Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja25 maja 201807:59

XIII powiatowy Matematyczny Czar Par w SP4

XIII powiatowy Matematyczny Czar Par w SP4 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

24 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu matematycznego o Puchar Dyrektora SP4 „Matematyczny Czar Par”. Była to już XIII edycja tego konkursu. Głównymi organizatorami tegorocznego konkursu byli: Ewa Miecznikowska – dyrektor szkoły, oraz nauczyciele matematyki w SP4, Katarzyna Adamek oraz Marcin Żydek.

W pięknych zmaganiach z matematyką wzięło aż 14 szkół z Raciborza, a także powiatu raciborskiego. Łącznie udział w konkursie wzięło prawie sześćdziesięciu młodych miłośników matematyki. Każdą szkołę reprezentowały dwie dwuosobowe drużyny. Jedna z klas czwartych, druga z klas piątych. Celem konkursu, było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz nauka logicznego i szybkiego myślenia. Dla każdej drużyny przygotowano szereg zadań, w tym różnego rodzaju łamigłówki, krzyżówki, testy, sudoku oraz zadania na logiczne myślenie. Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie: Marek Krybus oraz Katarzyna Lenort. Po zakończeniu zmagań z matematycznymi łamigłówkami, uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy, a zwycięzcy w każdej kategorii także puchary.

W tym roku rywalizacja była bardzo wyrównana. Po raz pierwszy w historii konkursu potrzebna była dogrywka. Blisko podium znalazły się drużyny z Pietrowic Wielkich, Krzanowic oraz SP4 Racibórz. Mimo, że to XIII edycja, to na szczęście tym razem „trzynastka” dla wielu okazała się liczbą szczęśliwą.

Laureaci „Matematycznego Czaru Par 2018”

- w kategorii klas czwartych:

I miejsce: SP Kuźnia Raciborska (Piotr Głuszkiewicz, Mikołaj Powroźnik)
II miejsce: SP nr 15 Racibórz (Filip Smołka, Mateusz Blokesz)
III miejsce: SP nr 18 Racibórz (Anna Bors, Milena Fuks)

- w kategorii klas piątych:

I miejsce: SP nr 15 Racibórz (Robert Kachel, Tymoteusz Opiela)
II miejsce: SP nr 1 Racibórz (Radosław Jakubus, Dominika Gemza)
III miejsce: SP nr 13 Racibórz (Laura Lazar, Bartosz Thomas)

Autor: SP4, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 stycznia 202600:23

Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

Raciborski Rynek po raz kolejny stał się miejscem symbolicznego pożegnania starego roku i powitania nowego. Choć miasto od lat nie organizuje oficjalnej imprezy sylwestrowej z koncertami i pokazami, w centrum Raciborza nie zabrakło mieszkańców, którzy postanowili spędzić ostatnie chwile 2025 roku właśnie tutaj.

(greh)
Reklama
Aktualności30 grudnia 202515:19

Mazda w rowie w Markowicach

Mazda w rowie w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.