Z Rzeszowa do Raciborza po zwycięstwo w konkursie Zwiadowcy

30 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu sześciu miłośników serii „Zwiadowcy” Johna Flanagana zmierzyło się z pytaniami dotyczącymi trzech pierwszych tomów: „Ruiny Gorlanu”, „Płonący most” i „Ziemia skuta lodem”. Konkurs wygrała Aleksandra Babiarz z Rzeszowa.
Zwiadowcy to seria powieści fantasy napisana przez australijskiego pisarza Johna Flanagana. W Polsce wydano szesnaście tomów z głównej serii. Po serię Zwiadowcy sięga nie tylko młodzież, lecz także dorośli czytelnicy. Dlaczego jest tak popularna? To wciągająca seria książek przygodowych z elementami fantastycznymi, opowiadająca o szukaniu własnej drogi w życiu. Porusza wątki przyjaźni, lojalności i walki dobra ze złem.
W konkursie udział wzięło sześciu uczestników. Poziom ich wiedzy był wyrównany i bardzo wysoki. Specjalnie na konkurs do raciborskiej biblioteki przyjechała miłośniczka Zwiadowców z Rzeszowa, która zdobyła 120,5 punktu na 140 możliwych.
Odpowiedzi na przykładowe pytania „Jak miał na imię konik Willa i co trzeba mu było powiedzieć, by móc na nim jechać?”, „Jak nazywało się opuszczone miasto w Celtii, które jako pierwsze napotkali posłańcy?” czy „Ile wynosił udział Ragnaka we wszystkich łupach zdobytych przez wilcze okręty” nie sprawiły uczestnikom żadnych problemów.
Na konkursowym podium znaleźli się:
I miejsce – Aleksandra Babiarz
II miejsce – Mateusz Waniczek
III miejsce – Anna Ochwat
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu gratuluje wszystkim uczestnikom i zaprasza do udziału w kolejnych konkursach.













![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)




![Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871045598333448-900629152302961-443722479592108171-n-2-.jpg)





![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)



![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)
![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)



![Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871592image00007-.jpg)


















![Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765817250photo-121-of-218-.jpg)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany