że jest to ciężka praca.

NZOZ FIZJO-MED s.c. Agnieszka Adamczyk-Motyka, Marek Sroka, Paweł Lociński
ul. Lwowska 9
47-400 Racibórz
tel. 32 454 34 58
www.fizjomed-raciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 lutego 202421:07

Blisko dwieście podpisów pod apelem do mieszkańców Raciborza

Blisko dwieście podpisów pod apelem do mieszkańców Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
35
list do redakcji, fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności23 lutego 202412:15

Pięć zastępów w akcji przy Mickiewicza [FOTO]

Pięć zastępów w akcji przy Mickiewicza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Cztery zastępy PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane w piątek, 23.02., do obiektu handlowego przy ulicy Mickiewicza w Raciborzu. Co było przyczyną interwencji?

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lutego 202408:26

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Paweł Chałupka
Reklama
Aktualności21 lutego 202410:54

Raport 998. Zanieczyszczona jezdnia w Kuźni Raciborskiej

Raport 998. Zanieczyszczona jezdnia w Kuźni Raciborskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red, fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.