Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja13 grudnia 202118:49

Kolejne spotkanie Erasmus+ w szkole w Brzeźnicy

Kolejne spotkanie Erasmus+ w szkole w Brzeźnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

W dniach 6-10 grudnia, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy odbyło się międzynarodowe spotkanie projektowe Erasmus+ ”European Cultural Heritage to Develop Literacy Skills”. Wzięli w nim udział nauczyciele z pięciu krajów partnerskich: Wielkiej Brytanii, Polski, Rumunii, Turcji i Włoch.

Polskę reprezentowały Agnieszka Kornas-Zuber - nauczycielka języka angielskiego oraz koordynator projektu oraz Marzenna Mruk-Otulak, nauczycielka informatyki oraz edukacji wczesnoszkolnej. Pierwszy dzień wizyty rozpoczął się od przywitania gości, jak tradycja nakazuje chlebem i solą, a następnie hymnem Unii Europejskiej i prezentacją flag krajów europejskich. Po hymnie głos zabrała dyrektor szkoły, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Imprezę inauguracyjną uświetnili uczniowie i przedszkolaki. Młodsi wnosili flagi, starsi w języku polskim, angielskim zaprezentowali szkołę, a najmłodsi członkowie naszej społeczności
zaprezentowali tradycyjne polskie jasełka. Na zakończenie uroczystości zawitał do nas święty Mikołaj, który obdarował naszych przyjaciół prezentami, nie zapominając również o naszych dzieciach. Nauczyciele zwiedzili w tym dniu szkołę, a następnie wzięli udział w lekcjach otwartych przygotowanych przez Celinę Jurczyszyn oraz Sylwię Szczuka.

Kolejnym punktem dnia były warsztaty kukiełkowe, które przygotowała Maria Koloch. W trakcie kolejnych dni nauczyciele zwiedzili Kraków oraz nasze miasto Racibórz. Celem wizyt w tych miejscach było poznanie historii, kultury oraz legend polskich, które stanowiły podstawę pracy podczas kolejnych warsztatów, które odbyły się na terenie naszej placówki. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z górnikami, którzy przybyli do naszej szkoły w ramach święta Barbórki. Całą akademię przygotowała wraz z przedszkolakami Sabina Mikołajczyk. Na podstawie tego spotkania uczniowie przygotowali film- legendę o Skarbniku, którą prezentowali gościom, posługując się językiem angielskim. Było to wprowadzenie naszych partnerów projektowych w temat tworzenia legend wykorzystując dostępne środki audiowizualne. Temat okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ każda drużyna przygotowała, a następnie zaprezentowała bardzo interesujące legendy ze swojego kraju.

Fantastyczną formą poznania naszej kultury okazało się wspólne ozdabianie pierników. Nasi uczniowie wraz z europejskimi drużynami ozdabiali świąteczne ciasteczka przy bożonarodzeniowej muzyce. Szkoła bardzo starannie przygotowała się do tego wydarzenia. Zajęcia tematyką i wystrojem klas nawiązywały do kultury krajów partnerskich tj. Rumunii, Turcji, Włoch, Polski oraz Wielkiej Brytanii. Goście byli zachwyceni przygotowanymi niespodziankami i wzruszeni polską gościnnością.

Tydzień zakończył się podsumowanie pobytu w Polsce, zebraniem materiałów naszej pracy, omówieniem część spraw budżetowych i podzieleniem się wrażeniami z całego spotkania. Na zakończenie goście otrzymali certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu oraz prezenty. Było to dla nas ciekawe doświadczenie. Poznaliśmy nowych przyjaciół z innych krajów. Spotkanie odbyło się w bardzo twórczej i przyjaznej atmosferze. Nie obyło się bez elementów kulturowych i towarzyskich, poznawania specjałów kuchni polskiej oraz wymiany doświadczeń.

Autor: materiał nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 lipca 202522:35

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO]

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

5 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wiosce (gmina Krzyżanowice) obchodziła jubileusz siedemdziesięciolecia istnienia. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach, którą odprawił ks. proboszcz Piotr Kuc. Następnie strażacy i ich goście przejechali do remizy w Nowej Wiosce, gdzie odbyła się uroczystość.

Th
Aktualności5 lipca 202522:58

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO]

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę, 5 lipca na boisku KS Kolejarz Chałupki odbył się wyjątkowy sportowy festiwal – Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice. Organizatorem wydarzenia był LKS Chałupki, który już od lat z powodzeniem integruje lokalną społeczność wokół piłki nożnej i tradycji sportowej, we współpracy z Gminą Krzyżanowice.

Th
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.