Noc na bardzo Dzikim Zachodzie w raciborskiej bibliotece

Za nami XVI Noc z Andersenem – cykliczna impreza, której ideę podchwyciliśmy od naszych czeskich sąsiadów. Tegoroczna zabawa odbyła się pod hasłem Noc na Dzikim Zachodzie. W nocy z 23 na 24 marca nieco ponad 50 kowbojek i kowbojów wzięło udział w całonocnej imprezie, pełnych przygód rodem z westernu.
Rozpoczęło się od głośnego wystrzału! Zaaferowany Zastępca Szeryfa poinformował o napadzie na bank – podejrzenie Szeryfa padło na liczne grono gości przebywających w hotelu Los Eurecos. To wśród nich musiał ukryć się niecny złoczyńca. Podejrzanych podzielono na trzy grupy, każdej przewodził przedstawiciel prawa. Wspólnie wyruszyli tropem bandyty, rozwiązując zagadki i konkurując w kowbojskich sprawnościach.
Były wyścigi dzikich mustangów, strzały do butelek oraz konkurs na najlepszą westernową opowieść. Trop prowadził z Rancha do Indiańskiej Wioski, gdzie starszyzna wioski przyjęła młodych tropicieli do kręgu przyjaciół godnych pióropusza. Nocne podchody zakończył zasłużony odpoczynek wśród książek, temperatura w nocy nie pozwalała bowiem na beztroski nocleg pod gwiazdami.
Po nitce do kłębka, a raczej po sznurku do laski dynamitu… Poranek przyniósł rozwiązanie sprawy napadu. Goście oczyścili się z zarzutów, dzielnie pomagając w śledztwie i odkrywając prawdziwą tożsamość bandyty. A raczej bandytów, bo winnymi okazali się dobrze znani Szeryfowi bracia Daltonowie. Tyle przygód w tym roku. Już teraz zapraszamy na kolejną odsłonę Nocy z Andersenem. Wyczekujcie hasła do kolejnej porcji nocnych przygód w bibliotece.
























![Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767226437gre03728-.jpg)
![Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767181703plac-dlugosza-1-1-.jpg)
![Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767170393zrzut-ekranu-2025-12-31-o-09-37-51-.jpg)
































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany