Werdykt eliminacji wojewódzkich 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

W miniony weekend (14-15 maja) w filii Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Targowej w Opolu odbyły się wojewódzkie eliminacje 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla młodzieży i osób dorosłych, w których wzięło udział 5 osób zakwalifikowanych w eliminacjach rejonowych w Raciborzu.
Jury w składzie: Sławomir Kuligowski, Grzegorz Stawiak i Jarosław Wasik, po wysłuchaniu wszystkich zakwalifikowanych wykonawców eliminacji rejonowych, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
w Turnieju Recytatorskim młodzieży szkół ponadpodstawowych:
I nagroda - Maria Gawłowska
II nagroda - Julia Kamienik
III nagroda ex aequo - Julia Mielczarek oraz Zuzanna Ślusarczyk
wyróżnienia: Julia Karlikowska, Emilia Mazur, Sara Solska, Amelia Szirch, Sonia Śliwa, Oskar Wojciechowski, Katarzyna Wierzgoń oraz Michał Zapała
w Turnieju Recytatorskim osób dorosłych:
I nagroda - Mateusz Mikołajów
II nagroda - Marta Gawrońska
III nagroda - nie przyznano
wyróżnienia: Elżbieta Kużdżał oraz Mateusz Palzer
w Turnieju Teatrów Jednego Aktora:
wyróżnienia: Karolina Lewicka oraz Julia Świechowska
Ponadto, Jury postanowiło zakwalifikować do turniejów finałowych 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego:
w Turnieju Recytatorskim młodzieży szkół ponadpodstawowych - Marię Gawłowską oraz Julię Kamienik,
w Turnieju Recytatorskim osób dorosłych - Mateusza Mikołajów oraz Martę Gawrońską.
Serdecznie gratulujemy dwóm raciborzankom: Emilii Mazur (pod kierunkiem Grażyny Tabor - Raciborskie Centrum Kultury) oraz Julii Mielczarek (pod kierunkiem Agnieszku Buseleanu - Jaksik - Młodzieżowy Dom Kultury) oraz Sonia Śliwa (op. Linda Dedek) z Kornowaca, które godnie reprezentowały ziemię raciborską, co zostało zauważone przez jurorów.










![Małgorzata Piastowska z Raciborza z czterema fotelami w The Voice Senior [WIDEO] Małgorzata Piastowska z Raciborza z czterema fotelami w The Voice Senior [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768136259613638515-1484542750339419-7345768237890002575-n-.jpg)

![Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17680332571768029427dsc-4761-2-.jpg)


![Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768070192dsc-9998-.jpg)




![Doroczny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Doroczny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768149730dsc-0092-.jpg)
















![Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768160500gre04075-.jpg)
![Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768079776dsc-7423-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany