Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja11 kwietnia 201812:47

Usłyszeć srebrną Lunę, czyli rzecz o boginiach słowiańskich [VIDEO]

Usłyszeć srebrną Lunę, czyli rzecz o boginiach słowiańskich [VIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Raciborskie Centum Kultury przygotowało krótką video relację z premiery spektaklu pt. Usłyszeć srebrną Lunę, czyli rzecz o boginiach słowiańskich, która miała miejsce 17 marca 2018 r. w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury. Autorem filmu jest Adrian Szczypiński.

Przypomnijmy, że boginie słowiańskie to projekt, który łączy w sobie teatr, taniec, fotografię, sztukę projektowania, muzykę (oryginalnie przygotowaną do spektaklu) a przede wszystkim niesamowitą energię zaangażowanych w niego ludzi. Wzięli w nim udział artyści zarówno z Raciborskiego Centrum Kultury jak i z poza instytucji.

To opowieść, w której słowiańskie boginie stanowią pierwotną naturę każdej kobiety. Same boginie poprzez symbolikę z jaką są powiązane, żywioły, atrybuty czy też moce luźno nakreślają kierunek powstania postaci bohaterek wchodzących w role. Opowieść ta jest emocjonalną podróżą do wnętrza duszy człowieka. Podróżą w świat wyobraźni, w głęboko skrywane instynkty i uczucia budzące się poprzez kolejne postaci opowieści.

W spektaklu pojawiają się m.in. następujące boginie: Białoboga- bogini pramatka, Stryja- bogini wiatru, Wąda-Węda- bogini wody, Łada- bogini łowów, Pogoda- opiekunka ptaków i podróży, Dziewanna- bogini wiosny i miłości, Obiła- bogini zboża, Watra- bogini ognia, Chorsina- bogini myśli i przeczuć.

fot. archiwum portalu


Autor: RCK, video: Adrian Szczypiński, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności10 sierpnia 202512:01

Trzeci festyn parafialny w Raciborzu-Brzeziu – rodzinne święto z udziałem gości z całego województwa - relacja na bis!

Trzeci festyn parafialny w Raciborzu-Brzeziu – rodzinne święto z udziałem gości z całego województwa - relacja na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Plac za remizą w Raciborzu-Brzeziu zamienił się, 9 sierpnia, w tętniące życiem centrum rodzinnej zabawy podczas trzeciego festynu parafialnego. Wydarzenie, które przyciągnęło setki mieszkańców oraz gości z całego województwa, zorganizowali parafianie pod kierunkiem proboszcza ks. Bogdana Raka. Festyn okazał się doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności oraz odwiedzających region.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.