Różnorodność jest niezbędna – jak zdobyć uprawnienia spawalnicze?

Dlaczego warto zdobyć uprawnienia UDT?
Powszechność stosowania urządzeń technicznych w zakresie transportu bliskiego podlegających dozorowi Urzędu Dozoru Technicznego sprawia, iż dla znacznej grupy osób pracujących lub chcących rozpocząć karierę zawodową, zwłaszcza w budownictwie, transporcie, handlu czy logistyce, posiadanie uprawnień UDT staje się nieodzowne.
W ramach naszej oferty szkoleniowej w tym obrębie szczególnie chcielibyśmy Państwu polecić szkolenia z zakresu: obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia - popularnie zwanych wózkami widłowymi, obsługi żurawi - w tym tak zwane HDS, suwnic oraz podestów ruchomych.
Celem kursu jest przygotowanie kandydata do praktycznego i teoretycznego egzaminu państwowego przed komisją powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego.
Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów zapewniamy kompleksową obsługę również w zakresie przygotowania dokumentacji do egzaminu. Wniosek egzaminacyjny można składać za pośrednictwem naszego ośrodka. Uzyskane uprawnienia są bezterminowe i obowiązujące na terenie wszystkich krajów unijnych. Na wniosek zainteresowanego UDT wystawia zaświadczenia w języku angielskim.
Z rankingu zawodów deficytowych na rok 2016 stworzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach wynika, że zawód spawacza zalicza się do dziesięciu najbardziej poszukiwanych profesji w woj. śląskim. Niezmiennie od wielu lat zawód spawacza jest jednym z najbardziej poszukiwanych również w skali globalnej.
Kursy spawania są realizowane zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Gospodarki oraz wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
Dla początkujących, pragnących rozpocząć karierę zawodową w branży spawalniczej przygotowaliśmy kurs podstawowy, a dla osób pracujących jako spawacze, pragnących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, przygotowaliśmy ponadpodstawowy kurs spawania.
Celem kursu jest przygotowanie kandydata do praktycznego i teoretycznego egzaminu państwowego (przeprowadzane są zgodnie z normą PN-EN 287-1 A1) przed komisją powołaną przez Instytut Spawalnictwa w zakresie wykonywania prac spawalniczych jedną z następujących metod:
- kurs spawania gazowego,
- kurs spawania elektrycznego,
- kurs spawania metodą MIG - spawanie metodą MIG znalazło praktyczne zastosowanie w przypadku spawania aluminium, magnezu, miedzi i innych metali nieżelaznych i ich stopów,
- kurs podstawowy spawania metodą MAG - metoda MAG stosowana jest do spawania stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych,
- kurs podstawowy spawania metodą TIG - metoda TIG jest najczęściej stosowana do spawania stali nierdzewnych i innych stali wysokostopowych oraz takich materiałów jak aluminium, miedź, tytan, nikiel i ich stopów.
Książka spawacza wraz z certyfikatem upoważnia jej właściciela do pracy w charakterze spawacza w zakresie uzyskanych uprawnień. Uprawnienia spawaczy mają charakter okresowy i wymagają egzaminu weryfikacyjnego, który musi odbywać się co dwa lata i odnotowywany jest na świadectwie egzaminu spawacza.
Dodatkowo organizujemy także egzaminy weryfikacyjne spawaczy. Nasi klienci mogą w naszym ośrodku odnowić swoje uprawnienia spawalnicze, które należy prolongować co dwa lata.
Warto podkreślić, iż uzyskane uprawnienia na wszystkie oferowane przez nas kursy spawania są respektowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Posiadając uprawnienia spawacza, bardzo często pracownicy wybierają się do pracy za granicą, a tam - szczególnie w krajach zachodniej Europy, zwłaszcza w Niemczech, Norwegii, Holandii, Finlandii i Wielkiej Brytanii - bardzo popularne są organizowane przez nasz ośrodek kursy na montażystę rusztowań budowlano-montażowych metalowych.
Celem kursu jest przygotowanie kandydata do praktycznego i teoretycznego egzaminu państwowego przed komisją powołaną przez Centrum Certyfikacji i Koordynacji Szkolenia Operatorów Maszyn Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie w zakresie montażysty rusztowań budowlano-montażowych metalowych kl. III -wszystkie typy. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu uczestnik uzyskuje uprawnienia do wykonywania zawodu montażysty rusztowań budowlano-montażowych metalowych kl. III - wszystkie typy (otrzymuje świadectwo oraz wpis do książki operatora maszyn roboczych).
Wszystkie opisywane dzisiaj kursy zawierają zarówno część praktyczną, jak i teoretyczną, a warunkiem przyjęć na te kursy jest:
- ukończone 18 lat,
- wykształcenie co najmniej podstawowe,
- aktualne zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy na danym stanowisku.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów firma Ośrodek Szkolenia BIAŁECKI przygotowuje ofertę elastyczną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Serdecznie zapraszamy do udziału w kursach osoby prywatne, pracowników firm pragnących wzbogacić swoje kwalifikacje zawodowe, przedsiębiorców, kadrę kierowniczą i zarządzającą, pasjonatów oraz wszystkie osoby chcące rozpocząć pracę w przemyśle budowlanym. Szkolenia organizowane są również dla zarejestrowanych bezrobotnych, skierowanych przez Urzędy Pracy.
Celem uzyskania szczegółowych informacji na temat udziału w kursach prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy oraz zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.bialecki.pl. Warto dodać, że szkolenia prowadzone są w pięciu placówkach - wchodzących w skład spółki - które znajdują się w Jastrzębiu-Zdroju, Raciborzu, Rudzie Śląskiej, Krakowie i Sosnowcu, w których szkolimy w szerokim zakresie uprawnień zawodowych, w szczególności górniczych, budowlanych, energetycznych i transportowych oraz w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Oferta szkoleniowa zawiera ponad 400 specjalistycznych pozycji tematycznych.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejnym wydaniem gazety, gdzie zaprezentujemy Państwu szkolenia z zakresu BHP, pierwszej pomocy oraz min. kursy komputerowe. Jak widać, naprawdę warto być z nami już za dwa tygodnie!
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.