Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja7 czerwca 201812:56

Uczeń szkoły na Ostrogu w Powstańczym Pojedynku Prezydentów

Uczeń szkoły na Ostrogu w Powstańczym Pojedynku Prezydentów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Rafał Potracki uczeń klasy VIIb Szkoły na Ostrogu, reprezentował województwo śląskie w Powstańczym Pojedynku Prezydentów Poznania i Świętochłowic. Turniej ten odbył się 4 czerwca 2018 r.w Auli Biblioteki Kórnickiej Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

Turniej ten odbył się 4 czerwca 2018 r.w Auli Biblioteki Kórnickiej Pałacu Działyńskich w Poznaniu. To podsumowanie finału konkursu historycznego Klasówka Powstańcza, dedykowanego 97. rocznicy III Powstania Śląskiego oraz konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, dedykowanemu 100. rocznicy Powstania. W Klasówce Powstańczej wzięli udział uczniowie z prawie 200. szkół wszystkich szczebli woj. dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego. Rafał został laureatem II miejsca, pozostawiając w pokonanym polu wieli starszych uczniów.

Konkurencje dla Prezydentów Poznania i Świętochłowic sprawdzały zarówno wiedzę, jak i umiejętności. Każdy z Prezydentów miał w swojej ekipie trzech najlepszych uczniów z ww. konkursów. Drużyną śląską kierował Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski , a w jego drużynie znalazł się Rafał, przyczyniając się do zwycięstwa drużyny ze Śląska. Pojedynek prowadzili dyrektorzy Wielkopolskiego Muzeum Nieodległości oraz Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach , a oceniali pracownicy naukowi Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego i Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości oraz dziennikarze Gazety Wyborczej.

Pojedynkowi kibicowała silna grupa finalistów ze Śląska, która w nagrodę zwiedzała Poznań i okoliczne atrakcje, m.in. wystawę „Śląsk – droga do Niepodległej”, upamiętniającą historię Powstań Śląskich i plebiscytu, najważniejszych wydarzeń w historii regionu oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego, Ostrów Tumski, Bazar i inne.

Autor: Materiał nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W nadchodzący weekend nie zabraknie sportowych emocji w regionie, zarówno na boiskach jak i na parkietach hal sportowych. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. arch. portalu/Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 listopada 202517:21

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO]

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W hali sportowej OSiR Racibórz przy ul. Łąkowej rozegrano 15 listopada pierwszy z cyklu turniejów Winter Futsal Cup. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów – pięć z Polski oraz jeden z Republiki Czeskiej. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu każda drużyna mogła sprawdzić swoje możliwości w bezpośredniej rywalizacji ze wszystkimi pozostałymi uczestnikami.

(greh)
Reklama
Aktualności15 listopada 202511:56

Dwa wokalne sukcesy Wiktorii Dziuby

Dwa wokalne sukcesy Wiktorii Dziuby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama
Sport15 listopada 202522:42

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO]

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotę, 15 listopada w Górkach Śląskich rozegrano derbowy mecz C klasy grupy III pomiędzy miejscowym LKS-em a drużyną LKS Zgoda Zawada Książęca. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie kibiców obu klubów, którzy licznie pojawili się przy boisku i od pierwszych minut podkręcali atmosferę głośnym dopingiem oraz oprawą pirotechniczną. Sam mecz również dostarczył wielu emocji, choć jednostronny wynik końcowy rozwiał wszelkie wątpliwości co do tego, kto był tego dnia lepszy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.