Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes28 lutego 202009:34

Kurs pisania – czyli jak zostać twórcą tekstów internetowych

Kurs pisania – czyli jak zostać twórcą tekstów internetowych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Jesteś kreatywny? Pisanie to Twoja pasja? Zastanawiasz się, jak zmienić swoje umiejętności w konkretne zarobki? Sprawdź, w czym pomoże Ci kurs pisania tekstów w sieci i rozpocznij karierę copywritera.

Jak wygląda nowoczesne pisarstwo

Na pewno słyszałeś już, że Polacy przestają czytać książki. To prawda. Ponad połowa naszych rodaków nie przeczytała w ubiegłym roku ani jednej pozycji. Pomimo tego mnóstwo osób zarabia na pisaniu. Jak to możliwe?

Wbrew pozorom - liczba konsumowanych treści tekstowych nieustannie rośnie. To przede wszystkim zasługa technologii. Być może nasi rodacy faktycznie przestają czytać książki. Jednak zwróć uwagę, co robią, gdy poczują chociaż odrobinę nudy. Niemal każdy z nich sięga po telefon komórkowy...i czyta.

Artykuły, felietony, wpisy na blogach i portalach plotkarskich. Codziennie miliony osób odwiedzają popularne serwisy internetowe, przez co ich właściciele zarabiają pieniądze. Każdy z tych portali do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje ogromnej ilości treści. To właśnie jej tworzeniem zajmują się nowocześni pisarze.

Jak zacząć karierę pisarza w internecie

Pisanie w sieci nie jest zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalnych dziennikarzy. Zapotrzebowanie na treści internetowe jest tak duże, że niemal każda osoba może zająć się ich tworzeniem.

Dzieje się tak z uwagi na ogromną liczbę tematów, które są poruszane online. W wielu z nich liczy się przede wszystkim doświadczenie życiowe, a nie zawodowy warsztat. Dlatego jeżeli posiadasz jakąkolwiek wiedzę lub umiejętność, której poziom jest chwalony w Twoim otoczeniu – możesz podzielić się nią z internautami i zarobić pieniądze.

Jak to wygląda w praktyce? Początkujący twórcy chętnie korzystają z portali pośredniczących w procesie realizacji zleceń na teksty. Po rejestracji na takim portalu otrzymujesz dostęp do listy zleceń. Wybierasz to zlecenie, które Cię interesuje, a następnie piszesz zamówiony tekst. Rejestracja na portalu jest darmowa. Nie musisz też realizować określonej ilości tekstów – pracujesz wyłącznie wtedy, kiedy masz czas.

Po realizacji zlecenia określona kwota pieniędzy jest przelewana na Twoje konto. Do zarabiania w ten sposób nie potrzebujesz działalności gospodarczej. Wszystkie sprawy podatkowe załatwia za Ciebie wybrany portal.

Jak wykorzystać kurs pisania tekstów w sieci

Szybko przekonasz się, że teksty w sieci tworzy się nieco inaczej, niż te klasyczne. Internetowi odbiorcy wykorzystują niewielkie ekrany komputerów lub smartfonów, co samo w sobie wymusza zmianę kompozycji utworu. Są też dużo bardziej niecierpliwi, niż klasyczni czytelnicy. Dlatego treści internetowe podlegają charakterystycznemu formatowaniu.

Szczególną uwagę zwraca się na kompozycję tytułu, nagłówków i akapitów. Często wykorzystuje się zwroty wzywające do działania oraz odpowiednią strukturę treści (m.in. najważniejsze informacje we wstępie utworu). Zamówienia nie dotyczą wyłącznie artykułów. Istnieje co najmniej kilkanaście różnych kategorii tekstów, które powinien opanować internetowy pisarz (np. teksty seo, oferty handlowe lub opisy produktów w sklepie internetowym).

Pamiętaj, że samodzielne odkrywanie technik skutecznego tworzenia treści online może zająć miesiące, a nawet lata. Jeżeli wolisz oszczędzać czas – wykorzystaj kurs pisania tekstów internetowych - https://zarabiajnapisaniu.com/sklep/seo-copywriter-kurs-pisania/. Dzięki niemu szybko opanujesz skutecznie techniki tworzenia tekstów oraz nauczysz się poruszać w branży copywritingu.

Ile można zarobić na pisaniu? Początkujący twórcy, pracując dorywczo, zarabiają najczęściej w przedziale od 1500 zł do 2000 zł netto miesięcznie. Wynagrodzenie w tej branży zależy przede wszystkim od formy zatrudnienia oraz czasu, który zamierzasz poświęcić pracy (im więcej tekstów stworzysz, tym więcej pieniędzy zarobisz). Pamiętaj też, że wykorzystanie internetowych pośredników to tylko pierwszy etap kariery. Copywriterzy pracujący na etatach w agencjach interaktywnych lub prowadzący własną działalność gospodarczą mogą zarobić kilkakrotnie większe kwoty.

Autor: artykuł partnera, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności30 maja 202314:34

Znamy zwycięski projekt na zagospodarowanie rynku w Raciborzu [WIZUALIZACJE]

Znamy zwycięski projekt na zagospodarowanie rynku w Raciborzu [WIZUALIZACJE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
51
Racibórz:

Zgłosiło się 60 architektów, do konkursu dopuszczono 55, przysłano 20 prac, do ścisłego finału dostały się cztery. Zwycięska została wybrana jednogłośnie. Można ją zobaczyć w galerii.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202309:44

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA]

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
26
red., fot. arch. portalu, UM, pixabay/Fz
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Aktualności30 maja 202309:06

Nocna akcja strażaków na Chorzowskiej

Nocna akcja strażaków na Chorzowskiej  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.