Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja9 czerwca 202014:06

RCK podsumowało kolejny tydzień akcji kulturalnej

RCK podsumowało kolejny tydzień akcji kulturalnej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Kolejny tydzień akcji prowadzonej przez Raciborskie Centrum Kultury za nami. Jednostka kultury z Chopina zaprasza do podsumowania minionych wydarzeń. Wszystkie materiały dostępne także na fanpage RCK oraz na oficjalnej stronie www.

1 czerwca zaprosiliśmy wszystkie dzieci do spędzenia ich święta razem z RCK! A że w dalszym ciągu nie możemy Was przyjąć w naszych progach, to cała akcja przebiegła na facebooku. Przez cały dzień publikowaliśmy treści dla najmłodszych – wspólnie oglądaliśmy Misia Uszatka oraz słuchaliśmy wiersza „Na straganie” w wykonaniu rodziny Skaba. Pojawiła się wirtualna galeria konkursu plastycznego dla dzieci oraz radosne życzenia od tancerzy Skazy i ZPiT Strzecha a także młodych aktorów Teatru Miodzio i Małe Miodzio.

17 odcinek Nadzwyczajnego Klubu Płytowego przeniósł nas do lat 60! A to za sprawą amerykańskiego zespołu rockowego Jefferson Airplane oraz ich utworu „White Rabbit”.[

2 czerwca otworzyliśmy Galerię w Bramie przy RCK RDK (ul. Chopina 21). Wystawa inaugurująca to rzeźby z pracowni prowadzonej przez Katarzynę Baron-Rogulę oraz część prac z wystawy „Słowiańska Lunaria” autorstwa Moniki Juraszek-Małek i Ewy Lenard. Galeria w Bramie jest czynna od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 16:00 w okresie wiosenno-letnim. Więcej TUTAJ.

Nasza instruktorka - Agnieszka Patalong pokazała jak za pomocą szydełka zrobić maskotkę króliczka. Przy tej okazji ogłaszamy konkurs na własnoręcznie zrobioną maskotkę techniką zaprezentowaną w tutorialu. Zdjęcia wykonanych prac prosimy przesyłać na adres: agnieszka.patalong@rck.com.pl do końca sierpnia 2020. Wszystkie prace zostaną zamieszczone w galerii na FB RCK i wówczas będzie można głosować na ulubioną pracę. Autor pracy z największą liczbą "like'ów" otrzyma voucher na warsztaty z Agnieszką Patalong. Jak przygotować maskotkę, możesz zobaczyć na wideo.

Julita Bożęcka przeczytała kolejną historię z książki „Kim jest Ryś. Opowieść o chłopcu z zespołem Aspergera” autorstwa J. Chromik-Kovacs i I. Banaszczyk.

W sobotę, 6 czerwca, Raciborskie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęcił do wyjścia z domu! Co było powodem? Kino plenerowe! 2 filmy – familijny: „Kacper i Emma na safari” oraz komediodramat: „Facet (nie)potrzebny od zaraz”. Na stadionie, przy zachowanych wszystkich przepisach sanitarno-epidemiologicznych , zgromadziła się grupa kinomanów, którzy po długiej przerwie mogli znów doświadczyć magii kina.

W zeszłym tygodniu w cyklu „Słowo online” ważnymi dla niej utworami podzieliła się Anna Jegerska-Michalska. Usłyszeliśmy wiersz „Obrona żebractwa” Andrzeja Bursy oraz „Zawieszenie” Artura Międzyrzeckiego.

W niedzielne popołudnie przywołaliśmy wspomnienia sprzed 6 lat! Wtedy to grupy teatralne Miodzia wystawiły dwa spektakle: „Jajko” i „Nie ma jak miodzio”. Mamy nadzieję, że kiedy już wszystko wróci do normy to nasi młodzi aktorzy będą mogli wrócić na deski RCK.

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 maja 202515:39

W Pogrzebieniu ruszyła 148. procesja upamiętniająca wielkie gradobicie z 1877 roku

W Pogrzebieniu ruszyła 148. procesja upamiętniająca wielkie gradobicie z 1877 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Dziś, 4 maja, mieszkańcy Pogrzebienia i okolic ruszyli konno, w powozach i wierzchem, i pieszo w corocznej procesji na cześć św. Floriana, mającej na celu ochronę przed klęskami naturalnymi.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności4 maja 202512:08

Coco Jamboo, czyli LayZee aka Mr. President w Szymocicach [FOTO i WIDEO]

Coco Jamboo, czyli LayZee aka Mr. President w Szymocicach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W szymocicką majówkę w AquaBrax nie mogło zabraknąć wspomnień z lat 90. Wszystko za sprawą 30. urodzin Radia90, które uświetnił występ LayZee aka Mr. President – artysty na zawsze kojarzonego z nieśmiertelnym hitem "Coco Jamboo".

Mirosław Kościelniak
Reklama
Aktualności5 maja 202511:39

Absolwenci I LO i Plastyka rozpoczęli matury [FOTO]

Absolwenci I LO i Plastyka rozpoczęli matury [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. M. Basista/Fotoperla.eu
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 maja 202523:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Majówka na boiskach w regionie obfitowała w wiele ciekawych piłkarskich pojedynków. Grały ekipy od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności4 maja 202521:49

Tyle słońca w całym mieście - Voltage zagościło na zamku

Tyle słońca w całym mieście - Voltage zagościło na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W niedzielny wieczór, 4 maja, dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu wypełniły dźwięki znanych i lubianych utworów. Odbył się tu koncert „Tyle słońca w całym mieście” z udziałem młodych artystów związanych ze Stowarzyszeniem VOLTAGE.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Styl życia4 maja 202514:05

Zmęczenie, stres, bóle ciała? – w terapiach naturalnych odnajdziesz przyczynę problemów zdrowotnych

Zmęczenie, stres, bóle ciała? – w terapiach naturalnych odnajdziesz przyczynę problemów zdrowotnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Czy zdarza Ci się budzić zmęczonym, mimo że spałeś całą noc? Masz wrażenie, że Twój organizm działa na rezerwie, a kolejne infekcje, bóle głowy, napięcia mięśniowe czy problemy ze snem stają się codziennością?
Jeśli tak – nie jesteś sam. Ale co ważniejsze: możesz to zmienić.

Marek Plewczyński
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.